Skocz do zawartości

Stocznia


StoProCent

Stocznia  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Stocznia x s przed dolotem by budowała obronę / flotę 1 s

    • Tak
      2
    • NIe
      11
  2. 2. Czas przed dolotem naszej floty do Obrońcy

    • 10 s
      4
    • 20 s
      1
    • 30 s
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam : : )

taki mały pomysł który dzisiaj wpadł mi do głowy jak pisałem na SB z Deusx : )

Zrobić np 20s przed dolotem stocznie 1 s : ) żeby bank nie był wykorzystywany jak do tej pory jako ochrona przed utratą floty która wraca np z zawróconego stacjonuj na planetę :D Czas w którym stocznia by budowała obronę / statki jest do dogadania ja proponuje 20 s przed dolotem floty na planetę : ) co Wy na to? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo na nie. Wlot na pewniaka?

Skoro wybudowałem sobie stocznię pozwalającą mi budować jednostki w czasie 0s. to z jakiej racji mam mieć to zablokowane?

Bo flociarze boją się wlatywać? Mogą opóźnić i sprawdzić, czy jest podstawka.

 

Skoro domagają się blokady stoczni, mam prawo myśleć, że opóźnianie ataku to dla nich za wysoka szkoła latania.

 

@

1. Ankieta nie działa ( wybierając opcję na "nie" pokazuje błąd)

2. Ankieta jest mało precyzyjna. Nie określa, czy blokada dotyczy stoczni na atakowanej planecie, czy wszystkich.

3. Skoro blokada stoczni, to w zamian blokada ACS

 

@down

czyli powolny net przeszkadza agresorowi sondę puścić i sprawdzić?

Podpowiem, że obrońca również może mieć "wolny" net i nie zdąży zwiać podczas 20s. jakie mu często zostają.

Przy "wolnym" necie, z banku też nie zdąży wypłacić i jeszcze w stoczni zakupy zrobić. Więc jaki sens zakładania blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank nie ma służyć obronie tylko przechowywanie surowców xd

Cały czas jest wykorzystywany jak pułapki na flociarzy xd Nawet jak opóźnisz o 15 s o nie zawsze sie wyrobisz żeby zobaczyć skan i wycofać flotę : )

Wiec blokada jakaś powinna być jak nie taka to na bank na 20 s albo 10 s przed dolotem naszych flot xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden element, który moim zdaniem przemawia za nie wprowadzaniem blokad banku i stoczni.

Planety z bunkrem.

 

Są gracze, którzy uwielbiają takie bunkry orać. Pozostawmy obrońcy szansę na obronę. Z bunkrem nie ucieknie.

A skoro agresor dla samej zabawy wlatuje w bunkier - niech liczy się z tym, że może nie wylecieć.

Zablokowanie stoczni pozbawi obrońcę szans.

 

 

@ Stówka mógłbyś podać swój przynajmniej jeden RW w którym opóźniłeś atak?

a jak nie wyrabiasz się w 15s. zawsze możesz opóźnić o 60s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank nie ma służyć

Do czego on ma służyć, to decyzja deusa.

Powinien do tego służyć, ale jak pytałem o inną formę obrony to cisza.. Jeśli w 15s ciężko Ci zawrócić, co powiesz o podstawieniu się z innej planety w tym czasie? Bez szans..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1

Mądry Leon jak można opóźnić atak np jak masz wyliczone zawrócone stacjonuj ?:>

Po 2

Przecież może obrońca , który ma bunkier dobudować obrony, floty mi chodzi tylko o kilak s przed dolotem o blokadę banku albo stocznie 1 s żeby tak jak wyżej napisał nie był bank wykorzystany jako pułapka xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl lipa :)

za latwo by bylo... chcialbys latac na pewniaka?

wiadomo ze z floty jest wiekszy zysk niz z eko jezeli masz na kogo latac, to oczywiste, wiec musisz sie liczyc z ryzykiem...

zawsze mozesz flote opoznic, choc prawie nikt tego nie robi :)

teraz jest dobrze, jestem na NIE :)

 

ten temat byl juz kiedys poruszany i dobrze ze nie przeszedl, po co do tego wracac? jakies tam ryzyko powinno byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2

Przecież może obrońca , który ma bunkier dobudować obrony, floty mi chodzi tylko o kilak s przed dolotem o blokadę banku albo stocznie 1 s żeby tak jak wyżej napisał nie był bank wykorzystany jako pułapka xd

 

czyżby utrata floty w bunkrze była inspiracja pomysłu?

Winę za utratę ponosisz tylko i wyłącznie Ty sam. Nie opóźniłeś, wleciałeś na pałę. Obrońca rozmontował Twoją flotkę na śrubki a teraz szukasz usprawiedliwienia.

Ataki musi być "monitorowany", zabezpieczyć się można opóźnieniem ataku.

 

Może jestem "krótkowzroczny" ale kompletnie nie dostrzegam idei wprowadzenia blokady. Chyba, że może lenistwo lub słabe umiejętności lotników z OGam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seta czemu ty jesteś taki nudny? I znowu myślisz tylko o sobie. Tobie coś nie pasuje to trzeba coś zmienić. Znowu Twoje egoistyczne myślenie. Jestem całkowicie na nie. Obrońca ma prawo do obrony, ma prawo do zastawiania pułapek. Jak nie potrafisz opóźnić to Twój problem. Co z Ciebie za flociarz jeśli opóźnić nie potrafisz? Tak jak LEON napisał, stocznia jest od tego żeby budować, bank jest od tego żeby trzymać w nim surowce. Nie możesz decydować o tym kiedy ja coś mogę zrobić.

 

Dodam jeszcze, że Twoja ankieta jest niesprawiedliwa i zmusza graczy do zrobienia tak jak Ty chcesz żeby było. Chodzi mi o drugie pytanie. Powinna tam być opcja "0", "brak blokady", czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się pomysł sety podoba. Blokada stoczni to dobra sprawa, jezeli chce sie ktos obronic to niech to zrobi ale da szanse agresorowi do sprawdzenia czy nie wlatuje na mine. Blokada stoczni podczas ataku np. 20 sek przed dolotem jest sprawiedliwa dla obu stron. Agresor sie meczy zdejmujac moony(swoja droga jak ma byc wprowadzony system ze moga pasc GS'y wiec dodatkowo cos wtopi a tu jeszcze podstawka ;/) i palac nie wiadomo ile deu, musi liczyc na farta ze obroncy nie ma na koncie albo ma pustostan w banku, a tak jezeli nawet obronca chce wybronic flote, to i tak to zrobi dajac szanse agresorowi na zawrocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Al, iż blokada stoczni na 20 sek przed atakiem jest sprawiedliwa. A co jeśli sam atak trwa tyle? Dlaczego to obrońca ma być na straconej pozycji? Skoro agresor podjął decyzję o ataku musi się liczyć z konsekwencjami. Może zróbmy także blokadę flot, na 20 sek przed atakiem. Wtedy wlot będzie idealny wiem, że nie napotkam obrony a i flota będzie na mnie czekała. Czysty zysk. Nie po to odkłada się kapitał w banku, aby nie móc z niego korzystać w czarnej godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erato chyba za duzo bierzesz tego co masz jako AVATAR i za szybko Ci sie wszystko wydaje, z układu panckami lub ow lecisz ze 35 sek wiec wyplata z banku to taki sam refleks jak opuznienie floty lub skan w odpowiednim czasie :P

mniej speeda wiecej logiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 sekund kolego.

 

Nawet jeżeli byśmy odświeżyli w momencie wysłania floty, to i tak wypłata + zrobienie np. obrony nie przejdzie...

 

Chyba że ktoś ma mega refleks , ale z tego też nici , bo agresor zeskanuje po 10 sekundach lotu i zawróci . : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to gra jest robiona na podstawie zwyklego ogame

niebylo tam zadnych bankow i innych pierdoł

jak straciles moona albo cie wyliczyli to byly dwa wyjscia: prosic sojusz o pomoc albo robic samemu recki zeby sie pozbierac

niebyło tak łatwo jak tutaj...

tutaj tak samo powinno byc

co z tego ze atak trwa 27 sec ? szybki serwer, obronca zamiast robic obrone moze uciec, wiec ma wyjscie

a jesli wie ze bedzie wyliczony to moze sobie ten bunkier wczesniej postawic.

zreszta zrobienie floty tutaj tra sekunde to moze ja sobie tez zrobic na innej planecie

 

byla blokada banku co bylo rewelacyjnym pomyslem

ale niestety nooby ktore traciły czesto floty zaczeły szczekac i wycofali ten pomysł, a szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest ogam a nie ogame. Tam masz wiele godzin do namysłu jak uciec, co zrobić, tu tylko 30 sekund, dlatego musi być jakaś inna możliwość obrony. Ja byłem w śród tych "szczekających noobów" bo blokowanie banku to głupota, nie może być tak że będziecie latać bez żadnego ryzyka, jednym statkiem blokować możliwość obrony a czasami też ucieczki. Obrońca to obrońca, ma prawo się bronić do samego końca, to agresor atakuje więc on powinien mieć trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest ogam a nie ogame. Tam masz wiele godzin do namysłu jak uciec, co zrobić, tu tylko 30 sekund, dlatego musi być jakaś inna możliwość obrony. Ja byłem w śród tych "szczekających noobów" bo blokowanie banku to głupota, nie może być tak że będziecie latać bez żadnego ryzyka, jednym statkiem blokować możliwość obrony a czasami też ucieczki. Obrońca to obrońca, ma prawo się bronić do samego końca, to agresor atakuje więc on powinien mieć trudniej.

 

no dobra to zrobmy tak zeby kazdy widział kto ile w banku ma

skoro obronca widzi jaka mam flota to czemu ja mam niewidziec co on moze miec w sekunde ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do zwolenników blokady.

 

Proszę mi wytłumaczyć różnicę pomiędzy podstawką z banku a podstawką z telepka. (pomijając, że jedna jest na planecie a druga na moonie).

Jak się uprę, to zrobie podstawkę z moona na planetę (lot trwa 2-3 sekundy) jak zobaczysz na fali, to i tak nie zdążysz zawrócić.

 

Co wtedy? Telepki powyłączacie na 20s. przed atakiem?

 

Nauczcie sie opóźniać ataki, to przestaniecie wpadać w bunkry lub we flotę z podstawki. Ale wy nie będziecie opóźniać, bo opóźnienie trwałoby wiecęj niż sam lot (27s).

 

Niech będzie blokada stoczni ale wtedy niech Deus spowolni floty. Atak OW w układzie z 27s na 15minut

 

@

Jeszcze jedna sprawa.

Jakim prawem chcecie włączać blokadę stoczni graczom, którzy wożą paliwo a nie trzymają w banku?

Gracz będzie miał na planecie leżeć bld surowca. Atak pozbawi go możliwości obrony.

Polowanie na foki se chcecie tu urządzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.