Skocz do zawartości

Zmiana pół planet w układzie


deusx

Zmiana pól  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy akceptujesz nowe pola

    • TAK
      14
    • NIE
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji braku miejsca w galaktykach na pozycjach 14 i samego braku wykorzystania innych pozycji zmieniamy dotychczasowy rozkład pól.

Z racji tego, że serwer jest szybki energia nie stwarza żadnego problemu, dlatego zastosujemy odwrotność opłacalności kolonizacji zimnych planet, bo wyłącznie zimna planeta jest opłacalna.

 

 

 

Pozycja 1 - od 100 - 480

Pozycja 2 - od 100 - 460

Pozycja 3 - od 100 - 440

Pozycja 4 - od 100 - 420

Pozycja 5 - od 100 - 390

Pozycja 6 - od 100 - 370

Pozycja 7 - od 100 - 350

Pozycja 8 - od 100 - 330

Pozycja 9 - od 100 - 310

Pozycja 10 - od 100 - 290

Pozycja 11 - od 100 - 270

Pozycja 12 - od 100 - 250

Pozycja 13 - od 100 - 230

Pozycja 14 - od 100 - 210

Pozycja 15 - od 100 - 190

 

Temperatury pozostaną bez zmian, innymi słowy:

Duże pola = mniejsze wydobycie deu (ze względu na wysoką temp)

Mała pola = większe wydobycie deu (ze względu na niższą temp).

 

Takie rozwiązanie uważam za idealne, teraz ekowiec ma dylemat czy pola czy wydobycie. Obecne ustawienia planet się nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycu gdzie Ty 300 pól potrzebujesz? Co tam robisz, potajemne budynki jakieś?

 

kolejno z podglądu budynków

66/56/63/0/0/10/20/12/26/26/24/34/25/0/4

Razem 341 pól z czego 100 zapewni 25 poziom terraformera, więc wystarczy 240 pól do zapełnienia planety.

Masz więc do dyspozycji aż 12 planet.

 

Chyba, że na elektrowniach lecisz wtedy już nie tak wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można by jeszcze dodać temperaturę jaka będzie występować na tych planetach?

chciałem sobie zacząć zmienić kolonie wczoraj, ale odłożyłem to na dzisiaj, a szkoda.. bo teraz sie okazuje, że już nie będzie tak łatwo, bo mimo wszystko wcześniej na 30 prób na :13 albo :15 trafiła się jedna powyżej 250 pól. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, iż ta zmiana nie wniesie nic nowego do gry(przynajmniej dla mnie). W dalszym ciągu kolonizować będę tylko zimne i małe planety. Zrezygnuję ze stoczni, ale nie postawię deuteru na ciepłej planecie. Ale to tylko moje zdanie.

 

Grasz na uniwesum 5 ? Jeżeli tak, to kolonizujesz wyłącznie małe, bo 14 są wszystkie zajęte. A co ze zmianą, masz rację, nie wniesie ona nic nowego, bo nie taki jest tego zamiar. Zamiarem tej opcji jest po prostu wykorzystać wszystkie pozycję w układzie a nie jedną jak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mi to wisi i tak kolony mam pokończone, ale mimo wszystko jestem na nie.

Teraz dla nowych graczy bedzie lipnie, bo żeby rozbudować sobie zimnego kolona będą musieli inwestować w terraformer cholera wie ile surowca...

Nie mogliście po prostu dodać paru miejsc na kilka pozycji i nic nie modyfikować bardziej? Jak coś na siłe się ulepszyć próbuje, to się z zasady odwrotny efekt dostaje ^.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buntujesz się, bo nie będziesz już miał dwa w jednym, czyli i dużych pól i małej temperatury. Takie założenie było na ogame, tutaj energia ze względu na szybkość znaczenia nie ma. Poza tym, za kilka dodatków można powiększyć planetę.

 

Zmiana jest istotna, po co mam przerabiać dwie / trzy planety skoro w układzie jest ich 15 i warto wykorzystać wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja proponuję zrobić tak, jak miało być z księżycami. że na planetach 4-7 najwieksze moony, a na 13-15 najmniejsze. :) pola największe i temperatury najmniejsze na 13-15, ale za to moony nie większe niż np. 4,5k. Dodatkowo, jeśli będzie nowy wzór niszczenia moona, który utrudni niszczenie moona powyżej 7k, to będzie trudna decyzja dla flociarzy czy mieć dobre eko na 13-15 i moona którego prawie każdy zniszczy, czy słabe eko na 4-6 i prawie niezniszczalnego moona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus a po co ja mam się buntować? Mam 20 kolonów, wszystkie rozbudowane wg mojej wizji, etap ekonomi skończyłem... Ta zmiana nie wpłynie mi na temeperature planet, tylko dopiero jak zacząłbym kolonizować, a tego robić nie mam zamiaru, no bo i po co?

Chodzi mi o balans, bo my starzy gracze mamy teraz wszystko co trzeba, a Ci nowi będą musieli kombinować, no i oczywiście kupować dodatki, żeby powiększać planete- ale chyba nie o to w tym chodzi, nie?

 

to ja proponuję zrobić tak, jak miało być z księżycami. że na planetach 4-7 najwieksze moony, a na 13-15 najmniejsze. :) pola największe i temperatury najmniejsze na 13-15, ale za to moony nie większe niż np. 4,5k. Dodatkowo, jeśli będzie nowy wzór niszczenia moona, który utrudni niszczenie moona powyżej 7k, to będzie trudna decyzja dla flociarzy czy mieć dobre eko na 13-15 i moona którego prawie każdy zniszczy, czy słabe eko na 4-6 i prawie niezniszczalnego moona. :)

 

 

Spieriz a co Ci po nowym wzorze? Może i wejdzie, wtedy przykładowo na moona, którego miałem zniszczyć dwoma milionami gś, wyślę ich 10 razy więcej, i co mi to za różnice zrobi? Tutaj i tak opłaca się latać dopiero od pewnego etapu i pewności tego, ze flota będzie na siebie zarabiać i ciężko ją będzie ustrzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że nie wszystkich stac na 20 milionów GŚ, i jeśli zawsze będzie ryzyko straty, to nie każdy będzie próbował zniszczyć moona, bo utrata 20kk GŚ chyba nawet dla top5 będzie dość bolesna. Nie wiem jak inaczej można by ulepszyć te pola, żeby jednocześnie było lepiej ale nie przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grasz na uniwesum 5 ? Jeżeli tak, to kolonizujesz wyłącznie małe, bo 14 są wszystkie zajęte. A co ze zmianą, masz rację, nie wniesie ona nic nowego, bo nie taki jest tego zamiar. Zamiarem tej opcji jest po prostu wykorzystać wszystkie pozycję w układzie a nie jedną jak obecnie.

Tak gram na uni5. Po części masz rację 14 są zajęte. Co nie zmienia faktu, iż w dalszym ciągu planety ciepłe choćby z 1000 pól, pozostaną słabo kolonizowane. Eko na małej, ale zimnej można bez problemów podciągnąć do zadowalającego poziomu. Naturalnie może ktoś sobie skolonizuje planetę z poz. nr 1-powinszować tylko takiego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gram na uni5. Po części masz rację 14 są zajęte. Co nie zmienia faktu, iż w dalszym ciągu planety ciepłe choćby z 1000 pól, pozostaną słabo kolonizowane. Eko na małej, ale zimnej można bez problemów podciągnąć do zadowalającego poziomu. Naturalnie może ktoś sobie skolonizuje planetę z poz. nr 1-powinszować tylko takiego wyboru.

 

Wiesz, przy dalszym etapie gry tych pól może jednak zabraknąć, dlatego trzeba się będzie zastanowić, czy nie warto obniżyć wydobycie deu za więcej pól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te nowe pola to chyba tak nie bardzo działają.. bo teraz żadnej dużej planety nie ma. :D

:1 - 110 pól, druga próba - 70 pól. Minimalnie powinno być 100, a średnio 300. :)

:10 - 160 pól

:13 - 130 pól

:15 - 83 pola. minimalnie powinno byc 100 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej nie ma tutaj żadnej opcji dla eko? Skoro teraz go nie można zrobić bo 14 nie ma, a po zmianach też nie będzie można go mieć bo nie będzie żadnych planet dla eko. I nie mówcie mi że w takim wypadku mam intensywniej latać bo jak topowi flociarze pozajmowali sobie same 14 i budują za to cały czas floty którymi latają na każdego to i floty sobie zbudować nie można. Oczywiście z wyłączeniem ludzi którzy nie uczą się, nie studiują i nie pracują, a ich jedyną rozrywką jest klikanie co do sekundy fsa żeby floty mu nie zdjęli. Moim zdaniem wprowadzenie tego pomysłu tylko by pogorszyło obecnie i tak już marną sytuację.

 

Za to pomysł o uzależnieniu wielkości moona jest dobry i z tego co pamiętam kiedyś już był rozważany, może tym zachęcić flociarzy do bliższych planet a planety od powiedzmy 9 zrobić duuuże. Wtedy i wilk będzie syty i owca cała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.