Skocz do zawartości

ACTA


Dagger157

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp: http://niedlaacta.pl/

 

Co sądzicie o tym? Według mnie to horror. Ocenzurują nam prawie wszystko. Ja jestem na nie. Bo już nie będzie tej wolności w internecie. Trzeba będzie uważać... Ale to jest pytanie do was. Czy według was dobrze robią? Większość stron chcą zamknąć i módlmy się aby nie zrobili tego z ogam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla producentów filmów na pewno robią dobrze ale jak to gdzieś słyszałem jeśli myślą, że bez internetu ludzie będą oglądać ich filmy to się grubo mylą.

Z grami jest kijowa sytuacja, bo większość można przejść w 2 dni, a kto by chciał płacić 100-200 zł za 2 dni zabawy..

 

Najbardziej mnie ciekawi.. czy ruszą też YT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zgadzam się z tym o grach. Nie będę dawał 120zł na CoD'a, który jest dla mnie za krótki i zbyt "filmowy". Także na FIFĘ nie opłaca się dawać tyle kasy jak co roku używam tryb menadżerski. Bo ty tylko dal rozgrywki sieciowej można kupić ale trzeba mieć też szybki internet. A po za tym nigdy nie wiadomo co w pudełku siedzi, bo można kupić kota w worku.

 

Podobno na YT mają zamykać kanały tych graczy, którzy mają jakieś filmiki które łamią prawa autorskie. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamkną gigantyczne serwisy, ludzie będą korzystać z serwisów bardzo dużych. Zamkną bardzo duże, będą korzystać z dużych.

Zamkną duże, ludzie zaczną korzystać masowo z p2p - a tego niestety zamknąć, tyle co ograniczyć. Na pewno producenci już robią aktualizację, aby programy były w 100% niezależne od żadnego serwera zewnętrznego a bazowały na serwerach wewnętrznych, tj naszych komputerach (o ile już tak nie jest :)). I co dalej ? Zakażą nam pod groźbą więzienia korzystać z p2p ?

Czy oni na prawdę nie rozumieją, że nie da się wyłączyć od tak piractwa? Jak jest porządny i ciekawy film, to trzeba bilet rezerwować dzień przed, inaczej nie ma co liczyć na wejście - więc może trzeba zacząć szukać problemu gdzie indziej (u samych producentów szmatławców).

Po co mam kupować płytę autora, skoro sam zamieszcza klipy na YT i mogę w dowolnej chwili odtworzyć muzykę gdziekolwiek jestem ? Kiedyś nie mogłem, więc kupowałem płytę i słuchałem, a teraz, gdzie średnia pensja wynosi 1500 - 2000 zł nie stać mnie, aby sponsorować autora - kupować płyty. Resztą, płyty to już powoli lekki zabytek. Oczywiście YT nie zamkną, bo zrobiłby się światowy skandal.

 

Naszej strony bezpośrednio to nie dotyczy, a dostawcy nie będą zamykać stron (z jasnych powodów ($)), więc bezpośrednio nie będziemy brać udziału w proteście, niemniej poinformujemy naszych użytkowników tego dnia o takim proteście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają nawet podobno Google zamknąć tylko dlatego, że wyświetla strony z piracką treścią. Ale już megaupload oraz megavideo zamknęli. Pewnie i chomikuj.pl zamkną na 100%. I tak ludzie będą piracić. Nie wiem co im to da. Jeszcze bardziej się nasilą ataki hakerów. Podobno godzinę temu zaatakowali stronę polskiego sejmu...

http://demotywatory.pl/3657385

http://www.wykop.pl/link/1013239/acta-kto-jak-i-dlaczego/

 

Mają zamknąć także demotywatory, kwejk itp. Ale dobre jest co jest na FB kancelarii premiera. Prawie 800 komentarzy w ciągu 40 min. i wszystkie zawierają "Komentarz usunięty przez ACTA lub:

 

████▓▓▓▓╬╬▓█████╬╬╬╬╬╬███▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬█

███▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬▓██╬╬╬╬╬╬▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

████▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

███▓█▓███████▓▓███▓╬╬╬╬╬╬▓███████▓╬╬╬╬▓█

████████████████▓█▓╬╬╬╬╬▓▓▓▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬█

███▓▓▓▓▓▓▓╬╬▓▓▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

████▓▓▓╬╬╬╬▓▓▓▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

███▓█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

█████▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█

█████▓▓▓▓▓▓▓██▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██

█████▓▓▓▓▓████▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██

████▓█▓▓▓▓██▓▓▓▓██╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██

████▓▓███▓▓▓▓▓▓▓██▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬█▓╬▓╬╬▓██

█████▓███▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓╬╬╬╬╬╬╬█▓╬╬╬╬╬▓██

█████▓▓█▓███▓▓▓████╬▓█▓▓╬╬╬▓▓█▓╬╬╬╬╬╬███

██████▓██▓███████▓╬╬╬▓▓╬▓▓██▓╬╬╬╬╬╬╬▓███

███████▓██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬████

███████▓▓██▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓████

████████▓▓▓█████▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█████

█████████▓▓▓█▓▓▓▓▓███▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓██████

██████████▓▓▓█▓▓▓╬▓██╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓███████

███████████▓▓█▓▓▓▓███▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓████████

░███░█████░░███░░███

█░░░░░░█░░░█░░░█░█░░█

░██░░░░█░░░█░░░█░███

░░░█░░░█░░░█░░░█░█

███░░░░█░░░░███░░█

 

░██░░░███░░█████░░██

█░░█░█░░░█░░░█░░░█░░█

████░█░░░░░░░█░░░████

█░░█░█░░░█░░░█░░░█░░█

█░░█░░███░░░░█░░░█░░█

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się skończy zamknięcie wszystkich stron które opanowały świat? Demoty, Besty, Komixxy - na te stronki wchodzą dziesiątki tysięcy ludzi każdego dnia.. jak nie setki tysięcy o.O

Jeśli ograniczą / zamkną czy jak to nazwać Google, YT, Wrzutę itd. to po cholerę mi internet?

Podobno nawet Wikipedię mają zamykać (ale to od kumpla, a jego informacje są raczej wątpliwe ;P).

 

Z jednej strony bez tego wszystkiego internet całkowicie traci sens, a większość ludzi dzisiaj siedzi pół dnia na necie, jednak z drugiej strony ~15 lat temu nie każdy miał neta i się żyło.

 

Słyszeliście coś o tym, że te jełopy mają wprowadzić stan wyjątkowy/wojenny w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wiki - to jest prawda.

Neriel, dobra, ok. bez neta da sie zyc, spoko. ale myslisz ze chodzi im o piracenie? im chodzi o kontrole. zacznie sie od netu, pozniej telefonia komorkowa i stacjonarna, podsluchy, na ulicach kameery + w przyszlosci godzina policyjna. oni nie wprowadza stanu wojennego bo to wywowala zbyt duzy szum. powoli beda zmieniac oblicze swiata. nowe pokolenia beda sie rodzily w zmienionej wzgledem ich rodzico rzeczywistosci. to co dla ich rodzicow jest nie do pomyslenia, straszne, przeszkadza itd, dla dzieci bedzie normalne. i tak na przelomie ~100 lat nasza rzeczywistosc moze sie zmienic, o ile nie zaczniemy reagowac.

 

osobiscie sadze ze ACTA to w tej chwili odwrocenie uwagi od innych, faktycznie tajnych ustaw. nie wierze w to,ze tajna ustawa tak po prostu urjzala swiatlo dzienne.

 

 

 

do poczytania:

http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/serwis-megaupload-zamkniety-anonymous-kontratakuje,1748999,62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie ma co przesadzać, zamknęli dwa serwisy, na których 95% rzeczy to było zwykłe piractwo i właściciele dobrze o tym wiedzieli - a nic z tym nie robili. Omijali prawo zwykłym wpisem, że nie ponoszą odpowiedzialności za materiały użytkowników. Jakoś nie widzę, żeby zamykali wikipedie amerykańską, nie zamknęli nawet dużych serwisów filmowych jak videobb czy videozer (właściciele sami usunęli wszystkie wideo) na których było równie tyle filmów co na megavideo. Zrobił się szum, bo duża liczba społeczności nie może ściągać nielegalnie gier i filmów, zaczyna się wymyślanie, że zamkną cały internet.

Nie zamkną wam demotywatorów, wikipedii i nie ograniczą wam googla czy facebooka, to zwykłe wymysły i propaganda ludzi, którzy na piractwie zarabiają dziesiąty tysięcy - oczywiście sama ACTA by częściowo na to zezwalała, dlatego nie można tego wprowadzić bo ludzie nie będą mieli zamiaru żyć w stresie, a już tym bardziej nasz operator nie może za nas odpowiadać, bo co on ma do tego, gdzie my wchodzimy i co robimy, to nasza sprawa czy łamiemy prawo czy nie i to my powinniśmy być karani nie operator.

A i o jaką kontrole chodzi ? Ktoś, kto ma uprawnienia to i tak sprawdzi gdzie wchodziłeś, ile tam byłeś i co robiłeś, nie jest mu potrzebna acta do tego. Przecież każdy serwer zapisuje każde wasze kliknięcie, nasz nie jest wyjątkiem.

 

Co do siły anonimowych.... czy ddosy można nazwać niewiarygodną siłą grupy ? Mieli "zniszczyć" facebook'a i co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniszcza miejsca komunikacji ze swiatem internautow. Samo zniszczenie portalu takiego jak FB nie jest zbyt trudne. Zabezpieczenia oparte o Joomla nie sa zadnym wyzwaniem dla prawdziwego hakera. A stworzenie odpowiedniego botneta to kwestia zaangazowania w sprawe i troche czasu.

 

Jak juz pisalem wyzej, ACTA to jedynie wstep. Odwracaja uwage od tego co sie dzieje.Dojda nowe zabezbieczenia antypirackie,przygotowanw do pozniejszych planow. Kazdy glupi wie,ze jak ktos dojdzie do wladzy,to bedzie ja chciall ciagle zwiekszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zniszczenie portalu takiego jak FB nie jest zbyt trudne. Zabezpieczenia oparte o Joomla nie sa zadnym wyzwaniem dla prawdziwego hakera. A stworzenie odpowiedniego botneta to kwestia zaangazowania w sprawe i troche czasu.

 

botnet na ~80k serwerów ? Ile użytkowników musiałbyś zainfekować ? 100.000.000 ? Wychodzi 1250 zapytań na serwer, taka ilość jest śmieszna nawet dla normalnego serwera, ponadto zabezpieczenie odrzuci 99% tych zapytań, więc ddos na fb jest praktycznie nie możliwy, takiej ilości użytkowników się nie da zainfekować, to zajmie dużo czasu a antywirusy przez ten czas na pewną będą aktualizowane o te zakażenie.

Doliczmy do tego pracowników, którzy bacznie ograniczą dostęp w tym czasie do nerwowych punktów portalu.

 

Reasumując, nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

botnet na ~80k serwerów ? Ile użytkowników musiałbyś zainfekować ? 100.000.000 ? Wychodzi 1250 zapytań na serwer, taka ilość jest śmieszna nawet dla normalnego serwera, ponadto zabezpieczenie odrzuci 99% tych zapytań, więc ddos na fb jest praktycznie nie możliwy, takiej ilości użytkowników się nie da zainfekować, to zajmie dużo czasu a antywirusy przez ten czas na pewną będą aktualizowane o te zakażenie.

Doliczmy do tego pracowników, którzy bacznie ograniczą dostęp w tym czasie do nerwowych punktów portalu.

 

Reasumując, nie da się.

Deusx, czy ja wiem? Anonymous już raz się włamali na serwery Sony i wykradli dane milionów użytkowników...

 

Neverr mówi trochę prawdy, chcą odwrócić naszą uwagę. Ta ustawa była robiona przez 5 lat.

 

Co do twittera: http://twitter.com/anonymouswiki

Coraz więcej stron zostaje DOWN. Ale czy to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w tej chwili nie ma jak sie inaczej przeciwstawic. przez tego typu ustawy chcieli sie powiedzmy... obwarowac. przygotowac do innych, gorszych ustaw. jako ze to forum ogam to porownam to do ataku floty. dajmy na to mamy ilestam auror i chcemy leciec na jakis bunkier(zwykli ludzie). ale jak polecimy tak po prostu to stracimy jakas czesc auror,a moze poniesiemy porazke(pozniejsze ustawy) w tym deuter, ktorego nie odzyskamy. dobudowujemy torche lekkich mysliwcow (ACTA) ktore posluza nam za oslone lepszych statkow w pierwszej rundzie. wiadomo, ze LM'y padna w pierwszej-drugiej rundzie, ale zrobia swoje - ochronia aurory w najtrudniejszym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mały krok do całkowitej cenzury internetu. Telewizja to już w tej chwili jedynie środek propagandowy, ostatnim bastionem wolności jest internet i władze dobrze o tym wiedzą. Zastanawia mnie ile politycy amerykańscy dostali pieniędzy od wielkich koncernów i jak spore obietnice finansowania ich kampań wyborczych otrzymali, że z taką determinacją - po cichu i w tajemnicy przepchnęli te ustawy. Demokracja to bujda, politycy są zależni od finansowania BARDZO, BARDZO drogich akcji wyborczych, a finansują je najcześciej wielkie koncerny, które następnie oczekują "odwdzięczenia się".

Jestem pewny, że 26 stycznia ACTA zostanie podpisana, a następnie ratyfikowana przez parlament - Tuska nawet nie trzeba korumpować, wystarczy komenda od wielkich tego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nawet nie chce wierzyć że to podpiszą, a jeśli nawet to podpiszą to tak samo szybko cofną bo hakerzy nie dadzą sobie dmuchać w kaszę. Będzie taki chaos, tyle ataków że napewno im to na dobre nie wyjdzie. Dlatego nie ma się co zamartwiać. Hakerzy już pokazali część swojej siły. A jestem ciekaw co będzie jak naprawdę się wkurzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że będzie gorzej. Ale mają to podpisać. Już to nawet ogłosili po dzisiejszej naradzie. http://www.tvn24.pl/0,1732384,0,1,boni-acta-nie-zmienia-polskiego-

Ale zanim wejdzie to w życie to muszą to jeszcze dokładnie sprawdzić czy się zgadza z naszą konstytucją.

Oni mówią, że to przeciw piratom. Inni mówią, że będą nas szpiegować i zaglądać nam w archiwum gg. Jak jest naprawdę? Czy na serio w tej ustawie ACTA pisze coś o tak małej wolności? Bo jakby pisało to by tego nie podpisywali, ale skoro nie pisze to nie wiem skąd to ludzie biorą. Ale co do tego nie jestem pewien...

Jeszcze 3 dni do :cenzura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna cenzura czy odwracanie uwagi, bo większość internautów to osoby, które nie ściągają plików i nie oglądają pirackich filmów, więc ich to w ogóle nie obchodzi. Garstka społeczeństwa zaczyna nas indoktrynować, wmawiają, że zamkną cały internet lub ograniczą go do państwowych stron... A przecież zamknęli tylko największe piractwa świata, megavideo i megaupload.

 

Zanim zaczniecie mówić o cenzurze internetu, pierw podajcie mi linki do zablokowanych np.:

http://rapidshare.com/

Ponadto, nie będę wymieniał linków już, istnieje jeszcze kilka podobnych serwisów do megavideo.com (mniejszych, ale patrząc na ilość materiałów wciąż ogromnych), których nie zablokowali a właściciele nie usuwali obecnych materiałów.

 

Reasumując:

ACTA - koniec piractwa na gigantyczną ("mega") salę światową.

 

 

Pamiętam kiedyś, żeby coś znaleźć w internecie trzeba było się nieźle namęczyć. Czasami po poszukiwaniach i oczekiwaniu na ściągnięcie pliku okazywało się, że to nie ten plik. W obecnej formie mamy dostęp do każdego materiału, do którego nie powinniśmy mieć dostępu. Ba, ten materiał proponuje nam xx stron.

 

Czy założyciele rapidshare, chomika, megaupload itd. myśleli o tym, że znajomi będą sobie przesyłać większe pliki, niż pozwala na to poczta ? Bzdura, większość myślała tylko o zarobku czyimś kosztem, zwykłym piractwem !

 

To jest to samo, jak sprzedamy komuś płytę z pirackim filmem i napiszemy na niej, że nie ponoszę odpowiedzialności za materiał zamieszczony na filmie.

Ktoś, kto tam go nagrał miał prawa autorskie lub licencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów od "Anonymous'a" bez konta :D

 

Po przeczytaniu części ACTA stwierdzam, że wolność w sieci to tylko odwrócenie uwagi od prawdziwego celu Polskiego rządu.

To nie dotyczy tylko internetu, ale także życia realnego.

Moim zdaniem rząd chce wyprowadzić z obiegu tańsze zamienniki np. Leków... Musi jakoś po cichu przepchnąć kolejne złodziejstwo.

 

Przykład z lekiem.

 

Lekarz przypisuje leki na recepcie. Pacjent nie posiada na niego pieniędzy, więc chce kupić tańszy zamiennik. Jednak produkcja tego zamiennika może zostać wstrzymana a sprzęd producenta zajęty ze względu na łamanie własności intelektualnej.

Jak ? Wystarczy tylko, że w nazwie tańszego zamiennika będzie np przedrostek lub przyrostek taki sam.

 

To jest sposób na ściąganie większych pieniędzy z chorych. Przecież z droższego leku wpływa większy podatek niż z tańszego.

 

Pozdrawiam zwolenników i obojętnych ACTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx nie wiem skąd twój optymizm i czy to tylko propaganda tych co mają największe zyski z piractwa czy faktyczne zagrożenie wolności w internecie ale ta ustawa zezwoli im na przeglądanie wszystkiego pod szyldem walki z piractwem. Nie pasuje mi by ktoś przeglądał mój serwer, email czy inne - ważne dla mnie i osobiste - "dobra" które posiadam na serwerze i mailu. Wiesz równie dobrze jak ja że to sprzyja wykradaniu informacji bo ci którzy będą to sprawdzać - nie oszukujmy się - też są ludźmi. Wiemy ile warte są informacje (email, adres, imię i nazwisko itp) wiec nie wierzę że nie trafi się ktoś kto z tego nie skorzysta.

 

Weźmy np hasła użytkowników które są w wielu miejscach kodowane md5. Co za problem ściągnąć je i rozkodować by miały postać normalną? Ludzie są naprawdę naiwni i do gier tego typu dają hasła podobne do tych - jak nie takie same - co w bankach i innych instytucjach. Co będzie jak taki burak jeden z drugim wejdzie ci na serwer i ściągnie informacje? Byłbyś zadowolony?

 

Aby nie być gołosłownym podam kawałek kodu w php dzięki któremu można poznać kombinację z md5 8 -mio cyfrowo- literowego hasła w md5. Będzie to kawałek.

 

ini_set('max_execution_time', '700');

$hash = "Tu wpisujemy szukane zahashowane hasło";

for ......

$m = chr(xx+$a).chr(xx+$b).......

echo ....md5($m).....

W rezultacie otrzymujemy hasło takie jak wpisane zostało przez użytkownika.

To tylko kawałek kodu więc bez słów że popieram hakerstwo :) Na studiach tego nas uczą :)

Ci co znają trochę php będą wiedzieli że to możliwe.

 

Pasowało by ci Deusx jeśli ktoś będzie miał dostęp? Mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Jednak myślę, że do takiej czystki nie dojdzie, przecież to nie komuna. Po co ktoś ma sprawdzać nasze dane ? Ilu ludzi musiałyby być zatrudnionych, aby śledzić każdy nasz ruch ? Tylu co internautów, a to nie możliwe choćby finansowo.

Trzyma mnie przekonanie, że ameryce po prostu skasowali największe piractwo, a to bardzo duże zostawili w spokoju.

 

Polska i tak to podpisze, bo obama powiedział (dzisiaj lub wczoraj), że kto nie podpisze ACTA działa wbrew Ameryce, bo pozwala okradać ICH producentów muzyki i filmów, w takim przypadku, na państwa które nie podpisały będą nakładane sankcje.

 

Hmm, czyżby obama myślał, że jest królem świata ? Odnosił się tymi słowami głównie do Chin (które umowy nie podpisały), jednak powiedział tylko o sobie (o Ameryce) nie odniósł się do innych krajów, gdzieś ma polskich producentów czy niemieckich, chce tylko obrony dla siebie - i to jest moim zdaniem główny powód, aby umowy nie podpisywać. Na miejscu prezydenta czy premiera w życiu bym się nie zgodził na podpisanie tego, a groźbę sankcji skierował do odpowiednich organów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odmówić krajowi który wydaje tyle siana na wojsko :P (nie pamiętam ile tego było.. wszystko co większe jak 200zł przekracza pojemność mojego portfela ^^)

 

Do tego tekst z TVN24 mnie rozwalił

"Obama miał wyprowadzić kraj z kryzysu, a bezrobocie i dług publiczny są największe od kilkudziesięciu lat"

I taki ktoś wyskakuje ze swoimi pomysłami na skalę światową o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tego tekst z TVN24 mnie rozwalił

"Obama miał wyprowadzić kraj z kryzysu, a bezrobocie i dług publiczny są największe od kilkudziesięciu lat"

I taki ktoś wyskakuje ze swoimi pomysłami na skalę światową o.O

 

no co wiecej korporacje w jego kracu zarobia wiecej z podatkow bedzie

zreszta u nas jest podobnie za panowania ryzego kutafona ( az wstyd mi ze na niego głosowalem )

 

Deus a serwa Ci przypadkiem niezamknal ? ;D

masz prawa autorkie wykupione ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.