Skocz do zawartości

Planety x:yzq:14 gdzie x,y,z,q N+


T-50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was bardzo serdecznie, wybaczcie, jesli powielam po raz n-ty temat, ale nie było konkretnych odpowiedzi, czy zostanie coś zrobione.

Otóż przegladając galaktyki w poszukiwaniu wolnych 14-stek zauważyłem, ze wiele z nich nalezy do graczy niekatywnych. Aktualnie mam ~ 13 planetek i mam dylemat czy:

a) czekac, bo wprowadzacie jakiś plan w życie v zamierzacie go wprowadzic.

b) kolonizowac cos x:yzq:\ {14}

 

 

pozdrawiam

 

ps. nie wiedziałem, czy zakładac nowy temat, czy tez dopisywac posty do tych starych, jesli wybralem zla opcje- wybaczcie, jestem 1 dzien na forum i mimo szczerych checi nie jestem w stanie wszystkiego ogarnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już będą przenosiny (bo jak sie usunie 14 zajmowane przez ilderów to napewno sie chętni znajdą na przeniesienie) to może by wprowadzić też jakiś bonusik dla wszystkich, a w szczególności dla tych co "chcą, ale nie mogą" bo:

- sie nie opłaca,

- pozajmowane już przez aktywnych graczy co nas ubiegli

- itd...

 

mianowicie co z pomysłem na obniżanie temperatury planet za tryt ? bo był pomysł i jak był tak zginął...

 

moja propozycja jest następująca:

- za 10k trytu można planete na której się znajdujemy ochłodzić o 1'C

- limit temperatur do której można obniżyć to -100'C

- ewentualnie jakieś pakieciki jak w przypadku badań, np 100.000 trytu za 15-20'C

 

i teraz wyjaśnienie dla tych co zaraz skrytykują że pomysł guuupi bo oni sie napracowali nad szukaniem itd.

faktycznie, nie odbieram Wam tego ile pracy włożyliście w to szukanie.

ale agrumenty przemawiające za tym pomysłem to :

 

1. jak w temacie brak 14... więc zajmę większą i cieplejszą ale za to będę musiał wywalić w cho***e trytu żeby obniżyć ją do poziomu który Ty masz już zagwarantowany po dajmy na to nawet 100 lotach w poszukiwaniu tej 1 planetki. a myślisz że po 100 lotach na eksedycje będę w stanie obniżyć temperature nie wiadomo o ile ?? błąd, 2-3 stopnie max. więc teraz ci którzy mają cieplejsze będą się męczyć z szukaniem trytu pod obniżke, a Ty tymczasem będziesz mógł sobie patrzeć do woli na te planetki poniżej -90'C

 

2. j.w. na szukanie trytu zejdzie multum czasu dla kogoś kto by chciał obniżyć np jedną planetkę z 0 do -100 żeby obniżyć wszystkie planety na -100 potrzebuje wykupić np z 1.000 pakiecików po 10.000 trytu każdy (czy jeśli przejdą większe to "pare mniej") bo tutaj miał fajną -40 to wziął z braku lepszej, gdzie indziej nawet wspomnianą 0 sie zadowolił.

bo tak z ręką na sercu, ile czasu zajmie Tobie znalezienie 1.000.000 trytu (na obniżenie z 0 do -100) ?? ja osobiście od początku od kiedy jest tryt wyfarmiłem go 475.203 z czego 300.000 poszło już w laboratorium na przemiał.

 

3. jak jasno wynika z 2. nie będzie to jakiś gwałtowny proces że nagle top200 zacznie doganiać top10 (i nie pisze tego pod kątem graczy top 200 i niższych, ale pod kątem tych "top10" (równie dobrze top100 który myśli podobnie, żeby nie było że zwalam wszystko tylko na paru graczy) którzy mogą się zacząć bać że ich (bez obrazy) "noobki" zaczną ścigać)

 

4. sam też będziesz miał możliwość obniżenia np swojej -90 do -100. może niewielka różnica, ale szczerze, nie chciałbyś tej planetki oziębić skoro byłaby taka możliwość

 

5. jak będę latał za trytem to Ty będziesz mógł polować na szperacze (wystarczy zajrzeć do sj u4 ile szparek ostatnio poległo. praktycznie częściej niż co 2 starcie to lot na szperacze o których ktoś zapomniał / zalogował się 5 minut po ich powrocie i nawet złomu nie zobaczył na pz)

 

 

 

tym co doczytali do końca gratuluję i czekam na ich opinie, ci którzy odpadli po przeczytaniu "obniżmy temperature za tryt" i odrazu skrytykowali... no cóż, takie typy też muszą "pokazać" co to oni "są"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planet na pozycji 14 wystarczy dla 261 graczy przy 11 galaktykach, więc siłą rzeczy nie da się tak zrobić, żeby wszyscy mięli planety na poz. 14.

Jednak można powywalać idlaków z top2000 z tych pozycji.

 

Dość dobry pomysł chyba Lethal podał. Zaproponował, żeby wielkość dla wszystkich planet była jednakowa. Temperatura jednak powinna być stopniowana w zależności od pozycji. Gorące planety też są czasem potrzebne

 

Obniżenie temp. z -98/-58 na -99/-59 czyli o 1*C powoduje wzrost wydobycia na dobę o 343.146.034 deuteru (z geologiem100%) przy 63lvl kopalni, więc propozycja ceny 10k trytu za 1*C jest wyssana z palca.

Tryt jest zbyt trudno dostępny, żeby używać go do chłodzenia planet. Mnóstwo pracy z wdrożeniem pomysłu a używać go nie będzie nikt.

Przyznaję, że ładnie to brzmi - "chłodzić planetę" ale koszt moi drodzy. Przeliczył ktoś zyski? Koszt utraconych szperaczy vs zysk ze chłodzenia planety?

Chyba, że wprowadzić również bank do trytu i umożliwić jego rabunek a jego ilość niech będzie widoczna w raportach szpiegowskich.

 

W sumie pomysł z rabunkiem trytu pojawił się podczas pisania tego postu i nawet bardzo mi się spodobał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie tak powinny wyglądać dyskusje na temat pomysłów. konkretne odpowiedzi jak u LEONa ;)

a nie pół słówka że mi sie niepodoba i koniec...

 

@LEON

dzięki za info, ja niestety nie miałem jak tego za bardzo porównać... (a swoją drogą nie bardzo o tym też myślałem przy pisaniu, bo pomysł wpadł podobni jak u Ciebie w trakcie). także nad ilością trytu za 1'C można by jeszcze dokładniej popracować.

 

co sie zaś tyczy rabunku trytu to i tak będzie on zaraz znikał do banku, podobnie jak w przypadku surki.

no chyba że dorwiesz gdzieś gościa z niebywałym szczęściem że akurat jak szparek nie przypilnował to mu przywiozło troche trytu, albo wróciło jak mi przed chwilą:

12-12 12:40:10 +0100 System Raport Ekspedycji

-

Zagoła ujrzała w oddali rozbłysk gamma. Ekspedytorzy wiedzą, że zbyt bliskie spowoduje wciągnięcie ich przez grawitację do czarnej dziury.

Postanowili oni podążyć za rozbłyskiem, utrzymując spory dystans. Gdy gamma się wypala powstaje spora ilość energii, specjalnie przystosowane

Szperacze pochłonęły kilka procent energii uzyskując z niej 959 jednostek trytu.

12-12 12:40:09 +0100 System Raport Ekspedycji

-

Zagoła ujrzała w oddali rozbłysk gamma. Ekspedytorzy wiedzą, że zbyt bliskie spowoduje wciągnięcie ich przez grawitację do czarnej dziury.

Postanowili oni podążyć za rozbłyskiem, utrzymując spory dystans. Gdy gamma się wypala powstaje spora ilość energii, specjalnie przystosowane

Szperacze pochłonęły kilka procent energii uzyskując z niej 3020 jednostek trytu.

12-12 12:40:08 +0100 System Raport Ekspedycji

-

Zagoła ujrzała w oddali rozbłysk gamma. Ekspedytorzy wiedzą, że zbyt bliskie spowoduje wciągnięcie ich przez grawitację do czarnej dziury.

Postanowili oni podążyć za rozbłyskiem, utrzymując spory dystans. Gdy gamma się wypala powstaje spora ilość energii, specjalnie przystosowane

Szperacze pochłonęły kilka procent energii uzyskując z niej 2212 jednostek trytu.

 

tylko teraz nasuwają mi się pytania:

- tworzyć nowy statek do rabowania trytu ? dodać tą opcję do szperaczy ? ut ?

- po ile ma rabować tego trytu? 1/2 czy np. 1/5 czy uzależnić jakoś ładowność statków np 10.000 statków rabunkowych bierze 1 (słownie: jedną) jednostkę trytu, ale ograniczenie też jest (1/2 czy np. 1/5). wkońcu to ciężkie do trafienia także wypadałoby mniej tracić.

- ilość ataków przez jednego gracza na drugiego. 6 na planete 20 na dzień jak normalnie ? czy ograniczyć Z AUTOMATU możliwość rabowania trytu po np 2 atakach?

- skąd konkretnie ma być rabowany ten tryt ? z "magazynu" z:

- - planety matki ? odrazu Cie znajdą w szukaj i 1.000 szpiegowskich na dzień, co chwila te same osoby pewnie

- - z konta ? na dobrą sprawe gdzie Cie napadają, nawet na surke, jadą Ci tryt 1000x łatwiej niż go znaleść.

 

pozatym był jeszcze pomysł zrobienia giełdy trytu, który też chyba umarł w zapomnieniu.

 

EDIT: @lethal:

faktycznie poszło na boczny tor, post pisany w trakcie tego jak nas "upominałeś" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Leon o co Ty się martwisz.. on tylko przypomina o pomyśle, a ceny ja dawno mam wyliczone, i policzę jeszcze raz dla pewności jak tylko załatwimy moony i wielkości planet.

 

Nic nie umiera w zapomnieniu, deus i ja mamy całą listę zadań tylko wszystko trwa dość długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neriel

to o umieraniu w zapomnieniu to taka przenośnia była, po prostu nic na ten temat dawno nie słyszałem a pod tematami o tym nie pamiętam żebym widział coś o dodaniu tego na liste do wprowadzenia i temu pytam teraz. ale dobrze wiedzieć, może wkońcu zaczne odkładać troche trytu, bo narazie co coś złapie to zaraz wydaje "na lewo i prawo" :P

 

a z ciekawości to możesz wrzucić Twoje wyliczenia i propozycje, czy jeszcze na to za wcześnie ? ;)

 

@down

tak też myślałem ;) ale spoko, i na to przyjdzie pora :D

a i cieszy mnie to sformuowanie:

przyszłych planów co do trytu

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie - to były wyliczenia wstępne nieprzemyślane i bez uwzględnienia przyszłych planów co do trytu. Do tego jeszcze nie wiadomo w jakiej formie to będzie - budynek czy pakiet. Na wszelkie informacje trzeba czekać aż skończymy to co robimy teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.