Skocz do zawartości

Wzmocnienie obrony i drobne poprawki


User

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kolejny koncept dotyczący naszego ogame jest nim wzmocnienie powłoki obrony i ataku

np.

Lekkie działo laserowe

25 obrony

100 ataku

 

to o zwiększeniu miało by

50 obrony

150 ataku

 

czyli obrona zwiększyła by się 100% a atak o 50%

Było by to zastosowanie dla wszystkich systemów, oprócz rakiet

Co do powłok to powinna być jedna i powinna mieć zwiększony koszt, zwiększony limit tak jak do pozostałej obrony (proponował bym skasować małą powłokę a zostawić dużą)

 

Przynajmniej systemy obronne miały by jakieś wparcie od powłok na ogromne floty

 

Prawdopodobnie była już koncepcja na temat złomu z obrony wiele serwerów ogame wprowadziło już coś takiego ja złom z obrony

moja propozycja to 30%(choć może być inna) gdyż zawsze są szczątki z obrony bo niemożliwe by było żeby 30% z 30 bil wyrzutni, szczątki gdzieś zniknęły.

 

Zapraszam do wypowiedzi innych uczestników

 

 

 

Nie dopisałem

plazma powinna mieć szybkie działka przeciw OW, niszczyciel, bombowiec

i inne też ale to lepiej jak ktoś inny to poradzi jakoś połączyć z szybkimi działami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja sobie przypominam, że neriel kiedyś proponował wytworzyć mega powłokę ochronną za kilka BLN wody, ale nie doszło to do skutku. Na uni4 większość osób nie inwestuje w obrone bo jest ona nieopłacalna. Może czas to lekko zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te powłoki liczyłem jak byłem "mały" więc bym je musiał jeszcze przeglądnąć :P

 

Zwiększenie siły i obrony bunkrów jest lekko mówiąc zbędne - zarówno siłą jak i opancerzenie LDL przewyższa parametry najsilniejszego statku - OW jakieś 4x, a więc nawet teraz bunkier 2-4x tańszy od atakującej floty da sobie radę. Zwiększenie jej siły mogłoby zrobić z gry jeden wielki bunkier..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież szczątki z obrony tylko dodadzą surki po ataku dla flociarzy.. jeszcze chętniej będą latać na takie planty :/

 

Siła i obrona jest i tak już olbrzymia - styknie dodać większe powłoki i może Działo Energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli chcecie cokolwiek manewrować z obroną to powinniście przywrócić działa GS tak jak kiedyś. Po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje. Proporcje atakującej floty na obronę tak jak Neriel napisał są wystarczające. Powłoka po co ?? na ogame budowało się ja tylko na początku gry żeby LM się nie przebijały i podobne drobne statki, nie jest ona potrzebna.

 

Może temat obrony w końcu zostanie zakończony ?? bo to bez sensu się staje, w końcu będzie gracz budował 1 WR na planecie i 1 mld OW się przez to nie przebije ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym się zastanawiał nad powłoką która bez względu na nanity by budowała się 1s i pochłaniała x obrażeń (powłoka bez pancerza) ale prawie na pewno zrobiłoby to niezły "meksyk" z całej gry wiec nawet nie proponuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matik w sumie nawet bunkier za 500bln surki nic Ci nie da jak np Tomas27 Damielek9 i ja wlecimy Ci gsami...

500mln gs się zbierze do tego jeżeli trzeba 100kk lm dla osłony w 1 rundzie i tyle

teoretycznie zasieki są po to żeby konwencjonalną flotą nie opłacało się wlatywać tylko że tutaj gsy latają przez połowę gali w 20-25 minut więc i tak agresor wjedzie Ci w obronę na czysto czasami dla samej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według mnie nie potrzebne jest ani tworzenie nowego systemu obronnego ani modyfikacja starych. Są wystarczająco silne jak to napisał kolega ismael dla flot konwencjonalnych. Przy dobrej obronie zwykła flota ma spore trudności a flociaż przecież normalnie nie zaatakuje gdy nie będzie mieć zysku. Derbis z obrony jak kicha mówił był już parokrotnie odrzucany, zresztą jeśli nawet - wróciła by epoka flot gsów które wbijały sie we wszystko lecz latały wolno. Obecnie tego nie ma i jest jako taka równowaga.

 

Jedyną zmianą właściwie jaką bym poczynił i w sumie chyba neriel miał podobną to drastyczna modyfikacja powłok ochronnych. Mogą nas chronić co najwyżej przed flotami typu 100lm. Nie ukrywajmy w naszych realiach nikt nie ma takich flot :P Rozmawiałem kiedys nad o tym z deusem ale nie zostały przytoczone dokładne pomysły jak silna miała by być ta powłoka ile miała by sie budować oraz czy miały by być 2 typy jak teraz czy tylko 1.

 

Można by było pomyśleć z prawdziwego zdarzenia nad zaprojektowaniem nowych pól siłowych tak by to nie był już projekt ale rzeczywistość, ale tu już musimy posłuchać pomysłów programistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie było dokładnych pomysłów xP

Były - chyba 10 i 25 bln metki.

 

Ogólnie nie ma znaczenia co zrobimy za te 10 bln - czy powłokę czy WR. Jedno i drugie chroni ale tak żeby nie były te powłoki bezużyteczne można by to zmienić.. w końcu to jest ledwo 5 min. roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja sobie przypominam, że neriel kiedyś proponował wytworzyć mega powłokę ochronną za kilka BLN wody, ale nie doszło to do skutku. Na uni4 większość osób nie inwestuje w obrone bo jest ona nieopłacalna. Może czas to lekko zmienić?

 

co ty czlowieku piszesz obrona na uni4 nieoplacalna ?!

 

na tym uni jak nie postawisz na planetach po 200kk WR conajmniej to cie takie lamki z top 1000 beda farmic i miec na tobie zysk a ty nic z nich nie bedziesz miec xD

 

Nom przydało by sie zrobić jedna powlokę droższą ale wspomagająca obrone ale przed nieco większymi flotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.