Skocz do zawartości

Nowy budynek - Stacja Solarna (zwiększenie kosztów)


Gość karaluch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karaluch

Zasada działania Stacji Solarnej.

 

Stacja Solarna odbiera źródło światła zdobyte przez wystrzelone, na orbitę w okół planety, Satelity Słoneczne, napędzane napędem nadprzestrzennym. A dzięki wysoce rozbudowanych soczewkom z kryształu, przekształca otrzymane wiązki światła,w energetyczny promień lasera, umożliwiając zasilanie planety.

 

Wymagania:

15 lvl nanitów

35 lvl elektrowni słonecznej

20 lvl kopalni kryształu

20 lvl technologii energetycznej

10 lvl technologii laserowej

10 lvl technologii napędu nadprzestrzennego

 

Koszty utrzymania:

- tak jak w przypadku elektrowni fuzyjnej (od 20 lvl), tylko, że zamias deuteru pobiera kryształ razy 1.5

 

Zysk:

1 lvl Stacji Solarnej - obsługa 25 satelit

2 lvl Stacji Solarnej - obsługa 50 satelit

3 lvl ........ - 100 satelit

4 lvl ........ - 200 satelit

5 lvl ........ - 400 satelit

.

.

.

10 lvl ....... - 12.800 satelit

itd

 

Koszt budowy:

Trzy krotność budowy Elektrowni Słonecznej

 

I tak oto, satelity stały się droższe, a pola planet cenniejsze :)

 

Stacja Solarna w podglądzie:

 

http://images41.fotosik.pl/1379/b5b26f41ee1fae0emed.jpg

 

Zakaz kopiowania pomysłu oraz zdjęć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak spytolę.. taki bogaty jesteś, że masz jeszcze pola w zapasie? xP

To już lepiej całkowicie tym czymś zastąpić elektrownię słoneczną.

 

Tylko w bardziej sensowny sposób, bo poza nowym budynkiem marnującym nam pola chyba nic więcej się nie zmienia.

 

 

 

Ale żeście się obudzili.. wyskakują z nowymi pomysłami codziennie coś, akurat jak deus ma roboty na następny rok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek mnie rozwalił a i ten zakaz również :D

 

Ja jestem na nie, tak jak powiedział Neriel już lepiej słoneczną czymś zastąpić... Tylko też po co ? Z tego co zauważyłem, Ci co są farmieni wolą postawić wysoki lvl słonecznej i się nie martwić o energię, a inni mają satelity, więc surka się produkuje, farmerzy farmią i każdy jest szczęśliwy. Nie widzę powodu dla którego powyższy pomysł byłby przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

jakby kazdy byl szczesliwy, to niebylo by tematow o podwyzszenie kosztow satelit :P

 

Neriel, tym czyms nie da sie zastapic elektrowni slonecznej, gdyz by to cos wybudowac potrzebujesz surowce, a kopalnie energie....

....z elektrowni slonecznej

Edytowane przez karaluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wolę postawić te 50k satek więcej, obojętnie jakim kosztem niż zaśmiecać kilkanaście tak cennych pól na planecie -.-

 

i to stałe pobieranie kryształu ;x za duże wydobycie masz ? ^^

 

"Koszt budowy:

Trzy krotność budowy Elektrowni Słonecznej"

 

Podziękuję i zostanę przy elektrowni i satkach ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania:

35 lvl elektrowni słonecznej

Że niby mam tracić 35 pól na elektrownię słoneczną i jeszcze dodatkowe na tę stację? To jakieś 45 pól w plecy, bo pewnie nikt elektrowni słonecznej nie robi, bo można satelity (oszczędzając pola). Jestem na nie. Nie jest to potrzebne. I jeszcze ten kryształ. Skoro nikt elektrowni fuzyjnej nie robi (z wiadomych powodów) to i tego nie będzie robił, bo to jest to samo jak elektrownia fuzyjna, tylko zamiast deuteru to kryształ oraz inne koszta i energia jaką daje. Ten pomysł mnie nie przekonuje zbytnio. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie ;)

W ogóle budowanie elektrowni na tych serwerach to śmiech na sali :)

Każdy EKOman wyśmieje ten pomysł.

 

Ale trzeba przyznać :) napracowałeś się nad tym.

Tylko temat :D tu każdy leci na satelitach :)

Dlaczego? bo tanie :) i dają dużo energii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

...........

Tylko temat :D tu każdy leci na satelitach :)

Dlaczego? bo tanie :) i dają dużo energii :D

I tu trafiłeś w dziesiątkę. Jak się przeszpera forum, to mozna znaleźć kilka kilka tematów dotyczących kosztów satelit. A tak, stają się one droższe, jednak produkują tyle samo energii (znaczy się więcej niż elektrownia słoneczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus sie już gdzieś wypowiadał że ludzie stawiali od metra satelit chcąc na nich zarobić i nie będzie ich ceny podnosił.

a jak masz za dużo pól na planetach to nie znaczy że inni mają, tym bardziej nowi po zmianach.

no chyba że cie stać i sponsorujesz każdemu pakiecik astatów żeby sobie mógł wszystkie planety na maxa wykupić pola, to śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Zapomniałeś jeszcze jedno uzasadnić Karaluch. Spójrz na wymagane technologie Satelity Słonecznego.

Satelita słoneczny Stocznia (Poziom 1)

 

Teraz pomyśl i napisz nam, po co nam satelity, skoro nie będą dawały energii?

Nowy gracz rozpoczynając grę, musi wspomagać się satelitami.

 

Nie mogę dostrzec w pomyśle nic poza tym, że zabierze nam to z planety kilkadziesiąt pól (łącznie około 45) i jakieś marne ilości surowca na postawienie 14lvl tej elektrowni.

Poza tym nowy gracz, już po uzyskaniu wymaganych lvl badań itp, może nawet nie mieć takiego wydobycia kryształu, żeby zaopatrzyć się w energię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

........

No rzeczywiście :)

Więc wymagania:

20 lvl technologii energetycznej

10 lvl technologii laserowej

10 lvl technologii napędu nadprzestrzennego

plus 8 lvl stoczni dajemy pod satelity

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 


I tu trafiłeś w dziesiątkę. Jak się przeszpera forum, to mozna znaleźć kilka kilka tematów dotyczących kosztów satelit. A tak, stają się one droższe, jednak produkują tyle samo energii (znaczy się więcej niż elektrownia słoneczna).

 

Dobrze że odświeżyłeś inaczej bym tu chyba nie trafił. Sorry karaluch ale to są jakieś brednie :) nikt nigdy mnie nie przekona że jest coś lepszego od satelit słonecznych i nawet gdyby farmili moje planety 2 razy dziennie to i tak bardziej opłaca mi się stawiać te satelity niż tracić wolne miejsce na budowę czegoś nowego nawet gdyby 20 lvl tego czegoś dawał tyle energii co 500.000 satelit to i tak szkoda mi pól.

Dla mnie temat do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dl Was temat do kosza, dla mnie nie.

Jeżeli dobrze rozumiem, w grze tej chodzi o to, by zdobyć jak najwyższą pozycję w statach.

Polega to min na niszczeniu flot przeciwnika, jego farmieniu. Pamiętając, że po każdym ataku na jego planetę traci on satelity, a w ten sposób energię potrzebną do pracy kopalń. Dzięki temu, przez jakiś określony czas jego wydobycie jest mizerne, co nie pozwala mu na szybkie odbudowanie strat, a my w tym czasie pniemy się powoli w górę. Ale jaki to ma sens, gdy ten ktoś, niskim kosztem odbudowuje satelity, dzięki czemu jego wydobycie utrzymuje się na stałym poziomie? Ma surowce do budowy, paliwo do latania. Przy takiej szybkości gry, praca włożona w zaopatrzenie planet w energie potrzebną do ich funkcjonowania jest śmieszna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomysł "bomba" !

W końcu energia stanie się elementem gry, bo obecnie to nie ma ona żadnego znaczenia. Jeżeli jakiś budynek kontrolowałby ilość satelit to miałyby one w końcu sens.

Co prawda do kosztów i statystyk obecnie nie mam zdania, bo jeszcze niczego nie obliczyłem, ale nawet na rzecz tego budynku możnaby dodać każdemu parę pół do planet lub obsługę satelit wdrożyć do elektrownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.