Skocz do zawartości

Zmiana struktury regulaminu(ów) i sklepu


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

1 marca 2012 będzie kilka zmian.

 

Pierwsza zmiana będzie dotyczyć regulaminu, a raczej regulaminów poszczególnych usług.

Ogólnie zasady się nie zmianą (czy sklepu czy gry) natomiast zmiana będzie czysto formalna, jeden regulamin ogólny i załączniki typu regulamin gry czy sklepu.

 

Druga zmiana będzie dotyczyć sklepu.

Dodatki odejdą w zapomnienie, zamiast tego będzie Astat.

Na wstępie dam informację, że zakupione dodatki przez dniem 1 marca 2012 będzie można wykorzystać do 1 marca 2013 (rok czasu), tyle będzie dostępna obecna (1 marca 2012 już starsza) wersja sklepu, wraz z wprowadzeniem Astatu nie będzie można nabyć już dodatków.

Kolejna ważna informacja, cena astatu zawsze będzie jednakowa, a promocje będą polegały na zwiększeniu pakietów w sklepie a nie na ilości astatu.

Wszelkie koszty nabycia surowców czy oficerów i innych pakietów będą jednakowe w przeliczeniu na PLN (astat / dodatki).

Opcja przelew będzie zautomatyzowana przez system cashbill (przelewy natychmiastowe online i tradycyjne lub pocztą czy kartą kredytową).

 

Obie zmiany przynoszą korzyści, zmiana waluty pozwoli na lepsze kierowanie promocjami lub ich wyłącznie i załączanie, ceny oficerów będzie zawsze te same. Regulamin będzie w jednym miejscu dostępny dla każdego, nie trzeba będzie latać pomiędzy zakładkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę się

+ 1 slot na ekspedycje kosztuje 25 astatów

a miało być przeliczone wszystko JEDNAKOWO na PLN

 

lecz z tego wychodzi że ten slot podrożał z PIĘCIOKROTNIE. Przedtem można było za 5zl chyba ze cztery razy puścić, teraz za 5zł nawet raz nie puści się :/

 

mam nadzieję że to błąd w pracy i jak najszbciej zostanie to skorektowane

 

@EDIT

no poza tym jeszczę prowizja w banku została też pięciektotnie droga i podniesienie badania do góry

 

@DOWN

prawie wszystko jest tak samo jak z dodatkami Wiaterek

oprócz wyżej wymienionych rzeczy

wszystko zostało podzielone/ pomnożone o 5

 

za 5 zl bylo 100 dodatków dzielimy na 5 wychodzi 20astatu

za 100 dodatków(5zł) było po 4bln surowców, za 20astatu(5zł) mamy także po 4bln surowców

 

Także te ŻEKOME PROMOCJE przy surowcach czy statkach to tylko i wyłącznie CHWYT MARKETINGOWY !!!!!!!

 

żadnej promocji nie ma

Edytowane przez biohazard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę się

+ 1 slot na ekspedycje kosztuje 25 astatów

a miało być przeliczone wszystko JEDNAKOWO na PLN

 

lecz z tego wychodzi że ten slot podrożał z PIĘCIOKROTNIE. Przedtem można było za 5zl chyba ze cztery razy puścić, teraz za 5zł nawet raz nie puści się :/

 

mam nadzieję że to błąd w pracy i jak najszbciej zostanie to skorektowane

 

@EDIT

no poza tym jeszczę prowizja w banku została też pięciektotnie droga i podniesienie badania do góry

 

@DOWN

prawie wszystko jest tak samo jak z dodatkami Wiaterek

oprócz wyżej wymienionych rzeczy

wszystko zostało podzielone/ pomnożone o 5

 

za 5 zl bylo 100 dodatków dzielimy na 5 wychodzi 20astatu

za 100 dodatków(5zł) było po 4bln surowców, za 20astatu(5zł) mamy także po 4bln surowców

 

Także te ŻEKOME PROMOCJE przy surowcach czy statkach to tylko i wyłącznie CHWYT MARKETINGOWY !!!!!!!

 

żadnej promocji nie ma

 

Licz na wyłączonej promocji, nie na aktywnej. Poza tym, te promocji na surowcach to nie jest żaden chwyt marketingowy, tylko po prostu promocja jak ta, na dodatkach (za 1 zł mamy identyczną ilość surowca dodatek / astat).

Zakładka oficerowie i inne nie wliczają się do promocji, dlatego wydaje się, że ich cena wzrosła, tak nie jest.

To, że ceny zakładki "inne" nie rosły wraz z promocją (jak oficerowie) to była po prostu nasza dobra wola, zamiast podnosić te ceny wraz z promocjami wprowadziliśmy astat. Już dawno pisałem, że prowizja nie może kosztować np. 2 zł na rok w innym temacie, pisałem też, że będą wprowadzone zmiany w tym zakresie - i zostały wprowadzone. Ba, niektóre ceny nawet zostały obniżone, np. pola planety.

 

Astat jest lepszym rozwiązaniem, bo ma ciągle tę samą wartość, czy dzisiaj czy za rok, a dodatków kupisz za 1 zł 10 a za rok 20, czyli straciłeś.

Prowizja może nie jest jakoś tania (ok, 3 zł za miesiąc), jednak ilu krotnie ten zakup się zwróci przez miesiąc trwania ?

Slot z ekspedycji prawdopodobnie zostanie lekko obniżony, jednak nie za dużo, bo ten potrafi przynieść w skali miesiąca również ogromny zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jednak ilu krotnie ten zakup się zwróci przez miesiąc trwania ?

Cóż... " nie - krotnie" ^^

 

W moim przypadku wygląda to tak, że za 8 Astatów mam 33,5 bln metki, a zdjęcie prowizji na 14 dni oszczędzi mi 44 bln metki (z geologiem).

Więc o "iluś-krotności" nie ma tu mowy ale tak czy tak się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byscie przypomnieli gracza (bo duzo jest nowych) ile kosztowaly normalnie dodatki bez promocji.....

za 10 zł przleewem miałeś 750 dodatków, za 100 dodatków miałeś 7 bln dykty w przeliczeniu, czyli za dyche miałeś 7,5x7=52.5 bln dykty, a teraz za sms 11 pln masz 40 astatów, za 5 astatu masz 5,25 bln dykty x 8 = 42 bln dykty, ale przelewem podejżewam bedzie około 50-60 astatów za dyche, jesli za dyche bedzie 50 astatów to tez bedzie 52.5 bln dykty...

 

przeliczyłem wsio także bedzie to samo, ale nazwa inna, mam nadzieje ze na dobre to wyjdzie z promocjami w sklepie a nie niekończącą sie promocja z dodatkami jak było:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

To, że ceny zakładki "inne" nie rosły wraz z promocją (jak oficerowie) to była po prostu nasza dobra wola, zamiast podnosić te ceny wraz z promocjami wprowadziliśmy astat. Już dawno pisałem, że prowizja nie może kosztować np. 2 zł na rok w innym temacie, pisałem też, że będą wprowadzone zmiany w tym zakresie - i zostały wprowadzone. Ba, niektóre ceny nawet zostały obniżone, np. pola planety.

 

Żeby było jasne, to pola planet nie są tańsze. Pomimo negocjacji, są sporo droższe niż przed zmianą.

Przed zmiana można było kupić 30 pakietów za 1 sms 5PLN. Teraz 30 pakietów to koszt 1,5 sms za 5PLN

 

Ale podkreślam, napisałem to tylko dla jasności sytuacji.

Ogromny ukłon w stronę Deusx'a za zrozumienie i zdolność do negocjacji. Zejść poniżej 1 Astat niestety się nie da.

 

Dlaczego wspominam o polach planet?

Otóż kolonizując małe i zimne planety trzeba liczyć się z wydatkiem 100PLN w dodatkach (20 planet x 30 pakietów na każdą). Teraz jest 150PLN przy koszcie za pakiet 1 Astat

Przy koszcie 7 Astat za pakiet cena sięgnęłaby 1050PLN przy 20 planetach.

 

Koszty prowizji, slota ekspedycji czy lvl badań nie są aż takie straszne, ale jak do tej pory tylko Neriel potrafił podać argumenty. Reszta graczy raczej tylko narzeka, że za drogo.

 

Przedstawcie argumenty, wyliczenia. Nie podpierajcie się tylko tym, że wcześniej było taniej. Prawda jest taka, że przed zmianą, część opcji była prawie darmo.

 

Powodzenia w negocjacjach życzę

Edytowane przez LEON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Spora część sklepu że tak się określę - potaniała. Argumenty koledzy, argumenty. Nie tylko płacz.

Serwer kosztuje.

 

Jak Ogam "padnie" na 30s. jest lament na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejść poniżej 1 Astat niestety się nie da.

Jesteś pewien? ;)

Wystarczy dać X więcej pól w tym pakieciku.

 

A cena 100 czy 150 zł też nie jest konieczna, bo jak sam mówiłeś zostało Ci ponad 25 pól, a więc całe 5 pakietów na darmo wydałeś. Ponadto można zadowolić się temperaturą minimalną w okolicach -70 do -80 i też będzie świetne wydobycie a pól o wiele więcej. Mówię tu oczywiście o pozycjach 10-12, na które ja bym wydał nie więcej jak 25 zł. Taką ilość spokojnie mógłbym wydać żeby powiększyć sobie wydobycie raz na stałe, więc myślę, że cena pól w tym momencie jest odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Wystarczy dać X więcej pól w tym pakieciku.

 

Równie dobrze można poprosić Deusx'a żeby prowizja nie była na 14 dni lecz 30 (miesiąc). Ale to trzeba rozmawiać a nie tylko wrzeszczeć, że było taniej.

Co do pól, Neriel może i masz racje, ale sa gracze, którzy maja alergię na temperaturę wyższą niż -90*C. Skoro mogę mieć -99*C.

W moich przeliczeniach fakt, zostało 27 wolnych pól. Wyliczenia polegały na obliczenie wymaganych lvl z 20 planet, żeby załapać 3 przedostatnie zadania. Zostaje jeszcze ostatnie, czyli wydobycie 15kkkk ze wszystkich planet. Magazyny są za małe dla takiego wydobycia, brakuje 4 pól dla silosu, wcześniej jest zadanie z robotami na 30 a ja zadeklarowałem roboty na 10.

 

Dlatego policzyłem 150 pól z pakietów.

 

Nie mówię, że wszystko jest OK w sklepie, też mam zastrzeżenia. Ale jeśli mogę tak powiedzieć, wywalczyłem obniżkę pakietu z 7 do 1 Astat i jestem zadowolony. Reszta należy do innych graczy i ich argumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astaty już są dostępne w ekspedycjach. Co do dodatków bez promocji, ich ilość była taka sama jak teraz astatów.

Co do promocji, uniwersa nie zawsze miały promocję, jednak wcześniejszy system sklepu nie bardzo pozwalał na ich wyłączenie. Teraz będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy można na PMa napisać, w końcu jaki cel informować wszystkich naokoło, że mnie oczy od błędów bolą..

 

Kiedyś była fajna opcja automatycznego usuwania postów po wybranej ilości godzin. Przydałoby się skombinować takie cuś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim pakiecie kupisz geologa, jak masz zamiar grać dłużej, kupujesz najbardziej opłacalny pakiet, wtedy:

1.73+0.80+0.6 = 3.10 zł.

 

Zaznaczając, że prowizja będzie na 30 dni zmieniona, więc kupujemy raz. Wspomnę, że naukowca można znaleźć na ekspedycji, astaty zresztą też.

Cena obliczona na podstawie przelewu, gdzie 10 zł = 50 astatów (będzie dostępne lada dzień).

 

Można samemu obliczyć, 1 astat to 20 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kupowałem geo+ na 3 miesiące + 6 x prowizja (14dni) + 2-3 naukowców. Przy obecnych cenach oficerów i innych (jeżeli nie są promocyjne) wychodzi około 70 astatu (3miesiące) ~14 zł.

Więc tym razem narzekał nie będe.

 

I co do u5 to nie wiem o co tyle krzyku... surowce powinny ogolnie ze sklepiku wylądować(demontownia podobnie)... a to że deus je troche przycioł na złe nie wyjdzie ;)

Edytowane przez Noone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.