Skocz do zawartości

Kiedy uni 6 ?


Pabloz

Rekomendowane odpowiedzi

Deusx pamiętam, że parę miesięcy temu gracze krytycznie wypowiadali się o wprowadzeniu kolejnego uniwersum - chociażby prognozując odejście części graczy ze starych uni - co skutkować będzie jeszcze większą monotonią gry. Skąd ta zmiana? Może inni gracze też się wypowiedzą? Chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by spróbować ten pomysł z uni bez dodatków?

moim zdaniem to naprawdę dobry pomysł.

i proszę nie mów mi deus, że nie będzie za co utrzymać tego uni, bo w takie bajki to ja nie wierzę. Zresztą gdzieś słyszałem, że wszystkie uni są na jednym serwerze, więc z utrzymaniem nie powinno być problemów. :) naprawdę warto spróbować z utworzeniem uni bez dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że uni5 już miało być bez dodatków lecz po 2 czy 3 tygodniach dodatki były już wprowadzone.

Może moglibyście rozważyć taką opcję, żeby wprowadzić na to nowe uni6 dodatki jednak bez możliwości zakupu surowców oraz floty :D

A za dodatki nadal można by było podwyższyć badania, oficerowie oraz tj. pakiet pól do planety czy prowizja w banku, to mogło by być za dodatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie bez może z, wszystko zależy od sytuacji finansowej po uruchomieniu nowego uniwersum - jak i waszego zaangażowania, był konkurs na reklamę u5, oferowaliśmy prawdziwe pieniądze i.... nikt się nie zgłosił, tylko kicha zrobił 3,4 reklamy na innych forach i zgarnął 200pln nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus bez urazy czy coś... ale myślę, że jeśli stać Cię aby zapłacić 200zł za 4 reklamy, czyli po 50zł za reklamę, to raczej nie będzie większych problemów z utrzymaniem nowego uni bez surowców i floty za dodatki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, że schodzę z tematu.. może nie dostane warna.. ale dlaczego Ty zawsze mówisz o sobie w liczbie mnogiej? :D

"oferowaliśmy". przeciez to Twoja kasa, nikogo innego. :D

 

Bo jesteśmy teamem a nie jednoosobowym podmiotem. Prawie wszystkie sprawy są konsultowane więc zawsze jest liczba mnoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt będzie taki sam jak to mawiał przysłowiowy Jasio biznes is bisnes Winetou. Nie liczyłbym raczej na brak dodatków na ewentualnym nowym uni. Zresztą po co tworzyć nowe na tych samych zasadach co "stare" ? Po kilku tygodniach wyłoni się czołówka, czy to ze względu na umiejętności lub zasoby finansowe odskoczy reszcie na tyle, że znowu będzie miałczenie, kiedy będzie otwarte U z kolejnym numerkiem. Chyba że admin zaproponuje nowe rewolucyjne rozwiązania - nowy statek, budynek, technologia ew. zadania. Jestem przekonany, że deusx nie chce robić konkurencji klasycznemu ogame bo ta droga prowadzi jedynie do kolejnych niczym od siebie nie różniących się uni, w większości zamierających lub wymarłych.

 

Z ciekawości prześledziłem liczebność aktywnych graczy na u 3 -5 i wyszło mi około 250 graczy online - wow - porażająca liczba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można by było pomyśleć nad jakimś ciekawym pomysłem na uczynienie nowego uni bardziej atrakcyjnym. Deus pisałeś kiedyś, że wszystkie muszą być takie same. Ja wcale tak nie uważam. :) Niech będzie to jedno inne. Ale nawet jeśli już coś ciekawego się wymyśli, to przede wszystkim trzeba to dobrze rozreklamować. To jest najważniejsze, bez tego nie ma szans na rozwój nowego uni. Tylko teraz trzeba coś wymyślić żeby to najnowsze było trochę ciekawsze od poprzednich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wraz z nowym uni dajemy sporo nowości (oczywiście są one też dostępne na starszych uni, ale zaczynają się wraz z nowym). Tym razem postaram się o konkretny budżet reklamowy przed startem nowego uni + oczywiście jakiś konkurs podobny do poprzedniego na reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes In Biznes.

Na pewno nowe Uni ma przynosić dochód , to pewne na 100% .

Na pewno dodatki przynoszą ten dochód. Kwestia tylko tego ile mam być tego dochodu.

Ja mam mała propozycję do rozważenia którą zauważyłem na podobnych serwerkach,

gdzie przyjęły się w 80 %.

A mianowicie zapewnijmy administratorowi stały dochód.

Obecnie na U5 gra w czasie rzeczywistym około 130-150 osób online . Graczy grający ( myślę o tych co raz dziennie się logują) może być około 230-250 osób.A więc ustalmy stały dochód.W jakiej formie ? Nadal w dodatkach.

A miałoby to wyglądać tak.

 

Geolog 50% /na miesiąc -50 dodatków.

Geolog 100%/na miesiąc -100 dodatków.

Bank standart 70 % -

85% - 15 dodatków

100% - 25 dodatków

Oczywiście jeśli ktoś chciałby wykupić geologa na dłużej to można by ustalić to na podobnych zasadach jak dziś w pewnych proporcjach.

Reszta oficerów to max 25 dodatków -bo tak naprawdę jakoś szczególnie nie są przydatni.

Kolejne to podniesienie badań to:

Bojowa o 1 poziom 10 dodatków .

tak samo Opancerzenie , ochronna , i wszystkie napędy .

Reszta badań to stopniowo ale w takich proporcjach - 5 dodatków.

 

Teraz kolejne rzeczy a mianowicie :

Symulatory każdy po 10 dodatków/na miesiąc.

I handlarz ( to wzbudzi najwięcej kontrowersji)- 30 dodatków./na miesiąc.

 

A teraz koszt dodatków . 100 dodatków -10 zł.

Koszt by się nie zmieniał , byłby zawsze taki sam .

Oczywiście w tym rozwiązaniu darowalibyśmy sobie surowce, flotę, i obronę za dodatki.

Uzyskalibyśmy wtedy serwerek teoretycznie równych szans. Nie byłoby wtedy niezadowolonych , po złomie z kosmosu.

 

Ja jako stały gracz obliczyłem sobie że miesięcznie wydałbym :

 

Geolog 100% 10 zł

Bank 100% 2,5 zł

Symulator 1 szt 1 zł

Handlarz 3 zł

 

Suma 16 ,5 zł

 

Oczywiście doszedł by tez jednorazowy koszt na badania:

 

W standardzie do walki i napędy o 3 pozycje wynosiłoby to :

 

30 dodatków x 6 badań czyli 180 dodatków - 18 zł/ jednorazowo.

Oczywiście nie trzeba tego płacić od razu . Można rozłożyć sobie to stopniowo względem potrzeb.

 

Więc dalej liczymy , jeśli z tych 130 -150 online , 100 wykupi taki pakiet miesięcznie jak ja to dochód ten to 1650 zł.

Mąło dużo nie wiem , bo nie wiem jaką kasą dysponuje teraz admin z serwerka.

Oczywiście myślę ze to jest minimum , bo doszła by kasa za inne badania , za inne pozycje , może nie duża ale szacuje ze kolejne minimum 500 zł , co w sumie daje 2150 zł.

 

Nie wiem czy ta propozycja jest do przełknięcia przez Prezesa i graczy , ale myślę że spokojnie można by nad tym podebatować.

 

Tylko nie pisać że kogoś nie stać na wydanie 20 zł na miesiąc bo nawet za to dobrze nawalić się nie da , bo po jednej flaszce to się tylko smaka załapuje.

Oczywiście wszystkie koszty mogą być w innych wymiarach i do ustalenia miedzy Administracja a graczami .

I nad każdą z pozycji można podyskutować oddzielnie i wybrać złoty środek.

 

AAAAa jeszcze byłaby jedna propozycja dla graczy PROOOOOOOOOOO-a mianowicie dodatkowe planety .

Dodatkowo 3 planety za koszta :

1 - Planeta za 150 dodatków.

2 - Planeta za 250 dodatków

3 - Planeta za 400 dodatków.

 

A teraz myście i wypowiadajcie się ale na poziomie.

A kolejne A... myślę że w takiej formie serwerek spokojnie miałby około 200 online , bo znam kupę ludzi co tu grało,i

na początku wydawali kasę na Oficerów , ale jak weszła surka za dodatki to włączyli wieczny urlop.

 

 

No to do usłyszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.