Skocz do zawartości

Ekspedycje na poziomie 22 - opłacalność


Alwego

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że co jakiś czas pojawiają się pytanie od którego poziomu opłaca się latać na ekspedycje i przeważnie ludzie mówią o 24 poziomie, postanowiłem sprawdzić, jak to jest w rzeczywistości. 

 

Przez tydzień czasu wysyłałem 4 floty po 20 mln szperaczy na ekspedycję, mając 22 PTE. Na marginesie tylko dodam, że tydzień czasu to okres, jaki przeciętnie bada się 23 PTE. Rezultaty były zadowalające. Test trwałby dłużej, ale niestety ktoś dzisiaj popsuł mi zabawki, a marność konta nie pozwala na odbudowę tego co miałem :-P

http://images69.fotosik.pl/718/4edf89b6747b275fgen.jpg

 

Jak wynika z podsumowania, zebrałem 4,7 bln deuteru. Wg. wzoru powinienem częściej trafiać surowce. Pierwsze ekspedycje były gorsze, na poziomie 46%, z czasem dopiero zacząłem to nadrabiać. Prawdopodobnie drugi tydzień byłby dla mnie bardziej dochodowy 

 

Tryt - no tutaj poszalałem. O połowę więcej trytu przywiozłem, niż powinienem. 

 

Astaty - 4 sztuki. Jak na tydzień czasu całkiem miła wartość.

 

Oficerowie - również czterech. Bez większego wpływu na rozwój konta.

 

Klony i komety - tutaj minimalnie w plecy.

 

Dziury - prawie jeden procent więcej niż wynika ze wzoru. Ilość zabolała.

 

Suma - ponad 1 bln deuteru w plecy. Sporo dla świeżego konta. ALE ALE. Mam jeszcze tryt. W czasie trwania eksperymentu, mógłbym 24.900 trytu sprzedać po 600 mln za jednostkę, co dało by mi ponad 14 bln deuteru dochodu. (13 bln zysku na czysto) Nawet po cenie minimalnej - 80 mln/jednostka, dało by to prawie 2 bln przychodu. 

Ponieważ jednak trafiałem zdecydowanie zbyt często tryt (2 punkty procentowe ponad to co sugeruje wzór), dla obliczeń załóżmy, że przywiozłem tylko 16.000 trytu (mniej więcej tyle by było jakbym trafiał tryt zgodnie ze wzorem). Mógłbym to sprzedać za ponad 9 bln deuteru, a więc miałbym 8 bln zysku.

 

 

Inaczej rzecz ujmując - na 22 PTE jesteśmy w stanie wygenerować całkiem niezły zysk. Dodatkowo przy okazji wykonałem trzy zadania z ilością wysłanych ekspedycji, co dało mi dodatkowe 16 bln deuteru - spora ilość dla słabo rozwiniętego konta. 

 

Dlatego wniosek jest prosty - ekspedycje opłaca się wysyłać już od 22 PTE, ale z zaznaczeniem, że będziemy wysyłać po 20 mln szperaczy, tak aby zdobyć tryt. 150 mln możemy wysyłać od 24 PTE, gdy ilość dziur spadnie o jeden punkt procentowy, a ilość przywożonego deuteru wyraźnie wzrośnie. 

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kalkulatorek! ;D

@up

w podanym przez Ciebie temacie jest link do wersji 1.01, a najnowsza to 1.10 :)

zapraszam tutaj:

http://forum.ogam.online/topic/19338-statystyki-ekspedycji-by-spieriz/

wraz z opisem zasady działania całego programu, a jeśli chcesz tylko link do pobrania, to tutaj:

http://ogam.online/downloads/raportyekspedycji_1_10.jar

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.