Skocz do zawartości

Badanie 29lvl PTE


Gość Braus

29lvl PTE  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy badać dalej badanie na 29 lvl ?



Rekomendowane odpowiedzi

Gość Braus

Po przeanalizowaniu zacząłem się zastanawiać nad przerwaniem badania na 29lvl poziomu ekspedycji.

 

Co zrobię, to wiem, ale bardzo interesuje mnie zdanie graczy a być może administracja też się wypowie.

Pozwoliłem sobie zrobić ankietę. Ma ona na celu obrazowe pokazanie opłacalności tego badania i zdań graczy.

Co mnie skłoniło do tego?

 

1. Duże prawdopodobieństwo, że nie będzie 0% na utratę szperaczy na 30lvl. Bez tego znika sens badania 29lvl.

2. Skoro nię będę badał 30lvl, to 29lvl też mi nie jest potrzebny. Kalkulacja blokady labków na ponad rok dla tych dwóch lvl i zyski tylko w postaci większej ilości deuteru i trytu

(z którym i tak nie ma co robić, bo nie można wielokrotnie wykupować pakietów.

Po co mi np, 50k trytu dziennie, skoro zablokuję labki na rok.

Zupy z trytu nie nagotuję).

3. Owszem zyski są spore z ekspedycji. Ale tylko w przypadku maniakalnej gry i wysłania 70 ekspedycji dziennie. Administracja zdaje się tego nie dostrzegać i szacunek zysków określa na poziomie wyników maniaków. Sam wysłałem 95 ekspedycji w jeden dzień. Zysk miałem, 19,5bln. deuteru.

Ale taki cud zdarza się może raz na miesiąc a później jest w kółko powtarzany.

 

Zyski dzienne z ekspedycji, praktycznie dla zwykłego gracza, ograniczają się do kilku ziaren trytu i tego, że szperacze powrócą z kilku ekspedycji nie potrzaskane przez dziury i komety.

 

Wobec powyższego przekonałem się, że badanie 29lvl i 30lvl PTE jest pozbawione sensu.

Byłoby warto, gdyby:

a) 0% na utratę szpereczy

b) wielokrotny zakup pakietów.

 

Jeśli ktoś doczytał do końca, to proszę o oddanie głosu w ankiecie.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Życzę miłego oczekiwania na zakończenie badania kolejnych lvl PTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram leona gdyż sam się nad tym zastanawiam

skoro nie bedzie 0 % to 1 slot wiecej na 30 lvl wiele nie da

a trytu mam od groma i nic z nim nie zrobie

wobec tego popieram zakładającego temat

przydała by się jasna odpowiedź czy bedzie 0 % na dzióry i czy by była możliwość zniesienia limitu na pakiety za tryt w końcu wiele one nie zmienia a sprawia ze tryt będzie bardzo potrzebnym skladnikiem gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0% na utratę całości szperaczy da Ci ogromne zyski na 30 lvl pte. Tak ogromne, że ekspedycja to czysta (dosłownie) żyła złota.

Nie możemy pozwolić, aby jedna opcja dawała tak ogromne ilości surowca, że gra straci właściwie sens. Moim zdaniem 1 slot więcej przekładając na sporą ilość ekspedycji dziennie to dużo, rok czasu blokady laboratoriów to z drugiej strony też bardzo dużo, decyzja należy oczywiście do samego gracza.

 

My musimy się opierać na tych najwyższych wynikach, bo tylko tak określamy maksymalny poziom surowców dla danego gracza. Ustawiąc opcję pod średnią lub minimalną, gracz, który by wysyłał ok 70 ekspedycji dziennie miałby 2 lub 3 razy większe zyski niż obecnie, a to niestety jest nie dopuszczalne. Nie można chceć za dużo z jednej misji.

 

 

Poza tym, określ bardziej tę ankietę, bo nie wiem na co głosuję, czy na badanie (tak) czy na przerwanie (tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deusx wszystko sie zgadza ale czy możesz jeszcze odpowiedzieć czy jest szansa na zlikwidowanie limitu pakietów za tryt bo skoro sie opierasz o najwyższe statystyki to widzisz że jest go sporo

jak potrzeba założy sie odpowiedni temat ale prosiłbym abyś się wpierw określił bo po co spamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deusx wszystko sie zgadza ale czy możesz jeszcze odpowiedzieć czy jest szansa na zlikwidowanie limitu pakietów za tryt bo skoro sie opierasz o najwyższe statystyki to widzisz że jest go sporo

jak potrzeba założy sie odpowiedni temat ale prosiłbym abyś się wpierw określił bo po co spamować

Nie ma szansy usunięcia limitu.

Ile można skracać ? 10, 20, 50%. Więcej badania skrócić po prostu nie można. Masz taki poziom, że 10% do ataku twojej floty to ogromna ilość. Na początku gry, przy małej flocie to znikoma ilość. Dlatego ty czekasz długo, a początkujący chwilkę. Tego nie zmnienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

z Twoim postem się zgadzam, ale nie rozumiem ankiety.

Badanie 29 lvl PTE

Tak/Nie.

 

ale co tak/nie?

można to zrozumieć na wiele sposobów. Popraw tą ankietę.

 

Co mam poprawiać?

Jesteś za badaniem, dajesz tak. Jesteś przeciw, dajesz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam poprawiać?

Jesteś za badaniem, dajesz tak. Jesteś przeciw, dajesz nie

W ankiecie jest pole "Pytanie" a twoje pytanie brzmiało

Badanie 29 lvl pte.

 

I co to za pytanie ?

Zmieniłem to na:

Czy badać dalej badanie na 29 lvl ?

 

 

Teraz każdy zrozumie o co chodzi w ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, już o tym pisaliśmy. Ten 1% nie da tak wiele - raptem 7 bln metalu więcej.

To już ten dodatkowy slot więcej da. (w ogóle jesteś pewien, że ten dodatkowy slot jest? Bo zapomniałem już czy go mieliśmy dodawać na 30PTE)

 

Co z tego, że zyski będą takie wielkie, czy skoro ktoś męczył labki przez 3 lata to nie zasłużył sobie na te mega zyski?

Poza tym, czemu nie może być tych zysków z ekspedycji? Zgaduję, że chodzi o pierwotny styl gry - surowce zdobywa się z farmingu i złomowania. Jenak ekspedycja również wiąże się z posiadaniem nie małej floty i oczywiście pilnowaniu jej.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Chodzi o bariere psychologiczna też. Coś w sensie rekordu. Ale sam rekord za ponad rok badania, to mało.

0% to cel o którym wielu marzy od czasu powstania ekspedycji i przede wszystkim Poradnika Ekspedycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra deus na SB nie idzie się porozumieć więc tu spytam - co zrobimy?

 

Jeśli slot daje taki sam (w przybliżeniu) przyrost co ten 1% na dziurę to może jednak zostawić %, a usunąć slot, który i tak byłby tylko problematyczny. Więcej wysyłania, dobudowywania itd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Jeśli slot daje taki sam (w przybliżeniu) przyrost co ten 1% na dziurę to może jednak zostawić %, a usunąć slot, który i tak byłby tylko problematyczny. Więcej wysyłania, dobudowywania itd

 

Delikatnie wtracę, że miało być jedno i drugie.

Neriel a mógłbyś przedstawić szacunki dla średniej ilości ekspedycji powiedzmy na 7 slotów, 30lvl i 5h latania?

35 ekspedycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę utrudniasz to ja nie wiem ale kij... Opłacać się tak czy siak (dla mnie) będzie.

 

Leon:

Z 0% dziur to będzie 8,8 bln paliwa + 23k trytu.

Z 1% dziur to będzie 7,9 bln paliwa i oczywiście tyle samo trytu.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Około 640 dni badania (bez skracania) na 30lvl PTE w labkach 20x35lvl.

W sumie bitwa o marchewkę ;)

Zostawcie nam te 0% i 6 slotów na 30lvl

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miało podobno nie być już grzebania w ekspedycjach, to po co ten 1% tam na ten 30 PTE wtrącać znowu ???

czy wyłączenie laborek z użytkowania na ponad rok nie zasługuje na nagrode w postaci tych 0% na czarną ?

i co ? nagle miesiąc po odpaleniu badania na 30 PTE dowiem sie że jednak będzie to 1% tam. i że tak powiem sie "zdenerwuje" bo pójdzie na marne pół roku ponad. bo sie okaże że mogłem wogóle nie odpalać tego. i co Deus oddasz mi w jakiś sposób te pół roku do wykorzystania na inne badania ? założe sie że będzie: masz te pare % więcej zysków więc sie ciesz z tego, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

30 PTE będzie najwcześniej u kogokolwiek za rok, więc jeszcze dużo czasu jest na zmiany

 

Czas na zmiany upłynął w momencie, gdy pierwszy gracz wybadał 28lvl.

Od tego momentu nie należy ingerować w zmiany.

Problem polega na tym, że są zapuszczone na OGam u 3 graczy badania na 29lvl PTE. A żaden z nich nie wie, co będzie miał w zamian za 30lvl.

 

 

@

Badanie na 29lvl ma sens tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że będziemy robili 30lvl

 

@

Byłoby warto, gdyby:

a) 0% na utratę szpereczy

b) wielokrotny zakup pakietów.

 

Coś mi jeszcze do głowy przyszło, w ramach tej dyskusji.

Skoro ma być ten 1% na utratę szperaczy, to w ramach rekompensaty, dajmy na 30lvl zdjęcie limitu z pakietów.

Możliwość użycia pakietu skracającego czas badań o 10 dni x5. Dla każdego rozpoczętego badania.

 

Tym sposobem, zostanie zachowany 1% na utratę szperaczy.

Znalazła się możliwość wykorzystania zaległych ilości trytu, nagromadzonych w czasie badania 29 i 30lv PTE.

Pojawia się sens badania 30lvl

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 0 % nie chodzi nawet o sam zysk, który nie jest taki wielki, a o psychologiczna barierę.

Skoro gracze chcą 0 % na 30 lvl, a ma to maływpływ na zyski z ekspedycji, to nie widzę powodu aby miał być 1 %.

Przebywanie online na grze powinno być promowane, a wysylanie ekspedycji to najlepszy sposób na zwiększenie aktywności graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chociaż 28 PTE, że mówisz o badaniu 30 PTE ?

 

 

w sobote będę miał, a co ?

a mówie o badaniu 30 PTE bo o 0% na czarne nagle zaczęło sie rozbijać

 

EDIT:

pozatym nie widze sensu w Twoim pytaniu, bo skoro mam zamiar badać PTE wyżej (patrz chociażby ankieta) to co ma wspólnego który lvl PTE mam, jest jakieś ograniczenie przez które nie mógłbym uczestniczyć w dyskusji ?

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.