Skocz do zawartości

Lotto / loteria


SonGoku

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję dla urozmaicenia gry wprowadzić loterię, w której wykupowałoby się los na loterię. Byłoby kilka loterii (1dniowe, 7dniowe oraz 30dniowe), gdzie finał każdej odbywałaby się w innym terminie (w zależności od jej rodzaju - 1dniowa codziennie, 7dniowa co tydzień, a 30dniowa co miesiąc np. pod koniec każdego miesiąca). Kwoty? kwoty w puli gromadziliby gracze oraz system. Do jednodniowej system np. wrzucałby wyjściową pulę 10kkk każdego surowca, zaś los kosztowałby 1 lub max 2,5kkk każdego surowca.

 

W loteriach trwających dłużej pule systemowe byłyby oczywiście większe i tutaj miałbym 2 propozycje (do ewentualnego rozpatrzenia)

1. W 7dniowej loterii pula systemowa byłaby 7x większa od 1dniowej, czyli wyjściowo wynosiłaby 70kkk każdego surowca, zaś los kosztowałby trochę drożej niż w 1dniowej - np. 2,5 - 5kkk każdego surowca.

2. Ewentualnie 7dniowa loteria miałaby 7x droższy los, zaś pula systemowa byłaby znacznie większa - np. 150kkk każdego surowca.

 

 

Uwagi:

- każdy zakupiony los powiększałby pulę w loterii o wartość zakupionego losu (1dniowe loterie 10kkk systemowe + 1-2,5kkk od każdego zakupionego losu w zależności od jego ceny)

- zakupić można byłoby tylko 1 los na kilka loterii (1 na 1dniową, 1 na 7dniową i 1 na 30dniową)

- losowanie odbywałoby się automatycznie a nick zwycięzcy byłby wyświetlany podobnie jak kwoty oraz tytuły wpłat czy wypłat w banku

- ewentualne wygrane wpływałyby do banku

- pomysł oczywiście można w różnoraki sposób modyfikować - np. wielkość puli systemowej, czas trwania każdej loterii, ilość zwycięzców - zamiast 1 to np. 3ch, ceny losów w zależności od premii za codzienne logowanie oraz stażu uniwersum - no bo kto będzie grać np. w dziennej loterii o 10kkk jeśli tam gra 30 osób i każda ma zarobki z idlerów po 100kkk+ każdy oraz dzienne zarobki z planet w bln. Ciekawą koncepcją byłoby np. uzależnienie tej kwoty od średnich dziennych zarobków surowców ze wszystkich planet u 10 najlepiej rozwiniętych graczy pod względem eko - pozostałych loterii również

- byłoby to ciekawsze rozwiązanie niż "martwe" losowanie przez generator liczb losowych, w którym nieraz nie wygrywa się 20x pod rząd obstawiając uparcie tą samą liczbę - oczywiście losowania bym i tak nie likwidował

 

Obawy:

- obawiam się, że może to być trudne do zrealizowania i raczej w życie nie wejdzie, choć sama idea może wydawać się graczom ciekawa

- jeśli powstanie tutaj losowanie, to zaraz przyleci jakiś jełop ze skarbówki i będzie chcieć opodatkować loterię, bo pomyśli, że jest łamana ustawa o grach hazardowych nie bacząc na to, że tutaj przecież nikt prawdziwych pieniędzy nie stawia i nic nie ryzykuje poza wirtualną walutą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.ogam.online/topic/3225-oglotto/

http://forum.ogam.online/topic/9348-sky-lotto/

 

ja osobiście jestem za wprowadzeniem tego, można to dać zamiast "losowania", które nie jest specjalnie ciekawą opcją ;)

ale jak widać jest to już trzeci taki pomysł, więc nie wiem czy zostanie to kiedyś dodane. Ale ja jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.