Skocz do zawartości

Zwiększenie limitu oziębienia planety


Iac

Rekomendowane odpowiedzi

Gram na Ogam około 3 lat. W czasie, kiedy moje konto było jeszcze na uniwesum 4 byłem nawet top 6 (Iac). Po przeniesieniu na u5 jestem obecnie top 20. 

 

Do maksymalnego (w sensie limitu osiębienia, a nie do oziębienia na -99) wszystkich planet potrzebuje 2,8 biliarda deuteru - przy założeniu, że cena jednostki trytu wynosi 400 mln - średnia na uniwesum..

 

Przy moim bardzo dobrym wydobyciu (oczywiście z geologiem 100%) na uzbieranie takiej sumy potrzebuję 274 dni.

 

Ew. można wydać około 270 zł na astaty (bez promocji).

 

Ew. na moim 29 PTE zakładając 36 ekspedycji dzienne przy szansie 18% na tryt i średnio 2475 trytu (czyli ok. 16 000 trytu dziennie) potrzebowałbym ok. 350 dni.

 

To bardzo dużo, a zwracam uwagę, że gram około 3 lat, i 8 planet mam maksymalnie ochłodzonych co kosztowało mnie łącznie tylko 100 000 trytu. Problem stanowi pozostałe 13.

 

Ochłodzenie planety o 1 stopień, przy 65 poziomie eks. deuteru daje jedynie 1,5 miliarda wydobycia dziennie więcej.

 

To bardzo mało.

 

I teraz dochodzimy do sedna. Całkowie uwolnienie możliwości oziębiania planet nie wypłynie specjalnie na ekonomię gry, gdyż ochładzanie planety jest - pod względem kosztów - nieekonomiczne (podobnie jak rozbudowa kopalń ponad 60 lvl.

 

Gdybym mógł oziębić wszystkie planety na -99 stopni, to potrzebowałbym około 2,5 roku wydobycia, albo około 3 lata ekspedycji.

 

Jak napisałem wyżej nie wpłynie to specjalnie na ekonomię gry, natomiast będzie miało znaczenie jeżeli chodzi o wykorzystanie trytu.

 

W moim wypadku - łącząc wydobycie oraz wysyłanie planet na ekspedycję - za około 5 miesięcy nie będę miał w grze już nic do osiągnięcia (wtedy też mniej więcej skończy mi się badać 30 PTE).

 

Proszę o sensowe komentarze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus ustawił tyle aby przyrost wydobycia nie był zbyt duży (max 10%).

Raczej wątpię aby zmienił zdanie, mimo że jest to faktycznie bardzo nieopłacalna inwestycja.

 

Niestety giełda mało korzystnie wpłynęła na ochładzanie, bo miało ono za zadanie spożytkować nadmiar trytu dając jakiś drobny bonus ale teraz bardziej opłacalne jest sprzedanie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niestety giełda mało korzystnie wpłynęła na ochładzanie, bo miało ono za zadanie spożytkować nadmiar trytu dając jakiś drobny bonus ale teraz bardziej opłacalne jest sprzedanie go.

nie widzę w tym nic złego :)

gracz sam decyduje czy lepiej wydać swój tryt, sprzedać go, czy nawet kupić od kogoś innego (co sam kilka razy już na u8 zrobiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zmienianie czegokolwiek byłoby nieco dziwne, bo tak naprawdę cały skrypt ogame jest niedopasowany do warunków ogam. W oficjalnym ogame maksymalny poziom kopalni metalu wynosił coś koło 40 poziomu (być może 47 poziom). Absurd widać gołym okiem podczas budowy magazynów na około 30 poziom, gdzie nagle się okazuje, że więcej musimy wydać, niż możemy przechować. A co do kopalni, to nagle okazuje się, że kolejny poziom zwróci nam się w prawie rok naliczając tylko samą nadwyżkę (obliczoną z zarobków na danym poziomie kopalni minus poprzedni poziom).

 

Generalnie jest to kwestia do przemyślenia, ale "czy opłaca się robić coś, co jest nieopłacalne w robieniu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest to kwestia do przemyślenia, ale "czy opłaca się robić coś, co jest nieopłacalne w robieniu"?                                                                                       tu masz racje ale jeśli masz surowce czy nie lepiej je wykorzystać niż trzymać trzymać

dlatego moim zdaniem oziębienie. resorty /skracanie badan za tryt

tak jak reszta powinna być nieskończona

kto dłużnej gra ten więcej ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neriel, to chyba dobrze że gracze robią to co dla nich lepsze, zamiast na siłę ich do czegoś zmuszać. Ale jak widać niektórzy ochładzają, a skoro kupuje ktoś tryt to znaczy że jest on potrzebny ;)

ekowiec kupi tryt aby sobie ochłodzić planetę, a flociarz go sprzeda aby mieć na więcej statków ;)

 

@SonGoku, hm, w sumie ciekawe z tym ograniczeniem kopalni, nie wiedziałem nawet o tym. Gdyby takie coś tutaj wprowadzić to myślę że mnóstwo flot by powstało, bo by nie mieli co robić z surowcami ;)

ale myślę, że może się to spotkać z dużym protestem niektórych ekowców, w szczególności Neriela ;D

tak czy inaczej jest to interesujący pomysł moim zdaniem.

 

 

 


dlatego moim zdaniem oziębienie. resorty /skracanie badan za tryt
tak jak reszta powinna być nieskończona
kto dłużnej gra ten więcej ma

z tym również się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tu jest problem z tym oziebianiem?  Limity powinny byc zniesione.

Mozna sie conajwyżej zastanowic, czy na przyklad powyzej -100 stopni zwiekszyc oziebianie w jakis logarytmiczny sposob. Ewentualnie wprowadzic od poczatku, ze kazdy kolejny stopien oziebiania kosztuje wiecej trytu.

Ile obecnie mozna maksymalnie oziebic? 60 stopni?

Powiedzmy, ze ktos sobie nieopatrznie wybral na kolonie jakies srodkowe planety i zamiast likwidowac i budowac od poczatku na pozycji 10, dajmy mu mozliwosc zainwestowania trytu i zjechania do -100 (chociaz ja bym to jeszcze oswobodzil i dal do zera absolutnego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wszystko ladnie fajnie, ale jest wiele osob które ma planetki w okolocach-50 60 stopni i nie szukała zimniejszych przez 2 tygodnie tylko wiedziala ze moze sobie o chłodzić za tryt i będzie na rowno z tymi co szukali. A teraz jak by znieść limity to te osoby sa niezle w plecy bo juz ochłodzenie o kolejny stopien kosztuje za duze ilości trytu a ci co mieli na poziome 99 odskocza i to duzo w wydobyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej -100 nikt nie ochłodzi, bo ograniczenia samych planet są do -100.

 

@satriani, jak komuś nie chciało się szukać zimniejszych planet to jest jego problem :)

ktoś szuka - ma większe wydobycie, ktoś nie szuka - ma mniejsze i tak ma być.

dlaczego chcesz aby wszyscy byli na równi?

 

 


ci co mieli na poziome 99 odskocza i to duzo w wydobyciu

i dobrze, skoro poswiecli na to duzo czasu to sobie na to zasluzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych wypowiedziach widać dużo emocji, a chyba lepiej skupić się na liczbach. Przy bardzo dobrym eks. deuteru (66-67) ochłodzenie planety o 1 stopień zwiększa wydobycie o jakieś 1,5 miliarda dziennie. Nie będzie to miało więc realnego wpływu na ekon. gry. Część starych graczy, którzy mają ochłodzone planety do limitu oziębiania, a każde następne badania zajmuje ponad 3 miesiące nie mają co robić z trytem. 

 

---

 

 

Up: obecnie możesz oziębić planetę w taki sposób, że wolno Ci wydać maks. 16250 trytu na ostatnie oziębienie. Dalej się już nie da

Edytowane przez Jacme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.