Skocz do zawartości

Tryt - brak ograniczeń


spieriz

Rekomendowane odpowiedzi

Temat był już nie jeden raz poruszany, ale poruszę go jeszcze raz. Może warto by było znieść ograniczenia na używanie trytu w badaniach? Bo w sumie po co te ograniczenia? Jak ktoś sobie uzbiera, to niech sobie ma na co wydać, wtedy tryt będzie bardziej pożądany, więcej osób będzie go zbierać, będzie więcej szperaczy, więc będzie też więcej flot chcących na nie polować, będzie większa wartość trytu (bo nie będzie momentu, w którym tryt będzie nieprzydatny, skoro zawsze mogę sobie skrócić długie badanie), i wiele innych zalet.

 

 

 

    @  aga     :     (23 sierpień 2014 - 07:52) wchodząc na konto ludzie nie wciskali by tylko bank i wpłać pilnowali by badań
    @  aga     :     (23 sierpień 2014 - 07:52) resorty tez tak powinny działać na nieskończoność
    @  aga     :     (23 sierpień 2014 - 07:55) myślę ze ożywiło by to troszkę gre
    @  aga     :     (23 sierpień 2014 - 08:01) zobaczcie jak było gdy wprowadzono resorty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, to może dla jednego badania, pierwsze skrócenie to jest cena domyślna, a każde następne to +50% :) czyli dla pierwszych -10 dni byłoby 150k trytu, dla kolejnych -10 dni 225k itd.

w momencie jak badanie się skończy, licznik się zeruje, tak aby dla następnego badania byłoby to znowu 150k. Dotyczyłoby to wszystkich rodzajów skróceń, nie tylko tego o 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za.

 

W przypadku resortów - kilkanaście poziomów więcej i przestanie to być opłacalne.

 

Co do skracania badań w nieskończoność - skrócenie badania o 3 miesiące to koszt jakichś 400 bln deuteru. 36 poziom technologii ochronnej robi się ponad 2400 dni (1200 dni przy naukowcach = 40 miesięcy = ponad 5 bld deuteru na skrócenie tego do zera (do tego konieczność zakupu kilkudziesięciu milionów trytu), a mówimy tu o tylko jednym poziomie badania. Astatowcy, owszem, mogli by odskoczyć, ale i ile? 2-3 poziomy badania max. I to tylko jeśli udało by im się kupić kilkadziesiąt mln jednostek trytu.

35 poziom szpiegowskiej robi się 900 dni. To 90 pakietów za 150k trytu. Kilkanaście milionów jednostek trytu, znowu za jedno badanie. Żadne uni nie zapewni takich ilości (są moze stastystyki ile trytu sprzedano?) 

Rynek nie do nasycenia. Tym bardziej, że podaż trytu spadnie (a ceny wzrosną?). Wszyscy będą skracać badania pierw u siebie aby PTE na 30 poziomie mieć ^_^

 

Oczywiście ceny na U3 są znacznie niższe, ale 5 czy 2,5 bld za jedno badanie to i tak olbrzymie ilości :) Wzrost ceny tutaj nie potrzebny w przypadku zakupu kolejnych pakietów 10 dniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogatsi mogli by wykupić cały tryt na uni i wybadać sobie wszystko na starcie. Mało, że floty można sobie kupować?

 

W późniejszym etapie gry to żaden problem ale trochę to spartoli obecnym graczom badania, bo nowi wybadają sobie to samo co starsi i jeszcze podniosą o 3.poziomy astatami, a ci którzy już je kupili nie będą mieli takiej możliwości.

 

Proponuję wprowadzić nowe pakiety (co by rocznego badania nie skracać poprzez 30 pakietów) i ustalić limit skróceń, tak jak obecnie jest 10 dni, zależny np. od PTE.

 

 

BTW, mnie stać na tryt, pozwalający skrócić badania o 10-30 lat zależnie od ceny ;]

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafne argumenty ale dotyczą one raczej tylko starszych uni bo wątpię aby na u8 np było kogoś stać na takie "szaleństwo" ;)

 

Mi się np ten pomysł  Spieriza baaardzo podoba i jestem jak najbardziej za.

Edytowane przez zdzisLG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW, mnie stać na tryt, pozwalający skrócić badania o 10-30 lat zależnie od ceny ;]

 

 

brałeś pod uwagę rosnącą cenę o 50% przy następnym skracaniu? :)

 

@edit

druga rzecz, co z tego że Cię stać, skoro nikt tyle nie sprzeda? :D

 

możesz mieć i setki biliardów, nic Ci po nich jak nikt trytu sprzedawać nie będzie :)

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja, na początku nikt nie ma dużo trytu więc i tak równo będzie iść, a na starych uniach chyba nikt się nie poskarży, że jakiś nowy wbił i kupił sobie 28 PTE.

Starzy zarobią, nowi zmniejszą dystans i w sumie każdy zadowolony.

 

Ale na starych uni wypadałoby dać możliwość cofnięcia zakupionych badań.

 

A o 50% wzroście zapomniałem/nie doczytałem, nie wiem ;P

To szybka tabelka dla rozeznania jak by to wyglądało.

http://s30.postimg.org/6jwvc0rvx/sdga.png

 

Tylko zastanawia mnie czy nie prościej po prostu dodać nowe pakiety o zbliżonych cenach. Nowi jak to nowi, poradnika nie przeczytają to nawet nie będą wiedzieć, że można skrócić o miesiąc.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, ta tabelka aby na pewno dobra? Środkowa kolumna jakieś przeskoki ma... I jak odczytywać kolumnę dni? Za 759k trytu skrócę o dodatkowe 50 dni, czy o 10 dni (a łącznie o 50 dni)?

 

 

Cena troche kosmiczna. Podaż trytu w sposób naturalny ograniczy zbyt intensywne wykorzystywanie skracania badań, więc nie widzę powodu, by ceny aż tak bardzo rosły. Najwięcej na tym skorzystają ekspedycjoniści, którzy nawet z techami 50 nie mieli by zbytniego wpływu na grę innych. Flociarze i astatowcy nie będą mieli od kogo skupować takich ilości trytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za zdjęciem tylko limitu wykupienia badań bez żadnych zmian w cenie.

Neriel , 4miliony trytu za 50 dni, nie stać na to nawet 1% osób na ogam.

 

Tak jak jest teraz bylo by 750k trytu na 50dni , nie jest to wcale mało.

 

ps: Neriel , rozumiem Cię , masz maxx surki,trytu ale weś pod uwagę że ty grasz od 2009(?) roku na u3, czyli 5 lat. wydasz te 4miliony trytu na skrócenie badania i ile bedziesz zbierał na następne skrócenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. moich obliczeń, przy dodatkowym slocie, 14h ekspów dziennie, wyniki są mniej więcej takie:

26 pte - 550k trytu, aby skrócić o 2 miesiące trzeba zbierać tryt 8 miesięcy - proporcja 1/4.

28 pte - 900k trytu, proporcja 1/2.

30 pte - 1600k trytu, proporcja 2/3.

 

proporcje są ustalane do chęci skrócenia o 50 dni wg. tabelki Neriela.

 

myślę, że eko-bogacze wtedy zaczną skupować tryt, więc jego cena znacznie wzrośnie, co wpłynie korzystnie na grę i nakręci cały rynek trytu (łącznie ze szperaczami, nowymi flotami za zarobek z kupna trytu itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przypuszczam, że i 750k trytu ma mniej jak 1% graczy.

 

W sumie to nie mam zdania na temat kolejnych cen, zarówno niższe jak i wyższe mają słuszność.

Obecnie im dłuższe skrócenie tym jest taniej. Z drugiej strony wyższe ceny zwiększą wartość trytu i zachęcą do latania na ekspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, zgadzam się że im dłuższe tym taniej, ale dotyczy to pojedynczego pakietu. Można by równie dobrze dodać 15 dni za 200k itd. Ale wtedy byłoby już za łatwo, bo proporcja ceny do czasu byłaby coraz mniejsza. A zwiększenie ceny pakietu za kolejne skrócenie uważam za optymalne rozwiązanie. Można by też zrobić tak, aby można było używać tylko jednego rodzaju pakietu na jedno badanie, tj. jak już skrócisz o 5 dni to możesz tylko o 5 dni dalej skracać, jak o 10 to tylko o 10 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wprowadzajmy nic na szybcika, bo przeważnie takie zmiany są niedopracowane i kończy się to sporą ilością narzekań.

 

Obecnie mamy dwie propozycje zmiany:

- skracanie bez limitu

- skracanie bez limitu z rosnącą ceną

 

Ja swoje argumenty za #1 opcją przedstawiłem w poście http://forum.ogam.online/topic/18897-tryt-brak-ogranicze%C5%84/?do=findComment&comment=128316

 

Opcja #2 co prawda utrudni znaczne skracanie astatowcom, ale wydaje mi się, że najbardziej ucierpią na tym zwykli gracze, bo w konsekwencji będą mogli skrócić badanie o 30 dni, potem już ceny robią się masakryczne (jakby wcześniej nie były ^_^).

 

Można wprowadzić coś pośredniego - jeszcze jeden pakiet, przykładowo skracający o 50 dni, a limit skróceń zmienić na "w czasie jednego badania można użyć każdego pakietu tylko raz" (czyli 50 dni + 10 dni + 5 + 1 + 0,5 dnia ...)

Pozwoliło by to, na skracanie badań przez normalnych graczy, a jednocześnie nie doprowadziło do sytuacji, kiedy ktoś na upartego skraca jakieś badanie w nieskończoność, bo ma gruby portfel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zauwazacie jednej sprawy, astatowcy musza ten tryt od kogos kupic, nie kupia go za astaty tylko od innych osób, a jesli bedzie mozna skracac w nieskończoność to nie bedzie kopiuj o juz takie oczywiste ze każdy bedzie sprzedawał calosc trytu bo bedzie sobie wolal skrócić badania o 100 czy 200 dni. Wiec rynek zrobi sie konkurencyjny, ceny pojda w górę więc ludzie zaczna latac sami, pojawi sie wiecej szperek co przyniesie więcej celów dla flociarzy.

 

Sork za błędy ale pisze z tel i jeszcze lekko naje....y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z postem powyżej.

problem typu że ktoś sobie wykupi nie wiadomo ile nie jest dużym problemem, bo ludzie będą bardziej niechętnie sprzedawać tryt, lub cena wzrośnie kilkukrotnie.

 

 

 


Opcja #2 co prawda utrudni znaczne skracanie astatowcom, ale wydaje mi się, że najbardziej ucierpią na tym zwykli gracze, bo w konsekwencji będą mogli skrócić badanie o 30 dni, potem już ceny robią się masakryczne (jakby wcześniej nie były ^_^).

 

nie moze byc za łatwo :)

skracanie ma być nagrodą za ciężką pracę jaką jest wysyłanie ekspów, nie może być zbyt tanie. można by ewentualnie zmienić stałe 50%, na coraz mniejszy skok przy kolejnych pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze idealna opcjo bylo by wlasnie 50% ale nie stale tylko wzrastalo by wykladniczo, tzn pierwsze skrócenie 150k nastepne 225k, kolejnie 350k nastepne 525k itd, nie mozemy zrobić za niskich bo sie okaze ze 30lvl pte ktos wbije po 9 miesiącach od startu uni a to by byla glupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.