Skocz do zawartości

Niszczenie moona


Gość -LEON-

Ograniczenie niszczenia księżyców  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za ogólnym (bez podziału na graczy) dobowym ograniczeniem niszczenia księżyców danemu graczowi

    • Do 6 moonów dobowo (12 przy nocnym ataku - zostanie 8 moonów)
    • Do 7 moonów dobowo (14 przy nocnym ataku - zostanie 6 moonów)
    • Do 8 moonów dobowo (18 przy nocnym ataku - zostaną tylko dwa moony)
    • Może spróbować coś ze utrudnieniem wzorów nieszczenia
    • Dodać wyłącznie większe szanse na utratę GŚ
    • Nie wprowadzać ograniczenia niszczenia księżyców
    • Coś zmienić - nie wiem co - nic z powyższych lub nie w takich wariantach


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję pod dyskusję rewolucyjną zmianę w zasadach gry.

 

Teraz mamy tak, że wolno zniszczyć 4 moony. Po chwili kolejne 4 moony, a w porozumieniu z sojuszem gracz X straci wszystkie 21 moonów w czasie 1 minuty (!) (szok!!!)

 

Moja propozycja jest taka, żeby wprowadzić zasadę, która umożliwi na zdjęcie dla jednego gracza (6?) moonów na dobę. Próba zdjęcie moona nr.7 zakończy się komunikatem, że

"Gracz x stracił już 6 moonów, wysłanie misji 'Niszcz' jest niemożliwe"

 

Argumenty za?

W/g mnie, to złoty środek na zwiększenie zainteresowania w stronę gry flotką na OGam

 

 

edit.

Limit dotyczy obrońcy, nie agresora.

Gracz może stracić tylko 6 moonów na dobę. Bez względu na ilość agresorów

Edytowane przez deusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wolał wzory pozmieniać niż ładować ograniczenia.

Kiedy cały sojusz się uprze by kogoś dorwać to obrońca ma przewalone ale z drugiej strony nie widzę powodów abym ja nie mógł kogoś zaatakować, bo już ktoś inny sobie zrobił "rezerwację" i nie trafił tego właściwego moona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzory są dobre. Może brakuje w nich minimalnej szansy na utracenie GS, ale znając życie po dyskusji zostanie ona ustalona na 2-5% a to jest bez sensu.

Więc albo zaczniemy dyskutować od 15% wzwyż lub podyskutujmy nad zasadą ograniczonej ilości zniszczonych moonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon mysl co piszesz :cisza:

 

ARAB te 6 moonów, to łacznie jakie możesz stracić bez względu na liczbę agresorów. Czytaj ze zrozumieniem

 

Próba zniszczenia moona nr.7 jest zablokowana przez system

Edytowane przez DropShot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Leon zapodaj ankiete moze o nie niszczeniu moonow ;-) moze predzej ci sie uda ;D

 

W grach tego typu jak ta to pierwszy raz widze , ze cos sie zmienia w zasadach grania.

 

Proste wbij do jakiegos soju i juz masz pomocnikow.

 

A ty sam z motyka na ksiezyc ;D

 

Kazdy z grajacych na u6 czepia sie sojuszu SS ;> jaki to on jest zly itd.

 

Kuzwa juz mi to idzie na jaja..

 

85% tu grajacych osob zaczelo tu grac 01.06.2012 ,wiec kazdy zaczol gre od zera.

 

A to ze mysmy sie skumali , i gramy tak ze jeden za wszystkich wszyscy za jednego .to Wam wszystkim sie nie podoba....

 

Najlepiej szukac dziury w plocie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ze mysmy sie skumali , i gramy tak ze jeden za wszystkich wszyscy za jednego .to Wam wszystkim sie nie podoba

 

na stada U-boot'ów też znaleziono złoty środek, więc się nie dziw, że na takie zagrywki jak wasza szukamy

 

 

 

W grach tego typu jak ta to pierwszy raz widze , ze cos sie zmienia w zasadach grania.

 

A wasze postulaty o zlikwidowanie stoczni, banków i wszystkiego - to nie są zmiany zasad gry?

 

Weź koleś nie przeginaj.

Edytowane przez DropShot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym w zasadzie polega gra zespołowa, czy wzór będzie taki czy inny to albo nas będzie dziesięciu albo dwudziestu.

Jednym ograniczeniem byłoby tutaj np. zastosowanie ograniczenia od DropShot, z tym, że liczbę to z 6 można ew. zwiększyć. Możemy mieć 21 moonów, więc ograniczenie do 6 moonów w danej dobie daje nam przy nocnym ataku 12 zniszczonych moonów, gracz ma jeszcze 8.

 

Prawdopodobieństwo wytypowania moona jest dość spore, zważywszy na standardowe błędy przy wysyłaniu fs'ów, np. zostawianie sond szpiegowskich na planecie lub moonie ;)

 

Proponuję po prostu stworzyć ankietę i dać trzy typy:

 

6 moonów dobowo (czyli 12 przy nocnym ataku - 8 zostanie)

7 moonów dobowo (czyli 14 przy nocnym ataku - 6 zostanie)

9 moonów dobowo (czyli 18 przy nocnym ataku - 2 zostaną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus wprowadź to na próbę. Efekty gwarantuję ;D

 

a moim zdaniem to jak się napinałeś sojuszowi SS to teraz masz cykora jak zobaczyłeś staty we flocie i już się boisz że jak zejdziesz z u to dostaniesz zloma :)

 

p.s żeby nie bylo spamu pomysł do kitu

Edytowane przez szczypior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka, żeby wprowadzić zasadę, która umożliwi na zdjęcie dla jednego gracza (6?) moonów na dobę. Próba zdjęcie moona nr.7 zakończy się komunikatem, że

"Gracz x stracił już 6 moonów, wysłanie misji 'Niszcz' jest niemożliwe"

Taki sposób swarza możliwośc manipulacji

daje przykład robie sobie Fs i pisze do kolegi zniszcz mi 6 moonów które uprzednio sam sobie robie po znizczeniu stawiam kolejnego itd

Drop o tym nie pomyślałeś albo miałeś taki zamiar to wykorzystać , wtedy nikt nikomu moonów nie zniszczy,bo będzie blokada.

jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem to jak się napinałeś sojuszowi SS to teraz masz cykora jak zobaczyłeś staty we flocie i już się boisz że jak zejdziesz z u to dostaniesz zloma

Nie boję się, bo [wymoderowano]

 

Taki sposób swarza możliwośc manipulacji

daje przykład robie sobie Fs i pisze do kolegi zniszcz mi 6 moonów które uprzednio sam sobie robie po znizczeniu stawiam kolejnego itd

Drop o tym nie pomyślałeś albo miałeś taki zamiar to wykorzystać , wtedy nikt nikomu moonów nie zniszczy,bo będzie blokada.

jestem na nie.

 

Sam na to wpadłeś, czy skopiowałeś to co pisałem na SB?

Przeciez to napisałem. Ale jak sie komus chce, to niech to robi. Ciekawe tylko jak długo.

 

[wymoderowano]

 

 

//warn za obrazę sojuszu

//deusx

Edytowane przez deusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwiązania przedstawionego przez Dropshota, uważam że nie jest głupi, jednak mimo wszystko to jeszcze nie to :D.

 

@Btw

Nie wprowadzać ograniczeń niszczenia moonów.

 

 

Czy ta opcja zniosłaby także te ograniczenia co są teraz?? 4 moony na dobe przez 1 osobe?

Edytowane przez valentine28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jest dobrze tak jak teraz jest 4 moonyy na 24 h jest w najlepiej ; ) jak zrobicie że będzie można jeszcze wiecej niszczyć to już wg nie będzie nikt floty stawiał jak przez noc przez nednego gracze straci np 15 mooon xP

 

jemu chodzi nie o zwiekszenie limitu niszczenia moonów, tylko o to, żeby 1 gracz mógł stracić maksymalnie 6 moonów w ciągu doby, ( np. winiu niszczy 2, stoprocent niszczy 2,bestia niszczy 2 =6

Bo teraz jest tak, że ( np. winiu niszczy 4, stoprocent niszczy 4, bestia niszczy 4 =16 moonów w jedną dobę

 

Dlatego mówię, że pomysł nie głupi, tylko jak w takim bądź razie ja się dowiem, że gracz ten stracił już te 6 moonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam mogą i wszystkie zdjąć, niech tylko stały % (poniżej 100) będzie na zniszczenie mona i/lub floty

 

kretynów na tym uni nie brakuje, w imię zasady wjadę ci i zniszczę bo tak! ...floty nie mam ...top3000 a oni mi mony zdejmują? to normalne?

stały procent i ilość kretynów z kasą mocno się zmieni, będą latać tylko ci co mają umiejętności i coś wyczuli a nie jedynie ci co, próbują komuś coś udowodnić, tam gdzie mogą naprawdę zyskać a nie w myśl zasady, źle się wypowiadał na forum to trzeba mu uprzykrzyć grę

Edytowane przez oremi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że pomysł nie głupi, tylko jak w takim bądź razie ja się dowiem, że gracz ten stracił już te 6 moonów?

 

No właśnie tak:

"Gracz x stracił już 6 moonów, wysłanie misji 'Niszcz' jest niemożliwe"

 

Patrzę na ten pomysł z różnych perspektyw i nie dostrzegam żadnego minusa, same pozytywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostrzegam - nie mogę atakować, bo ktoś już to zrobił. Co mnie "ktoś" obchodzi?

Ponadto jeśli moony nadal będą tak łatwe do zniszczenia (te małe) to i tak będzie się na łasce jakiegoś sojuszu. Jak dziś nie trafią to jutro albo pojutrze. Ale trafią na pewno, bo nadal będzie się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.