Skocz do zawartości

Nowy statek za tryt


Alwego

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla urozmaicenia:

Nazwa: ____________ (nie mam pomysłu;p)

Po wielu latach badań nad trytem naukowcom udało się wykorzystać go jako jeden z budulców dla mocno opancerzonych statków.

 

Szybki ogień przeciw:

Krążownik: 25

Okręt wojenny: 20

Pancernik: 12

Niszczyciel: 8

 

Punkty strukturalne: 10.000.000.000

Siła obrony: 500.000

Siła ataku: 2.000.000

Pojemność ładunkowa: 100.000.000

Spalanie: 50.000

Szybkość: 7.500

 

Koszt jednostki: 

Metal: 6.500.000.000

Kryształ: 3.500.000.000

Deuter: 2.500.000.000

Tryt: 2

 

Wymagania:

Technologia komputerowa: 28

Technologia nadprzestrzenna: 20

Napęd nadprzestrzenny: 22

Technologia ekspedycji: 25

Stocznia: 30

 

 

Założenia:

1) Statek ma być przede wszystkim wytrzymały (patrz osłony), i ma padać ostatni. Duże wartości jeśli chodzi poszczególne parametry wynikają głownie z tego, że statek będzie w ograniczonych ilościach (ze względu na tryt, myślę, że więcej jak kilkanaście milionów statków się nie pojawi). Wartość statku odpowiada kosztowi 313.000 OW. 

2) Może coś się ekolodzy ruszą. W końcu to u nich często zalega pełno trytu, spore banki. Mogli by z ciekawości postawić nowe statki. Ze względu na sporą ładowność statki mogły by być wykorzystywane przy farmieniu a to oznacza, że farmerzy mogli by inwestować w taką flotę (dodatkowe cele dla flociarzy!)

3) Skok cen trytu. Może zaczęło by się coś dziać na giełdzie. Tryt zacząłby być pożądany tak przez ekowców (badania, temperatury), jak i przez flociarzy (nowy statek).

 

Chciałbym zaznaczyć, że podane wartości w parametrach statku są szacunkowe i wymagają dokładnych symulacji by nie zaburzyć balansu gry.

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie wszystkie parametry trzeba przesymulować (a przerobiony speedsim słabo tu wypada), tak aby statek nie był za dobry. To konieczne. Niestety nie miałem narzędzi aby zrobić to przed napisaniem tematu.

Siła ataku jest 16 razy większa niż w przypadku GS, ale zwróć uwagę, że koszt jest blisko 1.000 krotnie większy. Postawić flotę kilkuset milionów GS nie jest trudno, ale statków o jakim mowa w tym temacie więcej jak kilka milionów nie postawisz (no chyba, że zainwestujesz kilka tysięcy zł w zakup trytu z całego uni).

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus już przed świętami szykował mi symulator dostosowany do tworzenia nowych statków ale... coś nie pykło i się nie odzywa od tego czasu.

 

Co do statku to poza samą ideą dodania trytu do kosztów nie ma tu nic sensownego :P

Mówisz o wytrzymałości statku jednocześnie ładując mu w cenę deuter. Stosunek ceny w metalu do pkt'ów strukturalnych to 2,35 : 1, podczas gdy naprawdę wytrzymały statek - OW posiada stosunek 1,25 : 1.

Osłony wchłaniają jedynie minimalną część ataku, to pancerz odpowiada za to ile statków padnie. Osłona jest w przypadku OW 30x mniejsza niż jego pancerz, a więc nawet po 6 rundach ma 5x mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel - osłony wchłaniają minimalną część ataku? No ok, może silnik tutaj jest inny, ale w speedsimie jak zmieniałem osłonę w statku to miało to b. duży wpływ na jego wytrzymałośc ;) Nic nie stoi na przeszkodzie aby zamiast osłonami, manipulować pancerzem.

 

Co do stosunku surowców do punktów strukturalnych - wydaje mi się, że to jest mniej istotne - ledwo kilka postów a już jest zwrócona uwaga, na zbyt dużą siłę statku. W takim wypadku i stosunek 10:1 nie wydaje mi się problemem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mi się podoba, ale nie dałbym 2 jednostek trytu na statek, tylko np. 2000 ;) żeby tego statku nie budować w milionach tylko np. w tysiacach.

Dodatkowo przypominam o takim temacie:

http://forum.ogam.online/topic/15929-suwak-atak-obrona/

Można by go zastosować również z trytem, np. jednorazowa zmiana tego parametru (o ktorym mowa w temacie) kosztuje np. 500 jednostek trytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.