Skocz do zawartości

MoonDust czyli nowy surowiec


ZjadaczKotow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Grając w Ogam przyszedł mi do głowy pomysł z nowym surowcem.

Na początek proponuję przejrzeć ten wątek:

 

http://forum.ogam.online/?/topic/3973-wielkosci-moonow/

 

Jest ważny gdyż surowce pozyskiwane byłyby z moona.

 

http://forum.ogam.online/?/topic/3680-multi-badani/

ten topic nawiązuję do kilku badań jednocześnie co pomogłoby w realizacji projektu.

 

3 surowce - metal, kryształ i deuter o te właśnie surowce walczą najwięksi wojownicy i eksploratorzy galaktyk. Surowce te są ogólnie dostępne i każde państwo z najgłupszym przywódcą potrafi je wydobywać.

A co by było jeżeli naukowcy odkryli nowy, nie spotykany do tej pory surowiec?

 

Moon dust, czyli pył księżycowy jest to materiał z którego można w odpowiedni sposób wyekstrachować bardzo mocny metal lub wydajny rodzaj paliwa.

 

Dzięki niemu naukowcy potrafiliby stworzyć nowe jednostki bojowe i linie obronne.

 

O co mi chodzi? W pierwszym wątku jaki zamieściłem na początku mego posta toczy się debata o wielkość i szansę na powstanie i zniszczenie moonów.

W drugim o multi badania.

Te dwa wątki potrzebne są do stworzenia tego nowego surowca.

Jak wiadomo moon dust jest bardzo rzadkim i trudno pozyskiwanym surowcem. Wydobycie odbywałoby się na księżycu.

Jest to odkrycie, które przypadkowo odkrył dr. ZjadaczKotow jr. kiedy prowadził badania na jednym z księżyców w galaktyce.

Materiał ten jest bardzo trudny do wykrycia i bardzo ciężko się go pozyskuje. Potrzeba tygodni aby badania przyniosły skutek i można było dzięki nowej technologi bezpiecznie go wydobywać. Następnie wydobycie tego surowca liczymy w nie w bil. lecz w tysiącach ( dlatego jest on "dodawany" przy produkcji a nie zastępuję jeden z surowców)

przykładowo jeżeli jakaś jednostka potrzebuję 3000tys M i 1000k to nowy model jednostki wynosiłby 3000kM + 1000Kk + 100 SD (starDust) co zaowocowałoby nowymi możliwościami jednostki.

Można również pokusić się o nowe jednostki ( o to głównie mi chodzi) które będą głównie opierały się na tym surowcu dzięki temu flota stworzona specjalnie pod ten surowiec będzie bardzo wydajna, bardzo mocna i BARDZO czasochłonna ( mówimy tu o flocie złożonej z setek a nie milionów jednostek)

Co nam to da? Ano nowy cel w grze.

Powiew świeżości i umocnienie ducha rywalizacji. Pomoże odkryć nowe strategie wojskowe.

 

Moon dust nie będzie dostępny w opcji Handlarz co zaowocuje wymianą surowcową między graczami. Dzięki temu będzie sprzyjać w nawiązywaniu nowych znajomości, sojuszy i paktów.

 

Projekt dość trudny w realizacji bo obejmuję zupełnie nowe jednostki, badania, linię obrony.

 

Jeszcze jedna sprawa - moony muszą być trudniejsze w "pozyskaniu" oraz w niszczeniu to podstawa ( nie mówię tu o "god mod" dla moonow) jednak chodzi mi bardziej o sytuację jaka panuję na oryginalnym ogame. Tam GŚ to dla większości święty graal. Tu świętym gralem byłyby jednostki wykorzystujące moonDust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowicznie pomysł bardzo mi się podoba.

Nowy surowiec, święty graal i piękna księżniczka. Fajnie.

Jednakże pomysł jest bardzo niedopracowany.

Zacznijmy od nawiązania handlu - trzeba określić jakie proporcje byłby dopuszczalne dla tego surowca. Nie można tego pozostać bez komentarza, bo będzie to sposób na legalny push.

 

"Nowe jednostki i linie obronne" - to przecież też trzeba rozwinąć. My tutaj nie mamy magazynu, w którym trzymamy wszystkie swoje projekty statków :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wymyślić proporcje handlu trzeba ustalić najpierw ilość wydobycia xxx/24h a jeżeli handel to proponuję 4:2:1:0,01 lub 0,02 czyli ok 400 jednostek metalu za 1 jednostkę SD ( ew można podkręcić 4000k do 1 )

Dzięki temu surowiec będzie naprawdę drogi i wartościowy

Co do jednostek obronnych to widzę to na dwa sposoby:

- udoskonalenie obecnych jednostek

- nowa jednostka "star canon" przykładowo punkty strukturalne to:

 

a) 100.000 + od 10SD - do 40SD (cena)

b)siła obrony 300 + 600 do 2500

c)siła ataku 3000 + 1000 do 5000

 

ważne jest aby ten surowiec był wydobywany dziennie w ilościach 2 lub 3 cyfrowych (max) stał się czymś w rodzaju diamentów z realnego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o wprowadzenie to również do obecnych uni. Obecnie gram na U4 i taki powiew świeżości przydałby się tu bardzo. Proszę również was (nas) graczy o pomysły dotyczące floty, uzbrojenia itp. Dałem ogólny zarys i przyda mi się tu pomoc :)

 

Co do badań to proponuję technologię wydobywczą "moon mine" koszt struktury to ok. 5.000.000.000.000 M 6.000.000.000.000K 4.000.000.000.000 D do "wybadania budynku "kopalnia księżycowa" min. 4-5 lvl aby można zacząć budowę Wzrost kosztów w tempie wykładniczym.

 

MSBN min. 10 lvl ( potrzeba wielu naukowców z różnych dziedzin aby projekt mógł zaistnieć)

Laboratorium badawcze min.23 lvl.

Czas badań : 1 lvl 96h na 10 lvl MSBN

 

Po "wybadaniu" 4-5 lvl "kopalni księżycowej" w zakładce budynki na moonie powstanie nowy budynek "kopalnia księżycowa"

Koszt: ok 1 lvl badania moon mine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel chodziło mi raczej o coś na styl, że Wy piszecie "chcemy nowy statek", a my PYK ! Leci Deus do magazynu, wózkiem ściąga paleciaka z samej góry i mamy gotowy projekt, który czeka na stworzenie :D.

 

Najbliższy powiew świeżości będzie (mam nadzieję) wraz z wprowadzeniem zadań. Mam nadzieję, że to nastąpi szybko i zapcha Nasz apgrejdowy głód.

 

Co do tego pomysłu to uważam, że powinien wejść na każdym Uni. Nie faworyzujmy nieistniejącej jeszcze piątki kosztem innym Uni. Wszak zatrzymanie na starszych Uni ludzi również powinno być Naszym priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciężej jest właśnie projekt zrobić.. dodać statek do systemu przypuszczam, że trudno nie jest, ale zrobić setki testów i porównań do wszystkich pozostałych statków tak żeby wszystko pasowało to już kupa roboty :P

 

 

Ja uważam, że lepiej urozmaicić obecne statki, zamiast tworzyć zupełnie nowe, bo nie brakuje nam żadnych. Oczywiście jak będzie trzeba to akurat są ferie i będzie czas to mogę coś wykombinować :>

 

 

A tak z całego pomysłu to jedynie opcja wymiany surowców mi się spodobała.. Wyraźnie brakuje u nas handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pociągnąć to w inną stronę.

Ludzie narzekali na brak badań, które zwiększą pojemność statków, czy coś, co przyśpieszy budowę budynków/badań. Można to połączyć z tym nowym surowcem.

 

A i pomysł handu trzeba podtrzymać, bo zyskają na tym relacje graczy, jak i forum (dział Handel w szczególności :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie wydobycie tego surowca liczymy w nie w bil. lecz w tysiącach
Aby wymyślić proporcje handlu trzeba ustalić najpierw ilość wydobycia xxx/24h a jeżeli handel to proponuję 4:2:1:0,01 lub 0,02 czyli ok 400 jednostek metalu za 1 jednostkę SD ( ew można podkręcić 4000k do 1 )
ważne jest aby ten surowiec był wydobywany dziennie w ilościach 2 lub 3 cyfrowych (max) stał się czymś w rodzaju diamentów z realnego świata.

To jest naprawdę mało dopracowane... Jeżeli chcesz to dziennie wydobywać w liczbach 3 cyfrowych i sprzedawać po 4k metalu jest to naprawdę bez sensu.

Twój pomysł napewno urozmaiciłby grę, dlatego jestem za. Lecz naprawdę trzeba więcej nad tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie generalnie pomysł sie bardzo podoba. przydały by sie jakieś nowe zmiany, gram tu ponad rok i zaczyna mi sie nudzić. nowy ów surowiec mógł by być wykorzystywany do zmniejszenia czasu badan ,(na przykład). obecnie mam badania na które muszę czekać ok, 70 dni. szczerze mówiąc odechciewa sie gry.a zmiany mogły by zmotywować graczy do uczestniczenia w życiu oGam ,a nie ograniczeniu się tylko do wpłacaniu surki do banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mi się bardzo podoba ale jak kopalnia do wydobycia miały by kosztować pare kkkk mety i krychy to przelicznik w handlarzu powiniem by duzo większy niz do metalu 4k :) moze jakieś 400kkk metalu za jeden tego surowca :)

Jak bedzie taki mały przelicznik to kazdy sobie wymieni i niebedzie budowac takie kopalni za tyle surki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nyczu99

Pomysł dobry, ale pomyśl, ile z tym jest zachodu - wszystkie floty, obrony, kopalnie, badania, bank przerobić, demontownię, wszystko to do poprawy aby współgrało. Jak dla mnie za dużo do poprawy, chociaż jeśli Deusx chce i znalazł by kogoś kto by się tym pobawił to spróbować nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackDaniels twoja wizja tylko skracania czasu badań bardzo mi się podoba. Tutaj już wkońcu mamy coś bardziej konkretnego i powiedzmy szczerze praktycznie możliwego do realizacji przez naszą administrację. Jeżeli już miałoby to się wydobywać w tysiącach i można było tym normalnie handlować to myślę, że po milionie za zmniejszenie czasu badania o 1% by wystarczyło i maksymalne zmniejszenie to 20%. Dla tych którzy myślą, że za dużo na skrócenie badania trzeba wydać niech sobie przypomną, że pierwotnie to ma być elitarny surowiec. Cała reszta mogłaby poprostu zostać tutaj pominięta, itak jest mało konkretów i dużo ogólników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze pomysł jest fajny. Można dołożyć tą kopalnie na księżycu ,co wydobywała by potrzebny surowiec. Następnie można stworzyć kolejny budynek , ale tylko na planecie matce, tzw ;RESORT NAUKOWY, ( co by nam pozwoliło na zmniejszenie czasu badań), czym większy poziom budynku tym mniejszy czas badan.Oczywiście koszta tego budynku były by nie małe ;metal ,kryształ deuter i moondust, ( koszta tego wszystkiego są do dopracowania).Uważam ze wielu graczy by to zainteresowało pozytywnie i z chęcią by rozwijały swoje imperia planetarne. Można zrobić głosowanko. Wszystko zależy od administracji. Czy admin był by zainteresowany trochę zmodyfikować grę w celu większego przyciągnięcia graczy. Szczerze mówiąc ja widzę to tak , jeśli nie nastąpią jakieś modyfikacje na u2, to to uni padnie.Tu już nie wystarczy organizowanie konkursów typu *W pogoni za lisem * ( co wzięło udział 2 osoby) , czy inne konkursy .Już ściągniecie komuś floty nie przynosi takiej satysfakcji, co kiedyś .Dziś flota jest, a jutro jej nie ma. A budynki pozostają , pozostają na zawsze. Gra musi się rozwijać . Spróbujmy stworzyć taka grę, aby miała wszystko co inne gry tego rodzaju razem wzięte. Jestem przekonany ze z czasem ten OGam osiągnie taki rozgłoś co oryginał. Pomysłów jest wiele, tylko nie ma chętnych do ich realizacji . Przydało by się tez jakieś nowe działo w obronie. W tamtym roku dostaliśmy nowy statek Aurora ,czemu nie możemy powiększyć nasz arsenał w obronie. Kilka krotnie był podsuwany pomysł - Działo Grawitonowe , bardzo fajna rzecz. Jak nam wiadomo istnieje tez atom . Czemu nie można było by stworzyć statków atomowych ( bombowców , czy okrętów)?. Na początku tej gry ,przesiadywałem po 8 , 10 godzin dziennie . Moja zona nieraz się na mnie wku...... . Ale co tam , myślę sobie, posiedzę pogram trochę , po farmie, chce dojść do pierwszej 10-siatki. Udało mi się . A teraz loguje się, wpłacam surkę do banku, przejże forum (czasami), przywitam się z chłopakami z naszego kochanego soja , AE, które pozdrawiam i log off, bo nie mam co robić.

 

pozdrawiam

JackDaniels :spadowa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.