Skocz do zawartości

Dzień farmera - event


Rekomendowane odpowiedzi

DZIEŃ FARMERA
 
1) Konkurs polega na rabowaniu jak największej ilości surowców od innych graczy.
2) Możliwe ataki TYLKO flotą transportową, tj. mały transporter, duży transporter, ultra transporter.
3) W ciągu dnia nadal obowiązują punkty zawarte w regulaminie (bash).
4) Przebieg : 10 sierpnia od godziny 0:00 do 23:59 gracze będą wykonywać tzw. „ farming” na innych graczach. Dopuszczane są wszystkie ataki zgodne z regulaminem.
5) Po czasie wymienionym w punkcie 4, gracze biorący udział proszeni są o zliczenie zebranych surowców i podanie liczby w tym temacie. Administracja gry w przeciągu 48 godzin sprawdzi zgodność podanych informacji ze stanem rzeczywistym.
6) Do 48 godzin administracja gry przyzna graczom nagrody za udział. Wygrywa ten, który zbierze najwięcej surowców.
Nagrody (każde uniwersum osobno nagradzane):
1 miejsce: +30% zrabowanych surowców ( dla gracza z top 50 ) +50% ( dla gracza spoza top 50 )
2 miejsce: +20% zrabowanych surowców ( dla gracza z top 50 ) +30% ( dla gracza spoza top 50)
Każdy gracz biorący udział w konkursie dostanie +10% zrabowanych surowców.
 

Warunkiem otrzymania nagrody jest napisanie w tym temacie postu ze swoimi danymi tj:
Nick:
Uniwersum:

Ilość zrabowanych surowców:

 

Przyjmujemy zgłoszenia napisanie wyłącznie w dniu 11 sierpnia, przed lub po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde próby " przekrętów " które zostaną wyłapane, zostaną bardzo surowo ukarane.

Taki event jest dla Was, graczy żeby Wam urozmaicić gre. Jeżeli rzeczywiście będzie dużo " przekrętów " takie eventy nie będą się powtarzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosio to po prostu nie wyjdzie, moim zdaniem lepszym eventem był pomysł z zasileniem idlera surowcami przez kogoś z administracji. Twoja propozycja jest naprawdę fajna, ale nawet jesli zastrzeżesz iż można atakować tylko idlerów to sprawdzenie 2k ataków jakie przeprowadził jeden gracz będzie co najmniej kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie lecz uwazam ze pkt dotyczacy floty rabunkowej powinien sie troszke zmienic bo czasem trzeba puscic ow troszke do tych ut i mowa tutaj o idlakach np na normalnych graczy niech pkt zabrania atakowania statkami takimi jak ow itp

Bo jak ja bede juz np farmil zrobie skany i co mam nie atakowac tych planet z obrona gdzie jest duzo surki???

Bo np to bedzie strata dla mnie a jak zaatakuje to jak pozniej odlicze te surowce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na event jest świetny i chętnie wezmę udział, ale mam dwie uwagi:

 

- istotnym chyba jest fakt że farming na u4 jest o niebo "zyskowniejszy" niż na przykład na u7 - więc skoro ta teza okaże się być prawdziwa to w jaki sposób wyłonicie podium?

(czy / chyba że, dla każdego uniwersum będzie osobna grupa zwycięzców)

 

- jako nerd i nolife wielu z nas jest też niestety pracownikami... dlaczego nie zaplanować tej zabawy w weekend ?

Edytowane przez nihillant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


- jako nerd i nolife wielu z nas jest też niestety pracownikami... dlaczego nie zaplanować tej zabawy w weekend ?

 

Trafne spostrzeżenie, zmieniliśmy datę na sobotę, tj. 10 czerwca. Dodatkowo każde uniwersum z osoba będzie nagradzane za największy zbiór surowców.

Co do floty, regulamin przewiduje tylko transportery i zakaz używania innej floty tyczy się każdego, więc każdy ma ograniczenie. Są też rakiety w razie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten event jest bez sensu. Po co lecieć na kogoś transporterami samymi ? Kto gra na tym universum i farmi. A ja robię to często ... to powiem, że ja znam nicki tych graczy już na pamięć i wiem kogo farmić a kogo się nie opłaca. Znaczna większość ma obronę na planecie, To lepiej nazwać event Rozwal bunkier rakietami. Bo to do tego się bedzie sprowadzać. Ja wolę puścić OW + recki i wjechać w bunkier i zebrać stamtąd 400kkk surki niż siedziec i puszczac rakiety bo co mi z tego ze rozwale jego obrone jak OW+recki wjadą z minimalnymi stratami ? Poza tym ich zasieg też jest ograniczony .... dla mnie to event bez sensu....

Powinno być tak:
Byle jaka flota atakująca
Obrońca może tylko mieć bunkier bez floty
Liczy się ilość przejętego surowca

Wtedy to ma sens, bo ja farmiąc zawsze puszczam OW+recki a jak mam budowac na 20 planetach silosy rakietowe nie dosc ze czasochlonne jest farmienie bez atakow rakietowych to jak ja mam jeszcze rozwalac bunkry rakietami to bez sens totalny bo zysku to nie będzie z takiej zabawy.

To moje zdanie. pozdro

Na uni starszych to ma sens nie powiem. Bo jak sie farmi na u5 to tam czasem trafisz idler bez obrony na planecie 2kkkk surowca...
Ale na u7 tak nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten event jest bez sensu. Po co lecieć na kogoś transporterami samymi ? Kto gra na tym universum i farmi. A ja robię to często ... to powiem, że ja znam nicki tych graczy już na pamięć i wiem kogo farmić a kogo się nie opłaca. Znaczna większość ma obronę na planecie, To lepiej nazwać event Rozwal bunkier rakietami. Bo to do tego się bedzie sprowadzać. Ja wolę puścić OW + recki i wjechać w bunkier i zebrać stamtąd 400kkk surki niż siedziec i puszczac rakiety bo co mi z tego ze rozwale jego obrone jak OW+recki wjadą z minimalnymi stratami ? Poza tym ich zasieg też jest ograniczony .... dla mnie to event bez sensu....

 

Powinno być tak:

Byle jaka flota atakująca

Obrońca może tylko mieć bunkier bez floty

Liczy się ilość przejętego surowca

 

Wtedy to ma sens, bo ja farmiąc zawsze puszczam OW+recki a jak mam budowac na 20 planetach silosy rakietowe nie dosc ze czasochlonne jest farmienie bez atakow rakietowych to jak ja mam jeszcze rozwalac bunkry rakietami to bez sens totalny bo zysku to nie będzie z takiej zabawy.

 

To moje zdanie. pozdro

 

Na uni starszych to ma sens nie powiem. Bo jak sie farmi na u5 to tam czasem trafisz idler bez obrony na planecie 2kkkk surowca...

Ale na u7 tak nie ma ...

 

Team ogam.online jest otwarty na propozycję innych Eventów/Wydarzeń :)

 

Już odpowiadam na Twoje wątpliwości. Dlaczego samą flota transportową? Dlatego żeby to nie był zbył łatwy event. Każdy dostaje możliwość wykazania się, poświęcenia czasu i troszke zaangażowania. Gdyby tego nie było, to równie dobrze jako team moglibyśmy Wam rozdać surowce. Z racji że uni 7 jest nowym uniwersum od graczy wymaga sie troszkę większego zaangażowania żeby osiągnąć sukces. 

 

Jeżeli jakiś gracz chciałby zorganizować event, proszę o informację na PW.

 

Pozdrawiam Was gorąco

Nosio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ten event jest bez sensu. [...]

 

Dlatego eventy co do zasady są dobrowolne..  no prócz może "zaangażowanych obrońców".

 

 

 

To rzecząc, Nihillant odwrócił zwrok od klawiatury i w duchu pomyślał że jak narazie jest chyba jedynym który widzi największe zagrożenie dla swojego stylu gry - właśnie we flociarzach którzy z pewnością od pierwszych sekund 10 sierpnia będą szukać sposobności do podstawki...

 

:hmmm:

 

Ps. dzięki Panowie za ustalenie lepszego terminu na zabawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć jak się mają OW w skladzie floty do łatwości farmienia?

Trochę farmię i wiem wystarczająco dużo by móc stwierdzić, że, najwięcej można sfarmić tam, gdzie OW nie są potrzebne. Idea zabawy całkiem fajna, tylko zasady do kitu. Nagrody jakieś też niespecjalne, już lepsza była by garść astatów, aby admirała móc sobie wykupić (albo i sam oficer - nagroda akurat dla farmerów). Kilka czy tam kilkanaście bln deuteru to średnia nagroda za jakby nie patrzeć kilka godzin klikania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten event jest bez sensu. Po co lecieć na kogoś transporterami samymi ? Kto gra na tym universum i farmi. A ja robię to często ... to powiem, że ja znam nicki tych graczy już na pamięć i wiem kogo farmić a kogo się nie opłaca. Znaczna większość ma obronę na planecie, To lepiej nazwać event Rozwal bunkier rakietami. Bo to do tego się bedzie sprowadzać. Ja wolę puścić OW + recki i wjechać w bunkier i zebrać stamtąd 400kkk surki niż siedziec i puszczac rakiety bo co mi z tego ze rozwale jego obrone jak OW+recki wjadą z minimalnymi stratami ? Poza tym ich zasieg też jest ograniczony .... dla mnie to event bez sensu....

 

Powinno być tak:

Byle jaka flota atakująca

Obrońca może tylko mieć bunkier bez floty

Liczy się ilość przejętego surowca

 

Wtedy to ma sens, bo ja farmiąc zawsze puszczam OW+recki a jak mam budowac na 20 planetach silosy rakietowe nie dosc ze czasochlonne jest farmienie bez atakow rakietowych to jak ja mam jeszcze rozwalac bunkry rakietami to bez sens totalny bo zysku to nie będzie z takiej zabawy.

 

To moje zdanie. pozdro

 

Na uni starszych to ma sens nie powiem. Bo jak sie farmi na u5 to tam czasem trafisz idler bez obrony na planecie 2kkkk surowca...

Ale na u7 tak nie ma ...

 

 

 

 

 

widać że mało wiesz o tej grze i o stylach gry... tylko jednym torem myślisz, nie podoba ci się event to nie graj a nie ustalaj innych zasad jakie sa ustalone, ponieważ te zasady które podałeś są poniżej krytyki. 

 

Tak jak powiedział Alwego jedynie co to nagrody sa trochu niskie i się zastanawiam czy startować to będzie 30% czasu poświęconego na farming czyli czy warto pokazywać zyski takim orłom jak wyżej.

Edytowane przez linq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


[...] czyli czy warto pokazywać zyski takim orłom jak wyżej.

 

Zobaczymy... trzeba będzie go spytać po zabawie.

I choć też mi sie wydaje że cytowany przez Ciebie kolega "połknął" literki w pisowni swojego nicku, to może zastanowi się nad urozmaiceniem swojego stylu gry - zwłaszcza gdy zobaczy że tygodniami ścigana a potem złomowana flota warta bilion procent może być w półtore godziny wyfarmiona przy pomocy 60 milionów UT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.