Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytując post kOtello:

 

Regulamin jest dziurawy. Wystarczy zgłosić grę z jednego IP, prowadzić 2 konta przez pół roku, uzbierać surówkę, wybudować flotę, "przekazać" konto w "obce" ręce (jak najbardziej zgodnie z regulaminem) a po kilku godzinach a może dniach w majestacie prawa i zgodnie z regulaminem zezłomować flotę. :D

 

Paranoja.

 

Wpadłem na poniższy pomysł do poprawki regulaminu:

 

Niniejszym poprawka do regulaminu w sprawach przekazania konta która mogła by zapobiec sytuacji zawartych w powyższym cytacie na przykładzie:

 

Gracz   A posiada konto nazwijmy A1 zakłada konto A2, zgłasza grę z 1 ip i sobie pyka na 2 kontach, następnie przekazuje konto A2 inemu graczowi nazwijmy go B. (gracz B jest to umówiona osoba która w niedalekim czasie rozwinę dalej akcje.)

Gracz B np. może to być ta sama osoba, wystarczy że pójdzie  do kafejki tam odbierze konto tam się będzie logował, lub nawet kolega z bloku, sąsiad opcji jest wiele co do gracza B

W następstwie gracz B stawia flotę podaje czas, miejsce dolotu floty graczowi A jeśli to ta sama osoba ma jeszcze łatwiej i po ptokach mamy legalne ustawione ST :)

 

Regulamin aż sam prosi się o poprawkę!

 

Poprawka  miała by dotyczyć że z chwilą przekazania konta pomiędzy graczami A i B powinna być stała blokada pomiędzy przekazanymi kontami coś pomiędzy zgłoszeniem gry ze wspólnego IP wtedy nawet gdy gracz B odda konto lub  zmieni IP logowania będzie musiał zgłosić ponownie nowe IP i problem sam siebie eliminuje .

Ma to na celu uchronić przed legalnym multi:) Bo ja tak to widzę legalne multi i tyle.

Dlatego powinien być zablokowany kontakt flotowy pomiędzy zgłoszonymi kontami zarówno przy grze z 1IP (to mamy i jest oczywiste) ale także po przekazaniu konta.

Aby w jak największym stopniu eliminować powyższe sytuacje oparte na przykładach.Paradoksalnie nazywając to Legalno/nielagalne konta.

 

Najbardziej może to zaboleć te osoby które naprawdę i szczerzę oddają konta innym ale powiedzcie sami czy nadal chcecie żeby ktoś legalnie dorabiał się na multi ??

Bo skoro oddaje konto: nie chce na nim grac, nie interesuje go ono powodów jest wiele, to dlaczego jeszcze z tytułu przekazania konta mamy jeszcze możliwość dorobienia się.

 

 

A skoro jest to legalne i nie da się zabezpieczyć w jakikolwiek sposób no cóż : Kochani gracze mamy nowy sposób na rozwój swoich kont i w dodatku legalny, wystarczy 1 osoba trochę chęci i konto A pnie się 2 razy szybciej w górę.

 

P.S można nawet zrobić ankietę kto jest ZA a kto PRZECIW ww. poprawce prze zemnie

 

P.S 2. Temat dotyczy się poważnej sprawy, jak dla mnie i pewnie jak dla wielu graczy. Jeśli chcesz dyskutować rób to na poziomie, spam i wulgarne posty będą raportowane.


 

Edytowane przez NOVATOREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł blokady ataku na konta, które są zgłoszone i po zgłoszeniu wydaje się być sensowny.

Natomiast przypadek, który opisujesz nie jest wcale legalny.

 

Przekazanie konta obcej osobie celem zezłomowania go, nawet po dłuższym okresie kwalifikuje się pod push:

 

"    3) Wykorzystywanie dodatkowych sposobów i możliwości by jedno
konto otrzymywało surowce bez otrzymania wzajemnej korzyści (handel)
lub stosuje przeliczniki dumpingowe."

 

oraz multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł, taka poprawka powinna się tam znaleźć

skuzi proponuje abyś zapoznał się z tematem

 

http://forum.ogam.online/topic/14412-odwolanie-od-bana-gracz-beru-joze-uni-6/

 

jest tam RW po oddaniu konta i opisany wręcz podręcznikowy sposób na wyudzanie surki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie spamuj, a po drugie daj link do tematu, gdzie jest takie zgłoszenie.

Proszę o wybaczenie, nie miałem zamiaru spamować. Co do zgłoszenia to takowego oficjalnie nie było lub sobie nie przypominam ale jest tajemnicą poliszynela że takie zagrania mają miejsce i w wielu wątkach sugestie dotyczące niejasności starć się pojawiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla was graczy może i nie jest tajemnicą, my, jako administracja nie uczestniczymy aktywnie jako gracze, dlatego nie wiemy o takich sytuacjach lub po prostu nie kojarzymy faktów. Wystarczy napisać jedno PW do operatora ze wskazówką, że taka sytuacja miała miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

Wszystko fajnie. Jest gracz a i ma konto A1 & A2, konto A2 oddaje graczowi B.... itd

Jednak co w przypadku, gdy gracz B za miesiąc odda konto graczowi C, a ten po dwóch miesiącach graczowi D, następnie D da E ......... , a gracz Y graczowi Z.

Więc pomysł ze zmianą regulaminu (wg NOVATOREK) jest bezsensu, no bo niby skąd ja, jako gracz Zet mam wiedzieć, że to konto (A2) rok temu było jakoś powiązane z graczem A, a gracza tego właśnie zezłomowałem.....

Tak jak Deusx powiedział - można zgłosić push, jeżeli ma się jakieś podejrzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nie doczytałes każde przekazanie konta musi być zgłoszone oraz zablokowany pomiędzy nimi jaki kolwiek kontakt flotowy  np A daje B blokada pomiędzy nimi potem B daje C blokada pomiędzy ABC ITD ITd.  powiedz mi kto tak często przekazuje konta ?? bo na pewno nie Ci którzy chcą legalnie pograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

A kto weźmie takie konto, jeżeli  ma być tak jak Ty chcesz ? Uogólniasz wszystkich graczy. A co z tymi co grają w tej samej kafejce, sieci osiedlowej ? Wg Ciebie w dziale oddam/zamienię konto co poniektórzy powinni dopisywać np: konto w zeszłym roku było powiązane z kontem A. Albo jeszcze coś takiego:

graczowi A na 'lotkę' wróciła flota a gracz Z ją zezłomował (konta rok temu były powiązane, ale niestety gracz Zet nie zna koordów lotki gracza A). Najlepiej jednak jest wtedy Gracz A ma konta A1 i A2 - A2 wpada w ręce gracza Z (po jakimś roku), a konto A1 po dwóch latach w ręce gracza Z1. Więc gracze Z i Z1 nie mogą się zezłomować (tak jak gracze od A do Z mogą złomować się z graczami od A1 do Z1, i nie ważne czy konto oddane, czy wylicytowane, czy też przejęte podczas zakładania konta) ??!  Sorry ale taka zmiana to bubel

Edytowane przez karaluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak wprowadzić blokadę czasowa np. na 1 rok  przykład:   A przekazuje B blokada flotowa na 1 rok  następnie przykładowo po 2 miechach  graczowi B znudziła się gra i daje C i oni maja teraz blokadę na rok a graczowi A spadnie blokada dopiero po roku

Długość blokady myślę ze jest odpowiednia kto będzie farmę kuł przez rok na pewno to zniechęci potencjalnych oszustów a po 2 jak dostaniesz takie konto mogła by być możliwość ubiegania  się o info jakie konta były powiązane i ile jest np. dni do końca ostatniego powiązania

W przypadku kilku krotnych przekazań konta w krótkim czasie, tu niestety żaden regulamin nie pomoże, musi być ingerencja Administracji wertowanie logów analizy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów nie ma złotego środka. Kiedyś wydawało mi się że oddawanie/zamiana kont mogłaby odbywać się tylko poprzez admina (zmiana nicka, hasła, maila) i z wprowadzeniem przynajmniej 24h urlopu, (zabezpieczenie przed zezłomowaniem floty na fsie) ale to znów byłoby obciążenie dla zarządzającego. Niemniej zminimalizowałoby choć odrobinę możliwość nieuczciwej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów nie ma złotego środka. Kiedyś wydawało mi się że oddawanie/zamiana kont mogłaby odbywać się tylko poprzez admina (zmiana nicka, hasła, maila) i z wprowadzeniem przynajmniej 24h urlopu, (zabezpieczenie przed zezłomowaniem floty na fsie) ale to znów byłoby obciążenie dla zarządzającego. Niemniej zminimalizowałoby choć odrobinę możliwość nieuczciwej gry.

 

Wystarczy taki przypadek zgłosić do SGO, operator w minutę sprawdzę raporty i logowania oraz zgłoszoną grę z jednego IP, powiąże fakty i podejmie odpowiednie czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasze wszystkie są jakby przegięciem, no moje pewnie też, ale to kwestia wskazania w moim pomyśle braków

 

jeżelie mamy konto A i konto B z tym samym zgłoszonym ip, i oddaje konto B dla czlowieka C to jeśli w ciągu 2 tygodni czlowiek C dostaje zloma(jeśli posaiada flote) to jest podstawa do sprawdzenia kont(można nazwać to NARUSZENIE Regulaminu a nie złamanie). Konto od przekazania do złomu może być maksymalnie 2 dni na urlopie. Jeśli konto nie posiada floty to po wybudowaniu floty, konto musi się utrzymać dłużej niż 2 tygodnie. Zloma tego konta wcześniej mogą doknać jedynie ludzie którzy nie są związane wspólnym ip i sojuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.