Skocz do zawartości

Szansa na powstanie moona 9900 - 100%


MrWhite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie aby otrzymać moona 9900 trzeba robić próby warte około 520 838 584 150 000 metalu - z czego część wraca do nas w formie debrisu bez strat jest to starcie na 2.500.025.203%.

Moon czasami wyjdzie za 1 razem czasami po 8 próbach - nadal nic. Proponuję wprowadzić opcję 100% moona jako  formę nagrody dla największych starć na uni np. starcie 10.000.000.000% da nam pewność powstania tego moona, będzie to za dużo aby samemu robić próby, a zawsze jakiś bonus i dla osoby która straciła flotę, lub wykonała udaną podstawkę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"będzie to za dużo aby samemu robić próby"

Próby?... 100% to żadna próba.

Poza tym, jak to za dużo? Taniej niż robiąc obecnie!

Dlaczego proponujesz aby zmniejszyć koszt tworzenia max moona?

Średnio 5 prób da 12.500.000.000 %, ta wartość została celowo na taką ustalona i nie powinna być zmieniana.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"będzie to za dużo aby samemu robić próby"

Próby?... 100% to żadna próba.

Poza tym, jak to za dużo? Taniej niż robiąc obecnie!

Dlaczego proponujesz aby zmniejszyć koszt tworzenia max moona?

Średnio 5 prób da 12.500.000.000 %, ta wartość została celowo na taką ustalona i nie powinna być zmieniana.

 

Średnio 5 prób, wartość celowo ustawiona, czyli co wartość jednak nie jest stała jak nam to wmawiacie ;-)

 

Neriel sorry ale muszę to napisać... nie masz zielonego pojęcia o tym jak to wygląda od strony graczy, widać że nie grasz flotowo tylko bawią Cię cyferki, bunkry, wpłacanie do banku itd.

 

Wg. mojej oceny robienie moonów 9.900 z własnej floty jest po prostu nieopłacalnie i nigdy takiego moona nie zrobię za swoje surowce, jednak dostając go bo ktoś np. złapał mnie i zezłomował to już inna sprawa.

Edytowane przez MrWhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrWhite

tak kolos dostał dużego moona zrób tak samo jak On FS może Ci się też uda - taki żarcik

a serio

mi wyszedł w pierwszej próbie więc nie było problemu ale te 8 to zżarły surki - tak naprawdę po co górnikowi takie moony dla cyferek a gracz grający flotą ma troszkę łatwiej jak masz duże moony nie od razu musisz go stracić i przeciwnik traci gs żeby go zdjąć a zadanie wydaje mi się rzeczą wtórną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie masz czarno na białym 20%. Chyba wiesz co to oznacza? Na pewno nie to, że równiutko co 5 prób będzie moon ;]

 

Po co mam latać skoro ja ten system niszczenia i tworzenia moonów stworzyłem? Wiem, że jest nieopłacalne i powtarzam - jest to zrobione celowo.

Dla ścisłości deus zażyczył sobie, by max moon był nieopłacalny w tworzeniu, a dopiero konkretne ST pozwalało na jego uformowanie.

Czyli dokładnie taka sytuacja jaką wyżej przedstawiłeś, z tym że z niewiadomych powodów pragniesz mieć pewniaka :P

 

@EDIT

 

Chciałem sprawdzić jak jest w praktyce ale komunikat o powiększaniu moona się nie pojawił... Zapewne dlatego, że się nie powiększał przy stałej ilości LM.

Jak ktoś ma za dużo czasu to niech sprawdzi robiąc 100 moonów, a w nagrodę...! Wykona zadanie z moonami :D

Jestem prawie pewien, że wyniki będą bardzo zbliżone do danych na wykresie.

 

http://s21.postimg.org/hdp1ydh3r/image.png

 

Oś Y to ilość moonów które powstały po próbach w ilości określonej na osi X.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Neriel sorry ale muszę to napisać... nie masz zielonego pojęcia o tym jak to wygląda od strony graczy, widać że nie grasz flotowo tylko bawią Cię cyferki, bunkry, wpłacanie do banku itd.

 

Tu sie zgodze z kolega MrWhite....

 

Utworzenie moonka zostalo celowo tak zrobione,no to neriel nagroda dla ciebie :(

 

 

 


Po co mam latać skoro ja ten system niszczenia i tworzenia moonów stworzyłem? Wiem, że jest nieopłacalne i powtarzam - jest to zrobione celowo.

 

neriel to zrob cos jeszcze pod siebie.....gryyyy ,a nie nas tu wszystkich graczy.....

 

 Łącznie posiadamy ponad 14.000 zarejestrowanych kont

 

zal pl.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam kosztow mojego 9.9 ale napewno duzo 4 priba po 105kkk lm....pomysl...sam nie wiem wydaje mi sie ze zostawilbym tak jak jest.....chcesz miec oslone na dluzszy czas...PLAC...chcesz sie bawic to dostajesz GS 5kk....ja bym bardziej postawil na trudnosc zniszczenia takiej 9.9tki....jak juz strace na to surke to lepiej zeby to jakis czas postalo....a tak naprawde to wystarczy kilka atakow i po kolce....Tak zgadzam sie flotowcy beda sie cieszyli....ale wierzcie mi moon 9.9 nie zawsze skrywa flotke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba błąd zgłosić, że pokazywane % nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Jednak z tym, że za 9 razem zrobiłeś moona to co w tym niezgodnego z tym co napisałem?

Pod wykresem jest opis osi, 6% moonów powstaje w 9 próbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest zależność między tworzeniem a powiększaniem, ale powiększyć jest dużo trudniej niż stworzyć. Powiększałem sobie na u8 4 moony, wszystkie się powiększyły dopiero za 15-20 próbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko poprawili niszczenie takiej 9.9tki reszta wydaje sie byc ok :)

 

znaczy się że co ? większa szansa na zniszczenie ;P Ruse niszczenie jest ok zwłaszcza że nie ma złomu po GS. Moon 9.9 nie powinien dawać nieśmiertelności, jak chcesz to polatam w nocy na 9.9 i zobaczymy po której probie padnie, ale na zadanie straciłem sporo GS.

Pisząc temat miałem na celu dodanie bonusa jak już ktoś traci flotę niech dostanie w zamian tego moona, ostatnio było kilka sporych starć i nic nie powstało. W zamian za to wyszło coś o co gracze pytali wielokrotnie na SB czy w tematach na forum sznsa na powstanie 9.9 nie wynosi 20% ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrozumcie jedną rzecz(niema dzidy więc chyba każdy powinien to ogarnąć)

 

Szanse na powstanie moona wynoszą 20% ale nie jest to zdarzenie pewne, że raz na 5 prób moon taki powstanie. Jest to zdarzenie losowe i musicie wziąć pod uwagę większą próbę do obliczania tego. Jeśli jest to liczone czysto matematycznie patrząc na chłopski rozum przy 5 próbach moon powienien powstać maksymalnie raz bo 20% to wartość maksymalna powinien moon powstać, ale teraz weź pod uwagę ze liczysz to ze 100 prób czyli powstanie 20 razy ale od 1 do 80 próby możesz tego moona nie dostać choćbyś się ze... ale od 80-100 dostaniesz 20 pod rząd.

A teraz pomnóż sobie to przez nieskończoność, więc tak naprawde jedna osoba może nie dostać tego moona nigdy, a inna trafi 21 moonów za pierwszym razem.

Więc po względem algorytmicznym jest tu wszystko jak najbardziej w porządku. Jedyną sprawą którą można by zmienić to jest że przy 40Mln% z walki taki moon powstaje i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.