Skocz do zawartości

Zmiana pół planet w układzie - Głosowanie


deusx

Glosowanie  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz opcję, którą uważasz za lepszą do wprowadzenia

    • Im dalej tym więcej deu ale mniej pól
    • Początek lotki, środek eko, dół mniejsze eko ale dużo deuteru


Rekomendowane odpowiedzi

Temperatura planet jest znana, nie ulega zmianie, im niżej tym zimniej.

 

Opcja 1:

Pozycja 1 - od 100 - 480

Pozycja 2 - od 100 - 460

Pozycja 3 - od 100 - 440

Pozycja 4 - od 100 - 420

Pozycja 5 - od 100 - 390

Pozycja 6 - od 100 - 370

Pozycja 7 - od 100 - 350

Pozycja 8 - od 100 - 330

Pozycja 9 - od 100 - 310

Pozycja 10 - od 100 - 290

Pozycja 11 - od 100 - 270

Pozycja 12 - od 100 - 250

Pozycja 13 - od 100 - 230

Pozycja 14 - od 100 - 210

Pozycja 15 - od 100 - 190

(im zimniej tym mniejsze pola, ale więcej deu)

 

Opcja 2:

 

Pozycja 1 - od 100 - 220

Pozycja 2 - od 100 - 250

Pozycja 3 - od 100 - 280

Pozycja 4 - od 100 - 310

Pozycja 5 - od 100 - 340

Pozycja 6 - od 100 - 370

Pozycja 7 - od 100 - 400

Pozycja 8 - od 100 - 370

Pozycja 9 - od 100 - 340

Pozycja 10 - od 100 - 310

Pozycja 11 - od 100 - 280

Pozycja 12 - od 100 - 250

Pozycja 13 - od 100 - 220

Pozycja 14 - od 100 - 190

Pozycja 15 - od 100 - 160

 

Pierwsze planety w układzie na lotki, środek na eko, dół również na eko z tym, że będzie mało pól, ale wydobycie deu wysokie.

Innymi słowy, środek układu dużo pól, temp średnia, dole pozycje tracą pola ze względu na wysokie wydobycie deu.

 

Inne podane pomysły były albo bez sensu (np. powiększyć tylko 15, lub po prostu były za łatwe dla graczy (brak strategi czy kosztów rozbudowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zostają bez zmian, to moim zdaniem wybór opcji powinien należeć raczej do nowych graczy.

Ja głosu nie oddam, ponieważ nie chcę na siłę "uszczęśliwiać".

Powinni sami zadecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cat

Temperatura planet jest znana, nie ulega zmianie

 

ja głosowałem na 1 opcje, bo przynajmniej tam teraz będą mieć troche więcej pól na zimniejszych planetkach, w porównaniu do 2. mówcie co chcecie ale nawet flociarze potrzebują eko i im sie też to przyda.

 

@deusx

to teraz rozumiem wprowadzamy wieczorem, a następnie zaczyna się dyskusja na temat.... ?

może zmian temperatury za pomocą trytu ?

czy masz coś innego jeszcze w planach najpierw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , że się Deusx wziąłeś za to jednak tych pul jest trochę mało - od 2-3 tyg. szukam 14 w 8-10 gali i nic , teraz w końcu niby będę miał planetę zimną , jednak bardzo ograniczoną w stosunku do graczy którzy już osiedlili 14 ~~400+ pól :/. Ale mam dla Ciebie i nie tylko ciekawy przykład jaką szkodę powodują iLderzy. Jak mówiłem szukam 14 w 8 gali , żeby wykorzystać to jeszcze jakoś policzyłem ile iLderów zajmuje 14'stki.

 

186 Planet na pozycji 14 zajmują nieaktywni 28+ dni... - Około 37% 8 Gali.

 

Przed wprowadzeniem zmian , mógłbyś jeszcze oczyścić trochę Uniwersum z nieaktywnych dając tym samym szanse innym graczom skolonizowania aktualnych 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z polami naprawdę ciężko rozwiązać, ponieważ można mieć 21 planet. Pierwsze co robi wielu nowych, to kolonizuje wszystkie 21 planet a po tygodniu znajduje inny serwer. Gracz znika na zawsze a pozycje zajmuje.

Deusx.

Może zamiast zmieniać wielkości pól na planetach, dodaj pkt. do regulaminu, że po 90 dniach nieaktywności konto jest usuwane. Spróbuj tej metody, może lekko przewietrzy uniwersa a z czasem sytuacja powinna się poprawić.

 

Szczerze powiem, że obydwie opcje są niezbyt dobrym pomysłem. Planeta zabudowana średnio w kopalnie, magazyny, laboratoria itp, potrzebuje około 390 pól.

210 na zimnych to chyba nieporozumienie

 

@

Tak sobie patrzę na opcje 1 i pomyślałem, że gdyby odwrócić kolejność, to byłoby idealnie. Pojawiło by sie ponad 5.000 pozycji dobrych do skolonizowania na 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEON co do usuwania ilderów to wziąłeś pod uwage że po 90 dniach stracilibyśmy większość farm ?

ok, usunąć np ilderów z 2000-2500+ i powiedzmy wszystkie kolonie ilderów z 14. może dałoby to na chwile miejsca dla obacnych. z u5 jak widziałem wszystkie wolne 14 znikły chyba w ciągu dnia-dwóch.

a co z graczem który przyjdzie po tygodniu ?

znowu ma pozajmowane 14 i nic nie zdziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że nie ma mega lodowca - i prawidłowo. Albo mamy pola albo więcej wydobycia deuteru taka powinna być harmonia.

Ci, co pozajmowali 14'stki mieli więcej szczęścia ale pamiętajmy, że to prywatny serwer i zmiany są praktycznie co chwile. Stary gracz może zyskać - może też stracić, nowy jest neutralny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnego zonka daliście nowym graczom.

Podziwiam

 

Max pola to 400, trafią po 500 kolonach 380 na ciepłej planecie. Rozbudowa na zimnej przepadła.

Pisałem, żeby zamienić kolejność pól z 1 opcji, to byłby spokój na kilka lat. Za pół roku zacznie sie lament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnego zonka daliście nowym graczom.

Podziwiam

 

Max pola to 400, trafią po 500 kolonach 380 na ciepłej planecie. Rozbudowa na zimnej przepadła.

Pisałem, żeby zamienić kolejność pól z 1 opcji, to byłby spokój na kilka lat. Za pół roku zacznie sie lament

 

 

Najlepiej dać wszystko i jeszcze za darmo, a potem zero strategi i tematu nie będzie, bo nie będzie graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze będą bo nie wszyscy wiedzą o zimnych planetach. Wielu dowiaduje sie po fakcie zabudowania planety.

Teraz zabudowa zimnej jest bez sensu. 190 max, przy szczęściu złapią 150. Przy 25lvl terraformera dojdzie 100 pól

250

A średnia zabudowana planeta, to prawie 400 pól.

Brakuje 150

Dlatego napisałem, że przegięcie. Kompletnie nie opłaca się kolonizować zimnych planet. Nawet jakby surowiec przeznaczony na metal i kryształ wrzucić w deuter, to strata jest ogromna

 

 

@

żaden ze starych graczy oddających głos nie podał uzasadnienia. Dlaczego?

Ja uważam, że go nie mają.

Z dwojga złego coś wybrali. Tylko głupi Leon znowu sie wykłóca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego powinna być wprowadzona opcja którą możemy sami oziębić planetę :)

 

kolonizujemy ciepła i po jakimś czasie gdy już mamy wysokie eko oziembiamy... i wszyscy będą zadowoleni nowi graczę będą mieli szanse na fajne planetki

 

a propo

wprowadzając którąś z opcji możecie spokojnie usunąć zadadnie 21 czyli 420 pól i -60* bo już nie będzie takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.