Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie jest dostępne dodatkowe oprogramowanie do gry, które posiada nasze zezwolenie na używanie go.

 
 
Oblicza koszt budynków, badań, floty, max floty za określoną liczbę surowców

http://ogam.slomian.net/Kalkulator_Antatha.zip
Debris z określonej ilości floty, czas lotu floty, czas powrotu floty, zwrot za demontownie (nie aktualne już, oblicza na 70 zamiast 50%), zasięg falangi
Uwaga, w kalkulatorze nie ma szperaczy !
Typ: .exe (nie potrzeba żadnych dodatkowych programów do odczytu)


 
Czas lotu floty


 
Oblicza dokładnie koszt floty i obrony. Liczy proporcję floty i obrony, liczy wydobycie kopalni i czas zwracania się kosztów budowy (z i bez geologa), oblicza zabudowę planety, sugeruje optymalne ilości GŚ do niszczenia księżyców, liczy czas badań oraz pozwala zapisywać wyniki ekspedycji.

https://drive.google.com/open?id=0BzB-f_hmDbZdMnk4azMwTW9lLWc

UPDATE Dodane poprawki do uniwersum 7
Typ: .exe (nie potrzeba żadnych dodatkowych programów do odczytu)
Uwaga, Avast może pokazywać plik jako podejrzany (nie złośliwy), można ingorować to ostrzeżenie.


 
 
Kalkulator przydatny przy Zabawie w Złomowanie.


 
Program do zbierania raportów z ekspedycji:


 
Do niektórych plików .exe wymagany jest windowsowy NET Framework co najmniej 4.
Stworzyłeś własny program do wszelkiego rodzaju obliczeń, statystyk ? Wyślij nam go na ogamtest@gmail.com, po akceptacji zamieścimy go na powyższej liście. Nie akceptujemy botów, ich używania zabrania również regulamin.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nowa wersja kalkulatora.

- usunąłem proporcje floty i obrony, bo przeważnie używa się tego chyba do konkursów, a zajmowało mi miejsce :P
- usunąłem blokadę wpisywania poziomu kopalni w wydobyciu
- zmieniłem wygląd ekspedycji
- podczas zapisywania w wybranym miejscu danych o ekspedycji będą one również automatycznie zapisywane pod adresem "C:/eksp.txt" o ile mamy partycję o nazwie "C". Będą też automatycznie wczytywane przy otwieraniu programu.
- dodałem zakładkę "Czas badań", bardzo przydatną np. kiedy trzeba zaplanować badania tak, żeby się zmieścić w czasie nim naukowiec się skończy.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

 UWAGA ! WSZELKIE PROGRAMY DO OBLICZENIA PRĘDKOŚCI FLOTY NA UNIWERSUM 7 Z UWAGI NA INNĄ PRĘDKOŚĆ NIE BĘDĄ DZIAŁAĆ NA CHWILĘ OBECNĄ POPRAWNIE. PRACUJEMY NAD DODATKOWYM PROGRAMEM DLA UNIWERSUM 7.

 

Pozwolę sobie wobec tego podac mój wzór na obliczenie czasu lotu statku FleetSlov

 

=((3500 / (%prędkości floty) * PIERWIASTEK (DYSTANS * 187,39 / PREDKOSC ) + 10 ) / 20 )

 

wzór na PREDKOSC

=(poziom napędu * (0,1 * prędkośc podstawowa jesnostki )) + prędkośc podstawowa jesnostki

 

 

wzór ten z jakichś powodów nie działa dla poszczególnych jednostek (nie wiem jeszcze dlaczego) natomiast dla FleetSlov jest zgodny co do 1s

znajdę czas to sprecyzuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzór to jakaś lipa :P

Wychodzi w układzie 3s.

Nie napisałeś też jak liczyć dystans.

Poza tym jak może istnieć wzór dla jakiegoś szczególnego statku? Skoro mamy prędkość we wzorze to nie ma znaczenia jakiego statku jest to prędkość.

 

Powinno być 70000 zamiast 3500 i 173,61 zamiast 187,39.

 

Jest mój kalkulator uwzględniający prędkość u7.

Zdaje się, że nikt o tym nie wspomniał, a już dawno dałem :P deus wrzucił tu link do niego i nie usunął informacji z góry.

Mały checkbox pod guzikiem "Licz" jest od tego.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

satriani specjalnie dla Ciebie udotępniam kalkulator. Zawiera on:

- Koszty budowy danego poziomu lub poziomów budynku.

- Czas trwania budowy poziomu lub poziomów budynku z uwzględniemien fabryni robotów, fabryki nanitów oraz Konstruktora (czas budynków -30%)

 

Jak działa? Jeżeli chcesz obliczyć koszty i czas budowy budynku np. na 60 poziom to w poziomie dolnym wpisujesz 59 a w górnym 60.

Jeżeli w poziomie dolnym będzie 0 a w górnym 60 kalkulator obliczy łączne koszty budowy budynku do poziomu 60.
 

 

 

http://www.berni.xorg.pl/download/ogam/kalkulatory/Kalkulator_BeRnI_Budynki.ods

 

 

#1

Do otczytu potrzebny jest program OpenOffice Calc. Program jest darmowy i można go pobrać tutaj: http://www.openoffice.org/pl/product.download.html

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ten wzór to jakaś lipa :P

Wychodzi w układzie 3s.

Nie napisałeś też jak liczyć dystans.

Poza tym jak może istnieć wzór dla jakiegoś szczególnego statku? Skoro mamy prędkość we wzorze to nie ma znaczenia jakiego statku jest to prędkość.

 

Powinno być 70000 zamiast 3500 i 173,61 zamiast 187,39.

 

Jest mój kalkulator uwzględniający prędkość u7.

Zdaje się, że nikt o tym nie wspomniał, a już dawno dałem :P deus wrzucił tu link do niego i nie usunął informacji z góry.

Mały checkbox pod guzikiem "Licz" jest od tego.

 

 

tylko że nie liczy dokładnie tylko z błędem na u7 więc jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś 1s przeszkadza to niestety nic na to nie poradzę. Nie powinno być innego błędu, bo w wersji u7 po prostu dzielę przez 2 (w końcu tam jest 2x wolniej).

 

@EDIT

Jakiś błąd wypatrzyłem chyba - z fleetslovem coś nie tak ale nie wiem czy akurat o to chodziło. Obadam zaraz.

 

BeRnI, jak wchodzimy w te linki to mamy tylko to. Tu nie ma gdzie klikać, błąd 404 - nie znaleziono strony i wszystko w temacie :P

http://s17.postimg.org/i701v1cmn/asdgasd.png

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amatorzy :D

 

Każdy link działa. Przed chwilą sprawdziałem.

 

Po kliknięciu w link otwiera sie strona:

 

 

Połączenie zostało zresetowane

Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.

    Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.
    Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
    Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

 

W nowo otwartej karcie w pasku adresu dla przykładu: www.berni.xorg.pl/download/ogam/kalkulatory/Kalkulator_Antatha.zip klikamy myszką i wciskamy "ENTER" aby załadować jeszcze raz adres.

 

To jest darmowy serwer i z plikami o rozszerzeniu zip oraz rar ma problemy.

 

U mnie przeładowanie za pomoca entera działa!!!!

 

Edit#

 

Link http://www.berni.xorg.pl/download/ogam/kalkulatory/czas_lotu.ods nie działa ponieważ plik przypadkiem usunąłem z serwera

Edytowane przez BeRnI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screena dostałeś, chcesz filmik?

W pierwszych 3 niby jest jak piszesz ale w ostatnim ile bym nie otwierał mam brak strony.

 

 

 

Old napisz jaki błąd tam jest bo inaczej go nie naprawię..

Ja się żadnego nie dopatrzyłem, a problem z różnicą 1s poprawiłem, aczkolwiek nie mam ochoty wypróbowywać 50 kombinacji by sprawdzić czy zawsze będzie prawidłowo. Testerów bd musiał zatrudnić :P

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja kalkulatora:

- możliwość wyboru w jakim surowcu kalkulator ma liczyć

- przywrócona zakładka "Proporcje floty" ze starych wersji kalkulatora

- dodane guziki - oraz + przy statkach, dodające/odejmujące 1 statek w celu szybszego dopasowywania zaokrąglonych wyników z zakładki "Proporcje floty"

- zmodyfikowany wygląd w zakładce "Ekspedycja"

- kilka zabezpieczeń przed wprowadzeniem błędnych danych oraz usunięcie niektórych wyskakujących błędów w wielu różnych zakładkach

- usprawnione wyświetlanie wydobycia z geologiem oraz uwzględnienie resortów

 

Tutaj znalazłem mały błąd, którego nie jestem w stanie rozwiązać - pojedyncza zmiana temperatury kliknięciem nie wywołuje automatycznego podliczenia wydobycia, należy wpisać temperaturę ręcznie lub dokonać innej zmiany w celu podliczenia.
 

 

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=02723927823111835657

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.