Skocz do zawartości

SD nie są stałą wartością !


spieriz

Rekomendowane odpowiedzi

Symulator pokazuje NAJGROSZĄ możliwą sytuację.

 

 

 

Proszę mi wytłumaczyć co to znaczy.

1) SD mają najmniejszą wartość

2) SD mają największą wartość

3) Wynik najgorszy dla agresora

4) Wynik najgorszy dla obrońcy

5) Wynik najgorszy dla obu stron (najgorszy czyli jaki?)

 

Co to znaczy najgorszy? Że SD najmocniej strzelą czy najsłabiej? Po jednej ze stron czy po obu? Proszę mi to wytłumaczyć i poprawić ten tekst w symulatorze, bo jest niejednoznaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z oficjalnej wypowiedzi deusa wynika, że symulator przedstawia wynik bitwy w której SD działały z najmniejsza możliwą częstotliwością dla obu stron, czyli wynik ma taką samą wartość, jak przed zmianami półroku temu. Dałbym linka do wypowiedzi, ale tradycyjnie ważne informacje są w najmniej oczekiwanym temacie, gdzieś głęboko zakopane.

 

NERIEL, BŁAGAMY O WŁĄCZENIE SYMULATORA WALK, DO TWOJEGO KALKULATORA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegos nie rozumiem

Jak sd nie jest stala wartosc? Gdzies pisalo,ze nie zawsze sie wlaczaja,to OK,bo zalezy od technologi laserowej dla UT chyba poziom 6.Ale jak mam na 6,to sd wlaczaja sie na x4 dla recyklera

Jak sie moga nie wlaczac?Brak energi czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem by gracz wybierał sobie jaką chce opcję - najgorszą (wszystkie SD przeciwnika i żadnych swoich), najlepszą (odwrotnie) albo zwyczajną symulację (by sprawdzić z jaką częstotliwością jakie wyniki wychodzą).

Deus miał coś tam robić ale nie pamiętam ile zrobił, a ile nie :P

 

dzida, gdy ilość statków u przeciwnika nie przekracza pewnego progu (nikt nie wie jakiego, może nawet nie jest stały) SD się nie aktywują. Poprzedni programista nam taki system walk załatwił :D

Do tego cały czas mają losowe wartości, np. nie 8, a 6-8.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzida, Twoje SD się nie aktywują zawsze, nie wiem skąd wziąłeś swoje informacje.

SD się włączają tylko, gdy ilość określonego statku do którego mamy SD przekroczy 50%.

Czyli gdy atakujemy pancernikami gracza który ma 1.000 OW i 2.000 recyklerów, to SD pancernika nie zadziałają.

Natomiast, gdy przeciwnik będzie miał 1.000 OW i 800 recyklerów, to SD zadziałają.

SD mają rozrzut około 20%, czyli pancernik w OW może strzelić z wartością 6 lub 7 (wartości zaokrąglone).

Pytanie jest, którą wersję wybiera symulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzida nie wiesz jak działają w takim razie SD, odsyłam do działu poradniki.

 

http://forum.ogam.online/topic/15930-poradnik-statki/

 

 

edit// Pamietam że kiedyś deusx pisał coś w stylu że problem jest z naszym systemem walk który "przez ilość statków biorących udział w bitwie zrobiony jest tak aby nie obciążać serwera"

Edytowane przez Sarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozwalam jednym ut 4 recyklery.Czyli sd u mnie dziala.Jak macie problem to do dzialu bledy

 

url or didn't happen

 

 

Zgodnie ze wzorami 1 UT nie ma wystarczająco siły by rozwalić chociaż 1 recykler więc nie wiem jak Ty rozwalasz cztery. Czyżbyś korzystał z bugów?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zgodnie ze wzorami 1 UT nie ma wystarczająco siły by rozwalić chociaż 1 recykler więc nie wiem jak Ty rozwalasz cztery. Czyżbyś korzystał z bugów?:>

zakladka technologia.Tam sie sporo dowiesz.Polecam poczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah. Dzida, nie ucz ojca dzieci robić :D

Jakbyś przeczytał mój poradnik, do którego link masz 3 posty wyżej, to byś wiedział co oznaczają dane w zakładce "technologia".

Polecam Ci zapoznać się z tym zanim znowu napiszesz jakąś bzdurę, lub rozwalisz swoją flotę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ściana:

 

Wiesz.... ja byłem pewny swoich racji, bym se dał rękę uciąć. Ale nim cokolwiek napisałem, zrobiłem i symulację, i normalną bitwę. Ty nawet symulatora nie odpaliłeś, i to pomimo tego, że od kilku postów ludzie mówią Ci, że nie masz racji...

 

btw. ten recek to twardy skurczybyk, trzeba aż 3 OW aby jednego recka ubić, bo inaczej osłony wszystko absorbują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla GŚ działa to nieco inaczej. Deus wie dokładnie jak ale czy będzie miał czas grzebać w tym to nie wiem...

 

Jak kto ma excela to może potestować mój system walk - po lewej wprowadzamy ilości statków, po prawej wynik bitwy, w zakładkach kolejne rundy.

http://speedy.sh/ER8F4/Nowy-system-walk.xls

Deus chyba kiedyś miał zamiar go wykorzystać ale jakoś nic z tego nie wyszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.