Skocz do zawartości

Pierwsze auto...?


Monster

Rekomendowane odpowiedzi

I już po sprawie. Wybór padł na forda. Nie zależało to ode mnie ale od moich "sponsorów".. :P

 

Ford fiesta mk6 st benzyna 2.0 - ktoś ma jakieś doświadczenia z nim? Nie mam pojęcia jak te auta się spisują a w internecie ludzie mają mieszane uczucia co do niego :P

 

 

spory silnik jak na 1sze autko ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te głupoty o spalaniu to nawet przedszkolak nie uwierzy, pisząc takie bzdury tylko potwierdzasz tezę, która krąży o tej dobrej marce.

 

Kłócisz się, a nawet zapewnie nie jeździłeś ISką... Mam ten samochód, więc chyba wiem ile pali :) Jak się jedzie 90km/h to pędzluje 7l paliwa/8,5-9l gazu. jak się jedzie szybciej to +1-1,5l. Po mieście wiadomo, że więcej 10-11 około. Na 30l gazu robię 310km więc chyba spalanie wychodzi lekko poniżej 10l/100km (mieszany, średnio ekonomiczna jazda).

 

Ale już nie będę dyskutował bo Deus wie lepiej ile pali moje auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mazdę Premacy 2.0 Diesel i spalanie w trasie mam 5.1-5.3l/100km :)

W cyklu mieszanym 5.6l to max :) w mieście mieszczę się w 6.5l spokojnie ;)

 

Co do Beemki to spalanie jest możliwe w tych granicach :)

Tylko mam jedno pytanie?

 

Jeśli zdecydowałeś się już na taki samochód to po cholerę wsadzałeś tam gaz??? (sic!)

to tak jak byś wsadził silnik malucha do Punto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostej sprawy. Robię 50km dziennie (dojazdy do szkoły) więc na benzynie miałbym spore koszty. Dobry gaz sekwencyjny nie obniży mocy samochodu (może o 2 - 3 konie), a koszt jazdy na gazie jest dwa razy mniejszy.

Wiem wyjściem był ekonomiczny diesel, ale nie miałem funduszy na fajnego olejożłopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że GAZ w beemce to kolejny błąd ;)

czemu do samochodu gdzie poniekąd patrzy się na moc wsadza się LPG i zabija moc....

 

2-3 konie?

stary uwierz mi jak byś wsiadł do BMW bez gazu i nie zajechanej to czujesz co to jest moc.

Przesiadasz się do swojej BYMYWU i żałujesz, że zrobiłeś taką krzywdę swojej bryce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 konie?

stary uwierz mi jak byś wsiadł do BMW bez gazu i nie zajechanej to czujesz co to jest moc.

Przesiadasz się do swojej BYMYWU i żałujesz, że zrobiłeś taką krzywdę swojej bryce....

 

Dlatego kupiłem BMW bez gazu i sam montuje :)

Po drugie gaz możesz zamontować za 900 zł możesz za 1500 a możesz i za 2300 z wysokiej półki sekwencje. Logiczna sprawa że gaz za 900zł będzie się psuł, zniszczy silnik i obniży moc. Ten za 2300 jest naprawdę dobry, mieliśmy go w 3litrowym audi a4 i nie było czuć że to lpg.

Mamy znajomego który zajmuje się montażem gazu i sam nam to powiedział, że jeżeli zainwestujemy w droższą instalacje, lepszej firmy to będziemy zadowoleni i nie zniszczymy auta. Co do tańszych masz racje - katowanie samochodu.

 

Nie wybrałem samochodu dla mocy. Szukałem taniego auta, które będzie tanie w utrzymaniu i wygodne do jazdy, ale też nie będe musiał się martwić o pół kilometra prostej aby wyprzedzić. Z początku miał być toledo, ale jednak na dobrze utrzymany egzemplarz nie było mnie stać, więc moim wyborem jest BMW. Miałem do wyboru 318 IS i 320i, a że udało mi się znaleść po okazyjnej cenie dobrze utrzymany samochód padło na 318 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.