Skocz do zawartości

Skala gry, liczność graczy...


nekro

Rekomendowane odpowiedzi

Spojrzałem na kalendarz i poczułem się staro ;) W oryginalnego Ogame'a grałem dobre 15 lat temu, jeszcze zanim powstała cała seria klonów. Z sentymentu zacząłem szukać czegoś, co przypominało pierwotną rozgrywkę i trafiłem tutaj, aleee... Nie rozwodząc się zbytnio, chciałem zapytać, jak to jest z liczebnością graczy na uniwersach? Założyłem konto na uni 2020, 2-3 dni pograłem i doznałem małego szoku - jak to wszystko wygląda, gra tu kilka osób na krzyż?

 

Dopiero zacząłem się macać z grą, dobierać sobie odpowiednią ilościowo flotę do farmienia idlerów i zaskoczyłem się, że te "parę UT na krzyż", którymi latam weszło w top 100 we flocie. Jak tu całościowo wygląda obraz gry? Do dziwnych prędkości zaczynam się powoli przyzwyczajać, jeszcze nie wszystko ogarnąłem, przeglądam Starcia Tytanów, żeby wyrobić sobie zdanie o wielkości flot, które tu latają. Jak to jest z aktywnością, trzeba się ścigać przez wszystkie galaktyki, czy może jest jakaś sensowna rywalizacja?

 

 

 

 

BTW pomysł "banku" w tych wszystkich klonach wywołuje we mnie mały niesmak. Kiedyś trzeba było głowić się, co zrobić z surówką, ile przestrzeni przygotować, żeby FS zabrał wszystko, kiedy zbierało się na większy wydatek... A tu ciach, za marne 10% można schować wszystko i przesyłać sobie między planetami bez użycia floty. Łatwizna, łatwizna :P

Edytowane przez nekro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz łatwizna?

Ja na ogame grałem blisko 20 lat temu :)

W sumie grałem na u1 ale karierę zrobiłem na u13 będą TOP1 w czasach jej świetności :)

 

Ogame było łatwe, bo wszystko trwało bardzo wolno, tutaj jesteś w stanie stracić flotę w 32 sek :)

Nie wolno zapomnieć o niczym, bo ktoś tylko na to czeka :)

 

Ataki, podstawki, kombinacje i układy :) Tak wygląda speed uni :)

 

Bank jest ułatwieniem, no i handlarz również :) Nie musisz mieć "dostawców" deuteru jak na oryginale ale to powoduje pełną swobodę gry :)

Tutaj grasz albo eko albo agresywny styl flociarza :)

 

Zachęcam Ciebie do gry flotą, bo będę miał kogo ganiać :troll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogame było łatwe, bo wszystko trwało bardzo wolno, tutaj jesteś w stanie stracić flotę w 32 sek :)

Nie wolno zapomnieć o niczym, bo ktoś tylko na to czeka :)

 

Zachęcam Ciebie do gry flotą, bo będę miał kogo ganiać :troll:

 

Mordeczko, flote można stracić w 26 sekund ;D sprawdzałem kiedyś jak pisałem z typem privy i stracił dobytek ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram już chyba miesiąc na tym serwerze. Generalnie jest tak nie wpadnij w rekordy z flota bo będzie kusić snake. To taki galaktyczny łowca flot.

 

Osobiście polecam wydać te 20 zł i przejść nie aktywne konto troszkę ułatwienia i lepsza przyjemność z gry niż zaczynać od 0. Chyba że lubisz tak.

 

A co do ilości graczy to obstawiam że jest z 50 60 grających ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Generalnie jest tak nie wpadnij w rekordy z flota bo będzie kusić snake.

 

:troll:

 

Weź mnie tak nie demonizuj :)

80% flot z rekordów skanuję, to jest prawda. Jednak latam na ok 10% z nich jak mam chwilę w pracy :)

 

Nie mówię już o osobach, które prosiły o czas, żeby ogarnąć grę - takich nie ruszam w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety, wybaczcie, nic tu po mnie. Zamiast odpowiedzi na kluczowe pytania, w tym dlaczego byle flota farmiąca idlerów była w stanie wskoczyć do top 100 (nawet top 30) po paru dniach gry, to circlejerk na całego i jeden przez drugiego niczym wujek dobra rada. Jeden Bencfal się wypowiedział w temacie.

 

Powodzenia, ja jestem za stary na takie tematy, a tu grono graczy jest za wąskie na rywalizację, która dawałaby mi sensowną satysfakcję.

 

Na pocieszenie zostawiam parę bilionów surówki na 7:451:7 (uni 2020, jak pisałem w pierwszym poście) dla pierwszego chętnego. Flota poszła do demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce teraz być kimś kto odradza granie na tym serwerze. Wręcz przeciwnie jest miło i przyjemnie. Zwłaszcza jak ustaeidz sobie jakiś cel.

 

Co do flot w top 100. Nie możesz się dziwić ponieważ ten serwer jest x300. I budujesz od razu po 100 200 mln ow.

 

Poświęć tydzień na grę zobacz i będziesz wiedział czy chcesz grać czy nie. Bo przez pisanie ma forum nie dowiesz xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.