Skocz do zawartości

Ankieta: przeliczanie statystyk, anonimowe rekordy


deusx

Przeliczanie statystyk, anonimowe rekordy  

93 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za spowolnieniem statystyk i wprowadzeniem anonimowych rekordów

    • Tak, jestem za zmianą !
    • Nie, obecny system powinien zostać niezmieniony.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem za POMYSŁEM KUROSAKIEGO zlikwidować statystyki flot wtedy nikt nie będzie wiedział kto ile ma floty czysta magia jak ktoś po podliczeniu podskoczy w pkt ogólnych to już nie będzie takiej pewności ze dostawił lub postawił flotę dojdzie jeszcze czynnik niepewności albo flota albo eko. Jezeli chcecie serwer rozwinąć bardziej dynamicznie pod wzg. FLOTowców to to jest najlepsze rozwiązanie moim zdaniem a podliczenia niech zostaną jak są.

 

Deusx * Do twojego pomysłu dodał bym jeszcze jedno, mianowicie gdy nowy gracz zaczyna grę powinien być taki skrypt np. po lewej stronie tam gdzie budylista ITp. Nosił by on nazwę "Jak dobrze zacząć" po klikniecie na niego działał by a jaka nowa karta ze spisem najważniejszych i najistotniejszych elementów gry dla początkującego gracza albo jako odnośnik do forum bo tam mamy naprawdę dobre poradniki typu konstrukcji Cepa, poważnie jeżeli ktoś przeczytał któryś z tych poradników i niczego się nie nauczył to niech lepiej zagra w bierki rozgotowanym makaronem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za POMYSŁEM KUROSAKIEGO zlikwidować statystyki flot wtedy nikt nie będzie wiedział kto ile ma floty czysta magia jak ktoś po podliczeniu podskoczy w pkt ogólnych to już nie będzie takiej pewności ze dostawił lub postawił flotę dojdzie jeszcze czynnik niepewności albo flota albo eko. Jezeli chcecie serwer rozwinąć bardziej dynamicznie pod wzg. FLOTowców to to jest najlepsze rozwiązanie moim zdaniem a podliczenia niech zostaną jak są.

 

Deusx * Do twojego pomysłu dodał bym jeszcze jedno, mianowicie gdy nowy gracz zaczyna grę powinien być taki skrypt np. po lewej stronie tam gdzie budylista ITp. Nosił by on nazwę "Jak dobrze zacząć" po klikniecie na niego działał by a jaka nowa karta ze spisem najważniejszych i najistotniejszych elementów gry dla początkującego gracza albo jako odnośnik do forum bo tam mamy naprawdę dobre poradniki typu konstrukcji Cepa, poważnie jeżeli ktoś przeczytał któryś z tych poradników i niczego się nie nauczył to niech lepiej zagra w bierki rozgotowanym makaronem. Pozdrawiam :)

 

Pomysł zakładką dla nowego gracza jest dobry, zostanie on na pewno uwzględniony, co do statystyk to jedyne rozwiązanie byłoby takie:

Punkty za flotę i badania liczone w ilości a nie w punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zakładką dla nowego gracza jest dobry, zostanie on na pewno uwzględniony, co do statystyk to jedyne rozwiązanie byłoby takie:

Punkty za flotę i badania liczone w ilości a nie w punktach.

 

Co masz na myśli w ilości ?

Zamiast tego co teraz będzie np ktoś miał 50 kk LM to w statystykach będzie 50 kk pkt + pkt za badania ?

 

Niby lepiej, ale i tak będzie widać skoki graczy w pkt. A to idiotyczne. Weźmy teraz grę...

Wybuduję 200 mln szperaczy które nic nikomu nie zrobią i nie zagrożą, a nagle mam 200 skanów, bo ktoś się boi , że buduje flotę ofensywną typu OW.

Edytowane przez Kurosaki-Dono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli w ilości ?

Zamiast tego co teraz będzie np ktoś miał 50 kk LM to w statystykach będzie 50 kk pkt + pkt za badania ?

 

Niby lepiej, ale i tak będzie widać skoki graczy w pkt. A to idiotyczne. Weźmy teraz grę...

Wybuduję 200 mln szperaczy które nic nikomu nie zrobią i nie zagrożą, a nagle mam 200 skanów, bo ktoś się boi , że buduje flotę ofensywną typu OW.

 

No właśnie, ktoś zrobi sondy i będzie top 1, mimo, iż nie do końca będzie wiadomo, czy to atrapa czy poważny przeciwnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu plaga Auror i GŚ byle się ukryć :P

 

Całkowite usunięcie statystyk flot to lipne rozwiązanie, bo masz mega flotę, małe eko i jesteś daleeeeko daleko w statach..

 

Wystarczy dobrze doinformować gracza o wszystkim co powinien wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za jedną statystyką ogólną niech w końcu liczy się jedna topka graczy i jeden top 1 bo w końcu nie powinno nikogo interesować co robie na koncie, badania, eko czy też flotę

Dodał bym jedynie ranking top 1 w innych dziedzinach jak juz komus tak bardzo zalezy byc np top 1 badań

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze deuxs kombinuje, jesli by te jego statystki nie byłyby uwzględniane w statystykach ogólnych ( wtedy te ogólne byłyby bez floty) i pobudowanie statków nie dałoby wzrostów punktowych a jedynie skok w statystykach ilościowych które tak jak piszę mogłyby się zmieniać nawet przy sondach, chyba że zrobimy że nie bierze statek słonecznych i sond pod uwagę

 

ogólnie sam pomysł czerwonego pola jest ok, choć może wyskakujące okienko i napis "Wyślij swoje wszystkie statki z misją stacjonuj, to ochroni twoją flotę przed atakiem silniejszego gracza, Zapoznaj się szczegółowo z poniższą instruckją" i dajemy link.

 

Zresztą przydałoby się ostrzeżenie dla gracza który kupuje też o czymś takin, w samym sklepie pod spodem.

Edytowane przez oremi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to stary pomysł stosowany i każdy wiedział o co chodzi, byli ci silniejsi ci słabsi, ten słabszy raczej nie skanował tego silniejszego, ten słabszy ale wedukowany wiedział że ten silniejszy nic mu nie zrobi jeśli flota jest w powietrzu

tutaj nawet jeśli jest wedukowany to przy dużej przewadze silniejszego on nawet w locie nie jest bezpieczny, co prawda można powiedzieć że jeśli jego flota jest mniej atrakcyjna to jej nie straci, bo nikomu się nie opłaci, ale na mówi się też że to tylko gra i zabawa jest ważna, więc lata się na wszystko, co stoi czy lata

podpieranie się aspektem jak nie stoi to ją mieć będzie w przypadku normalnego uni się sprawdzało, bo żadko kto ściągał mony, tutaj mon to nic, opisać można to w 3 kroki: jeden to lot i po monie, drugi to lot na flote, trzeci to lot na pozbieranie pz.

być może jest to uproszczone, ale wiadomo jak to bywa, żeby się obronić przed silniejszym na ogame, wystarczył fs i jego odbiór a tu? tutaj jedynie 100% szansa na zachowanie floty to posiadanie większej mocy uderzeniowej(albo obrona albo flota) od przeciwnika, w przypadku flot które mają np winiu(u6) czy bullshit(u5) takiej mocy nie jest się wstanie przeciwstawić w zasadzie nikt, fs tu nie starczy bo starczą 3 wyżej opisane kroki

 

dlatego wydaje się logiczne że ochrona floty powinna zapewniać tu anonimowość, która ukryje kto ma jaką flote i wtedy skończą się loty na pewniaka, wtedy okaże się kto ma tutaj mocne nerwy i kto ma umiejętności

 

oczywiście w chwili obecnej winiu i tak jest nie do przebicia, ale reszta uni, będzie się już mniej kryć z aktywnością flotą bo do momentu skanu i zrzutu mona nikt nie zobaczy, a jeśli nie zobaczy jej nikt będzie mógł być królem choćby i w 10 układach, a to już dużo

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcecie usunac statystyki flot to usunmy wogole statystyki ? ekowcy tez przynajmniej nie beda wiedziec jaki maja TOP. Wgl po co nam statystyki ?

Mysle ze Wasze pomysly z usunięciem statystyk odpadają. Gra& zamiast być bardziej dynamiczna to właśnie na niej straci...

 

 

P.S.

Oremi, wiesz co to fs, to czemu floty nie postawisz ? ;)

 

 

Osobiscie uwazam, ze osoby ktore sa za usunieciem statystyk floty to po prostu chca sie ukryc, bo nie ma statystyk to mam duze szanse na przetrwanie. To skoro tak to zmienie sobie nick i nikt mi floty nie bedzie szukal, po co wydawac biliony na fs skoro i tak mnie nikt nie zeskanuje i nie zestrzeli... zacznijmy grac, bo tylko slysze ze SS jest za mocne, za zgrane, a moze zupa jest za słona ... Może zróbcie sojusz taki żeby był tak zgrany jak SS i ich posciagajcie...? albo sie dogadajcie z innymi sojuszami i wspolpracujcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł dalej i zrobił bym coś co pozwoliło by maskować kopalnie przy skanowaniu tak żeby jak najbardziej utrudnić liczenie i szukanie flot np jakąś technologię lub odpowiednio rozbudowane centrum maskujące

W każdym razie trzeba coś zrobic żeby zachęcić graczy do budowy flot a nie tylko kopalni i obrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonimowość nie zapewni żadnej ochrony.. Wcześniej czy później każdy ujawni swoją flotę i co wtedy dadzą ukryte staty?

Zgodzę się jedynie z tym, że FS nie chroni dostatecznie floty. Już o tym z deusem pogadałem i mooooooże coś z tym zrobimy.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się pomysł!

jestem Przeciw niech zostanie tak jak jest nie trzeba nic ruszać :D

 

:tak: taaaaaaaaaaaa niech zostanie i 20 flot na uni ;] niech się gonią a co

:) jak nie bedzie zmian to bedzie jak bedzie 100 aktywnych na uni bezsens

:) trzeba zrobic tak zeby nie bylo widoku na floty i kopalnie wtedy bedzie dobra zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja mysle ze pomysl usuniecia ze statystyk flot jest zlym pomyslem.... dajmy tez jakas szanse zlomownikom wiadome ze wtedy wiekszosc bedzie na nie...chyba ze jak juz tak bardzo chcecie to zmienic to tak jak bylo pisane wczesniej 1 statek 1 pkt i to by byla dobra sprawa :) nie bylo by do konca wiadome kto jakie moze miec stateczki a co za tym idzie bylo by to utrudnienie... no i przeliczenie co 6h tez jest dobrym pomyslem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja mysle ze pomysl usuniecia ze statystyk flot jest zlym pomyslem.... dajmy tez jakas szanse zlomownikom wiadome ze wtedy wiekszosc bedzie na nie...chyba ze jak juz tak bardzo chcecie to zmienic to tak jak bylo pisane wczesniej 1 statek 1 pkt i to by byla dobra sprawa :) nie bylo by do konca wiadome kto jakie moze miec stateczki a co za tym idzie bylo by to utrudnienie... no i przeliczenie co 6h tez jest dobrym pomyslem :)

 

1 statek = 1 pkt

albo tylko statystyka ogólna.

 

Według mnie to jest dobre.

Czytałem posty i flociarze już zaczynają buntować się (nie dziwie się im, bo statystyka floty to ich blacklist, można to tak ująć),

Inni zaś już przekształcają moją propozycję na usuwanie statystyki za eko.

To samo tyczy się punktów za badania, też nie da się ich stracić. Pozostają już tylko statystyki obrony, można usunąć, chodź nie widzę sensu, bo za bunkry nie ma złomu.

Edytowane przez Kurosaki-Dono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mig zmień nicka a ja cie znajdę po kordach matki, także nie czaruj :P

oremi wie co to fs, ale chyba nie czytałeś tego co napisałem wyżej, może ty postaw na u6 i nie wydaj złotówki na flotę tylko z własnego eko je postaw, wtedy pogdamy inaczej...

i dodam że usunięcie statystyk ma właśnie dać ochronę graczy bo to sonda ma pokazać to coś ten czynnik jakim jest flota, tak samo jak falanga pokazuje flotę, a statystyki tutaj to tzw bóg który pokazuje kto jest lepszy, to nie może wskazywać : tego i tego zniszcz...

Nariel może i nie da ochrony na dłuższą mete ale jak będzie robił przysłowiowego FS-a i nie będzie się nigdzie pokazywał to flotę mieć będzie i to jest ta ochroną podczas której w miarę czasu może sobie stopniowo obniżać a jeśli stwierdzi że jest w stanie polecieć na tego czy na tego to niech wtedy się martwi a nie wtedy kiedy tzw. bóg pokaże: ten ma flotę...

 

 

i o to tu chodzi

 

Kurosaki-Dono bo właśnie zmiana pkt ogólnych jest praktycznie zerowa, a flota buduje się szybko i widać ją od razu, odejmując jedno od drugiego widać co skąd jest

 

może lepiej pokazywać skoki wzrostów flot a nie samych flot, tzn ile kto zyskał lub stracił floty od ostatniego przeliczenia, wtedy są cyferki są dane ale brakuje kto co skąd, wiadomo że ktoś ją gdzieś buduje ale nie wiadomo jak dużą posiada, dodatkowo co dziennie podsumowanie ile flot zostało wybudowanych a ile zostało zdemontowanych(zdjętych) i wyświetlać się będzie różnica, od razu będzie widać czy ilość flot maleje czy rośnie, takie statystyki na z każdego dnia, potem tygodnia, i poprzednich tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za przeliczeniem co 6 godzin to na pewno. Wiadomość po rejestracji i małe info co zrobić plus w menu dodatkowa zakładka z poradnikami to wspanialy pomysł dodał bym jeszcze do tego info twoja flota stoi na planecie ale tylko do określonej ilości pkt flot np 60.000.000.000 potem gracz musi pamiętać już o flocie i ja pilnować, to na początek powinno być wprowadzone.

 

Nie podoba mi się pomysł co 30 min przelicznik jakiś dodatek odpada w 100% :) mimo ze będą anonimowe itp :)

 

co do statystyk to za 1 statek 1 pkt to mysle ze nie wypali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie... Ale jak to wprowadzicie to i tak bedzie ulatwienie bo bedziemy mieli info o flotach co pol h ;D nawet jak tam niebedzie napisane od kogo to flotka to czy tak trudno wes w te staty co beda co 6 godzin i zobaczyc kto ma tyle punktow we flocie??

 

Klebek musisz sie zdecydowac ;P bez zmian lub 6 godzin staty i co polgodziny rekordy;D

jak dlamnie te przeliczenia beda jak porane redordy tylko troche utrudnione bo ttzeba zobaczyc kto ma tyle punktow;D

 

Zeby was bardziej uswiadomic podam przyklad, flotka gazowego wraca z fs ale klebek zachlal i nieodbiera fs, po 30 minutach wiec ze na jakims moonie stoi flota klebka wiec skanowanie,lot i bum ;D i przez wasza zmianek klebek jest bez floty;D jak by niebylo zmian to bym nigdy niewiedzial ze jego flotka gdzies jest, bo bym musial ciagle skanowac i dopiero jak bym ja zobaczyl mogl bym leciec;D czyli jak dlamnie.duze ulatwienie bo skanowac nietrzeba bo cele sie same pokazuja

Edytowane przez livemylife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomysł liczenia 1 statek 1pkt byłby dobry (sądy i satelity nie były by brane do punktacji)

Mogło by to trochę namieszać i uatrakcyjnić grę,bo do końca by nikt nie wiedział jaka się flota dysponuje dopóki by się jej nie znalazło.

Co do przeliczania co 6 godzin to dobry pomysł +anonimowe statystyki

Dla nowych graczy którzy by zaczynali grać flota można by wprowadzić poradnik w formie zadań wtedy mogli by wykonać parę wersji Fs (fs wykonany prawidłowo - zadanie zaliczone),dodatkowo na okres 1 tygodnia przypomnienie o wysłaniu fs.

To by było na tyle. :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.