Skocz do zawartości

Tryt - brak ograniczeń


spieriz

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś napisałem też propozycję możliwości zmiany proporcji siły i ataku jednostek za tryt, ale temat również umarł, chociaż deusx pisał że mu się podoba. @edit (chyba)

http://forum.ogam.online/topic/15929-suwak-atak-obrona/

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na uniwersum 8 została jakiś czas temu wprowadzona opcja, obecnie jest testowana żeby na uniwersa, gdzie może być bardzo często używana nie robiła problemów.

c

koles popracuj nad składnią zdań a później do nas wróc

 

Ostrzeżenie za spam + słowne upomnienie za zachowanie wobec administracji.

I_W_N_F

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że opcja nie sprawia problemów i zostanie wprowadzona na pozostałe uniwersa już jutro.

no to fajnie, teraz tylko by się przydał osobny temat albo gdzieś na wierzchu opisanie dokładne każdego z nowo wprowadzonych pakietów tak żeby nie pozostawało za dużo wątpliwości jak dany pakiet działa, kiedy go użyć i ile razy, itp

 

edit:

Wymień tryt na specjalne pakiety !

Limit skrócenia badań wynosi 10 dni, nie jeden pakiet.

czy to zdanie nadal obowiązuje czy limit został zniesiony jak było omawiane w tym temacie na początku ??

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę odświeżę temat.......

Wnoszę o całkowite zniesienie zasady wzrostu kosztów trytu o 50% za każde skrócenie.

Czyż nie prościej byłoby pozostawić ceny niezmienne?

Posłużę sie tutaj przykładem...

Zniesienie tej zasady zaowocuje zwiększeniem handlu, podniesieniem cen trytu oraz przyniesie korzyść graczom słabszym jak i silnym? Dlaczego?

Już wyjaśniam.

Gracz X z top 10, badania ma tak rozwinięte ze rozwój na kolejny poziom trwałby długo oraz kosztowałby przy skracaniu trytem horrendalne kwoty....wiec taki gracz nie jest zainteresowany zakupem trytu od słabszych graczy, wrecz przeciwnie, stara sie sprzedać ten ktory zalega u niego a którego nie wykorzysta bo mu sie to nie opłaca - prawo rynku- cena spada duzo osób chce pozbyć sie już nieprzydatnego trytu, nie ma popytu ceny spadają, sprzedawcy niezarabiają.

 

I teraz przeanalizujmy scenariusz ze zniesionym zwiększaniem, ergo, skrócenie badania o 10 dni kosztuje 150.000 trytu zawsze.

Gracze silni z pełnymi bankami orientują sie ze w ich zasięgu są wyższe poziomy badań, następuje zwrot w kierunku zakupowania potrzebnych i przede wszystkim " osiągalnych technicznie ilości" trytu.

Gracze słabsi którzy zbierają tryt stają przed wyborem. Zużyć zebrany tryt na badania ktore w drastyczny sposob nie wpłyną na ich stan faktyczny w grze czy moze sprzedac, bogacąc sie i inwestować zebrany deuter we flote eko etc.

Dzieki poczynionym zmianom cena trytu zacznie rosnąć, opcja sprzedaży trytu zacznie byc opłacalna dla słabszych i mniej rozwiniętych graczy a zwiekszona ilosc deuteru wpłynie przyspieszająco na ich rozwój. Z kolei dla topowych graczy zmiana przyniesie przede wszystkim nowe cele dotąd poza granicą opłacalności.

O dziwo dochodzimy do wniosku ze zmiana ta przyniesie korzyści każdemu. I słabszym i silnym. Dzieki temu pojawia sie chociażby handlarze trytu którzy bedą polowali na aukcjach oraz bedą starali sie uzyskać wyższa cenę od graczy topowych którym znowu tryt zacznie byc potrzebny....bo surowców w bankach to oni maja ze no ho :)

 

Cały pomysł przeanalizowałem razem z żoną która jest po ekonomii, biedna musiała słuchać o ogam aby zrozumieć najpierw po co tryt co to deuter itp :)

 

Tak jak w ekonomii obniżenie stop procentowych wpływa korzystnie na kredytobiorców oraz ludzi juz posiadających kredyty tak i u nas uwolnienie ograniczeń trytu spowoduje zwiększenie atrakcyjności

 

Podsumowując....prognozy są bardzo dobre :)

Prosze o wypowiedzenie sie tych ZA i tych PRZECIW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że zrobisz ten swój jeden poziom więcej, znowu będzie za długo się następny badać i będziesz pisał, że cena powinna maleć...

Skoro twierdzisz, że tryt jest teraz tani to dlaczego tak szkoda go wydawać? Czemu "badanie jest za drogie" skoro tryt jest tani?

 

A umożliwienie taniego skracania 3-miesięcznych badań...? Chyba za wiele byś chciał :P

 

Przeciwny nie jestem ale nie narzekam na obecny stan. Ja na spokojnie sobie skracam o 40-50 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ruszenie cen trytu na starszych uni gdzie ceny dochodzą do 350 za jednostkę....na uni8 cena trytu jest obecnie 800 i taki tryt długo nie stoi :) medy innymi dlatego tez natchnęła mnie ta sytuacja do napisania propozycji.

Piszesz ze zwiększą poziom o 1 i znowu bedzie to samo jest moim zdaniem błędne. Zebranie 1.500.000 trytu aby skrócić 100 dni to nie lada wyzwanie.......ale.......osiągalne i łatwe do obliczeńia w pamięci. Z kolei wzrastająca suma za tryt o 50% jdoprowadza do sytuacji w której kolejne skrócenie o 10 dni dobija do 1.000.000 i tu sensu brak całkowicie. Taka osoba która musi słaby wydać tyle na kolejne skrócenie nie zrobi tego.....wiec....nie zakupi trytu na aukcji i nie napędzi koniunktury :)

Uważam ze dzieki wdrożeniu mojego pomysłu tryt stanie sie znów bardzo potrzebnym surowcem zwłaszcza na starych uni.

 

Postaram sie stworzyć nowy temat aby zainteresować szerszą publiczność tym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatnie 10 dni (40-50 dzień skrócenia) kosztuje Cie Neriel 500k trytu ~180 bln deuteru - dwutygodniowe wydobycie ;x Dla mnie to tanio nie jest a mam troche lepsze eko od Twojego ;)

 

Głównym problemem jest to, że nie ma na co wydawać trytu. Ja bez problemu mogę miesięcznie wyciągną 1-1,5 mln trytu tyle, że nie mam na co go wydać (tzn. mogę sobie zmniejszenie zużycia paliwa wykupić aby FSy wyszły mnie taniej ale wolę wydać na coś z sensem). Były propozycje aby resorty odblokować, co by podratowało sytuację, ale temat umarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygodniowe "wydobycie" wliczając latanie na ekspy.

W 24 dni spokojnie zbieram tryt na skrócenie sobie badania o 50 dni. Czyli badanie badające się 2,5 miesiąca badam niecały jeden.

Skrócenie badania o 60% za samo zbieranie własnego trytu bez jego kupowania już tyle daje. Zdecydowanie nie można powiedzieć, że to mało czy drogo.

 

@EDIT

BTW na u3 ceny stoją na 550kk, także najwyraźniej to nie jest kwestia wieku uni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andragon, przede wszystkim dziękuje za tak duże zaangażowanie się w ten temat.

 

Jednakże zapominamy cały czas, przez cały ten temat od początku o jednej ważnej rzeczy, którą powtarzam kilka lat.

Badania to element gry, który zdobyć jest ciężko. Kilka lat badań niektórym graczom przyniosło efektowne zyski z ekspedycji. 10% więcej ataku z każdym poziomem bojowej to bardzo dużo patrząc na ilości jednostek.

Tego czasu nie da się kupić, musi on być przeczekany i nie powinniśmy uwalniać od niego badań, bo możemy się zagalopować o granicę, której po prostu nie będzie. Podobnie z księżycami, ich ceną i brakiem nanitów.

 

 

Uwolnienie od wzrostu kosztów jest poprzedzone jak dobrze zrozumiałem przydatnością dla danego gracza oraz wartością na daną walutę.

Tzn. Po co mi, top 100 tryt, dużo bardziej opłaca mi się go zamienić na deuter, a ten na flotę, eko.

Tryt dla niego nie jest towarem wartościowym, dlatego nie będzie o niego zabiegał, a pozbywał się go.

Są opisane korzyści, jakby było na odwrót, handel giełdy itd.

 

 

Jednak jest tutaj drugie dno, które zostało pominięte, mianowicie - ten bezużyteczny dla mnie w danym momencie tryt, daje mi ogromne zasoby surowców w momencie sprzedaży. Motywuje mnie to do wysyłania ekspedycji, aby zdobywać go coraz więcej, tym samym bogacąc się.

 

Giełda, rynek jakkolwiek by nie było, jest nieprzewidywalna, jednak wiadome jest zawsze jedno - dostosuje się ona do panujących zasad i gracze sami ustanowią sobie jej prawa, tych, którym opłaca się kupić lub tych, którym opłaca się sprzedać.

 

Wg. mnie powinno być więcej elementów, które sprzyjałyby wzroście ceny, czyli więcej miejsc jego wydania w zamian za korzyści.

Po prostu więcej pakietów do kupienia za Tryt, czyli mamy ten sam wniosek. Ja jestem jednak na nie uwolnieniu wzrostu ceny badań (ew. zatrzymanie tej ceny na danym poziomie, jak przy oziębianiu planet).

 

Co możemy zaoferować graczom top 50-200 200-500 do kupienia za tryt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.