Skocz do zawartości

NIE DLA NOWYCH MOONÓW


faziee

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrola lotu Raport

- Raport niszczenia ksiezyca:

 

Szansa na zniszczenie moona: 48%

Prawdopodobienstwo zestrzelenia GS: 9%

Księżyc nie został zniszczony.

Flota nie została zniszczona.

 

 

Kontrola lotu Raport

- Raport niszczenia ksiezyca:

 

Szansa na zniszczenie moona: 48%

Prawdopodobienstwo zestrzelenia GS: 9%

Księżyc nie został zniszczony.

Flota nie została zniszczona.

 

 

 

Kontrola lotu Raport

- Raport niszczenia ksiezyca:

 

Szansa na zniszczenie moona: 48%

Prawdopodobienstwo zestrzelenia GS: 9%

Księżyc nie został zniszczony.

Flota nie została zniszczona.

 

 

 

 

Raport niszczenia ksiezyca:

 

Szansa na zniszczenie moona: 48%

Prawdopodobienstwo zestrzelenia GS: 9%

Księżyc uległ zniszczeniu.

Flota uległa zniszczeniu.

 

 

 

 

I kolejne 6kk gś poszło do piachu (w sumie już 9kk w przeciągu 4dni)

6kk na moonie 5k(czyli wielkość która jest standardowa na tym uni) na który musiałem latać 4 razy

3kk na moonie 3k

 

 

koszt tych GŚ - 31.000.000.000.000 dexu ;]

 

Szansa na trafienie floty spośród ~20moonów = 5%

 

teoretycznie na każdego moona 5k (nie daj boże żeby większy się trafił!) potrzebuję mniej więcej 6kk GŚ moje szanse to

48%/9%

 

koszt 6mln = ~21.000.000.000.000 deuteru

 

 

20moonów +48% szans na zdjęcie = 50lotów ~~

50 lotów = 5x spadają mi gsy

 

5x 6kk = 130.000.000.000.000 deuteru

 

 

Żeby flotę o tej wartości zdjąć muszę wjechać na top12

 

Gratuluje, odechciewa się grać doliczając czas który poświęcam na loty 4x lot po 10minut = 80minut siedzenia przy kompie na jednego moona ale to tylko 1/20 tego co mnie czeka gdy chce coś sobie upolować i mieć satysfakcję z gry, a nie tylko walić ze "stójki"

 

Jest tyle możliwości na obronę floty, nawet bez moonów ludzie sobie radzą lepiej niż co niektórzy z moonami..

Zróbcie coś z tym bo to jest patologia ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za te zmiany odpowiadaja osoby ktore niegraja, albo siedza klepia eko i kiszał surke w banku...

 

po mojemu gra idzie w złym kierunku, wiekszosc tych zmian jest bezsensu....

 

zaraz pewnie wpadna pewne osoby, niebede wymieniał nickow ;D i beda sie pluc ze wszystko jest w porzo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrudniła grę agresorowi, ułatwiła obrońcy jest 50 na 50.

Czas z astronomicznych 80 minut można skrócić do 20 minut, poza tym, ja tutaj widzę raczej pecha niż ekstremalnie trudne niszczenie.

Dwa, jakiej te moony są wielkości ? Jeżeli trudno je zniszczyć, to obrońca poświęcił również niemałą sumę surowców na ich powiększenie i jemu też nie za pierwszym razem wszystko powstało / powiększyło. Tutaj panowie zaczyna się gra zespołowa, gdzie cały sojusz poluje na flotę a nie solo zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obrońca nie ma już nazbyt łatwo? ma 20 moonów, może się bronić, prosić kogoś o obronę (gsy latają ~10min - sporo czasu), zawrócić stacjonuj, zablokować sloty, zrobić zmyłkę z napędem, i jeszcze inne 2 rzeczy o ktorych nie bede mowil. Wystarczy pomyslec i chciec..

 

W ostatnich czasach wszystko jest przeciwko flociarzom - bank, moony, fala... a to jest BAARDZO DUZO.

 

W takim razie dajcie mozliwosc opozniania GS i cos jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada slotów będzie usunięta (poprzez wprowadzenie silniejszych moonów), podstawki z obrony również będą zablokowane. Stacjonuj da się wyliczyć, to, z którego moona flota została wysłana również da się często zauważyć, trzeba obserwować przeciwnika po prostu. W godzinach wieczornych moony się z sojuszem zdejmuje i flota na talerzu, trzeba mieć po prostu zapał do gry a nie wszystko podane w 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykladowo nie mam sojuszu. Ciezko jest obserwowac gracza jak zostawia 0 0 0 na planecie + zadnej floty (nie kazdy ale wiekszosc). Noi do tego strata 30bln dexu co dla mnie jest ogromną sumą. Według mnie robicie wszystko na odwrót, jeśli nic nie wskóram to temat do zamknięcia. Sami sobie latajcie na te moony :)

Edytowane przez faziee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze padaja.... i jeszcze niema złomu po nich....

baaa zeby walnac 8k moona to trzeba teraz niewyobrazalna ilosc gs posiadac.....

 

do du** sie robi cały system gry niestety :/

 

dzieki opoznianiu przynajmniej bedziemy mieli 5% szans na uratowanie gs :P

Edytowane przez marshall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykladowo nie mam sojuszu. Ciezko jest obserwowac gracza jak zostawia 0 0 0 na planecie + zadnej floty (nie kazdy ale wiekszosc). Noi do tego strata 30bln dexu co dla mnie jest ogromną sumą. Według mnie robicie wszystko na odwrót, jeśli nic nie wskóram to temat do zamknięcia. Sami sobie latajcie na te moony :)

Czyli twoim zdaniem lepiej było wcześniej, gdzie niszczenie moonów nic nie kosztowało i mogłeś latać na co popadnie w dowolnej chwili, nie dając obrońcy praktycznie żadnych szans. Nie mówiąc już, że obrońca pewnie co najmniej 10 razy słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę przykładowy moon 9k.

Na próbę takiego moona trzeba 38.262.550.471 LM.

Mając 20% moon powstanie po ok. 5 próbach.

Ze zbiórką złomu da to koszt moona średnio 380 bln metalu.

 

Teraz niszczenie.

Na osiągnięcie 20% zniszczenia moona potrzeba 21kk GŚ.

Przy 5 próbach zniszczenia moona mamy 18% na utratę GŚ, co daje koszt średnio 320 bln metalu.

Wychodzi, że drożej jest go zrobić aniżeli zniszczyć.

 

Cytuję Neriela. Tylko pomyślmy, ktoś robi sobie sam moona i się zbiera, więc jest na minus. A teraz lot. Podczas 20 % na zniszczenie moona jest większe prawdopodobieństwo że flota nam spadnie.

 

W sumie sam Neriel stwierdził że moony zostały przesadzone, ja również tak uważam. W końcu więcej jest graczy EKO aniżeli flociarzy dlatego też takie pomysły przechodzą.

Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję Neriela. Tylko pomyślmy, ktoś robi sobie sam moona i się zbiera, więc jest na minus. A teraz lot. Podczas 20 % na zniszczenie moona jest większe prawdopodobieństwo że flota nam spadnie.

 

W sumie sam Neriel stwierdził że moony zostały przesadzone, ja również tak uważam. W końcu więcej jest graczy EKO aniżeli flociarzy dlatego też takie pomysły przechodzą.

Czyli plus ma agresor, minus obrońca. Więc twierdzenie, że agresor ma coraz gorzej jest błędne. Możemy zmieniać parametry wzorów, jednak na pewno nie powrócimy do poprzedniego systemu, gdzie moonów równie dobrze mogło nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus a ty sobie zdajesz sprawe ile 2 kkk gs kosztuje?

 

moze mam wysłac 4 fale po 500 000 000 ??

zeby 3 fale sie rozbiły i nic z nich nie zostało i byc moze dla 4 fali sie uda ;D ?

Edytowane przez marshall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej więcej strat ma agresor, bo jak traci flotę to nie ma nic, a jak obrońca robi sobie nowego moona to może zebrać złom. ;)

Ale nie mnie to osądzać.

 

 

@DOWN

Aaa to spoko. Ale może chodzić też tutaj o deuter wydany na lot? Też to wliczasz? Bo jak tak to nie mam zastrzeżeń. Ale wtedy latać mogą rtylko osoby z wysokim eko, bo za coś muszą gś'y i inne statki zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kk na moonie 3k

Na 3k moonie jest 0% na utratę, więc jak tam straciłeś 3kk? Zaczynacie już pisać byle pisać i fantazjujecie.

 

Gdyby dla 2kkk % nie było 11% to koksy latałyby po wszystkim bez szans na utratę GŚ. To nie wchodzi w grę - czasy kiedy rozwalało się moony jeden za drugim bez ryzyka minęły.

 

Ceny są dobrane w taki sposób, że im mniejszy moon tym więcej kosztuje jego zniszczenie względem tworzenia, za to większe moony taniej jest zniszczyć ale nie da się tego zrobić takimi właśnie 2kkk.

 

Cały wasz problem to przyzwyczajenie do niszczenia moonów za 1-2 razem, wysyłając po 100-300 kk GŚ.

Należy wysyłać falami 10-50kk - im więcej tym mniej to opłacalne.

 

@UP

Nie Dagger, wziąłem to pod uwagę i ceny są dobrane uwzględniając to, że przy tworzeniu moona zbierzesz złom.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falami np. po 25 milionów,

Szansa na zniszczenie moona: 31%

Prawdopodobieństwo zniszczenia GŚ: 41%

Za 3 razem powinno się udać :) Weźmy pod uwagę, że obrońca wyda więcej na tego moona niż my na jego niszczenie. Im więcej on wyda tym lepszą ma ochronę, takie założenie było. Przecież każdego moona sobie nie zrobi 9k, chyba, że zbierał bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel a ty masz darmowe gsy ze takie bzdury piszesz ??

 

koksy... ile niby jest tych koksow na uni ? baaa na całym serwie raptem 2 osoby.

 

popatrz sobie po ile ludzie gsow maja ?

 

znajdzie sie moze 10 osob ktore maja po 100kk....

i to niejestem pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa na trafienie floty spośród ~20moonów = 5%

Tylko przy FSie na zbieraj.

Lecąc na stacjonuj jest moon startowy i docelowy.

Do tego niszcząc 4 moony masz 35,23% na znalezienie floty.

 

koksy... ile niby jest tych koksow na uni ?

 

A ty masz te swoje doświadczenie flociarza, żeby wiedzieć, że jeden taki wystarczy na całe uni?

Taki cwany jesteś a swoje przykłady to już po 300kk-2kkk możesz argumentować?

 

 

 

@EDIT

Archiwum SB, fajna rzecz.

co jak co ale wkurzylem sie :D

Właściwa reakcja - na pewno fajnie by było stracić tyle, żeby się tym nie przejąć.

 

niestety teraz to norma ze gsy padaja ;/

Gdyby normą było, że NIE padają to rozumiem ale tutaj chyba nie ma powodu do zdziwienia.

 

nieoplaca sie wogole ruszac tych moonow

I dokładnie o to chodziło. Poczekaj aż będzie się opłacać, aż flota urośnie do tego stopnia, że warto będzie na nią polować.

Do tego czasu nadal możesz pilnować aż nie odbierze FSa czy coś w tym stylu, a z tego co Tarn powiedział to 70% flot właśnie ustrzelił podczas stania, a nie łapania.

 

Choćby przyszło nam niszczyć 10 moonów o maksymalnej wielkości (nierealna sytuacja moim zdaniem) to są floty warte takiego wydatku.

Jeśli jakaś nie jest - zostaw ja. Kto każe latać za byle czym po takich moonach?

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy rzucacie tymi wartosciami jakby dla was 25kk gs bylo na wyciagniecie ręki... Przecież to ogromna ilość

 

To jest 100bln dexu!

 

Do tego dodajmy ze tracimy je co 7 dzien ( co 50 lot ) wychodzi na bardzo duzo!

 

Deus pytales o ilosc moonow powyzej 8k , otoz takich juz jest coraz wiecej z top 50 mysle ze z polowa ma juz takie moony. I nie koniecznie trzeba wydawac surowiec na takiego moona, ja zarobilem jeszcze na tym i mam moona 9.2k

 

Do tego strach takim czyms latac, bo wiadomo ze zaraz ktoras lamka napisze do topki zeby sie podstawila... i jak tu uniknac klęski?

Edytowane przez faziee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.