Skocz do zawartości

wolne 14 w układach


Goldi

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze jedno mam pytanie. jak sie ma sytuacja z planetami nr 14 na unnych uni (mianowicie 2 i 3). bo założyłem z nudów konto na u5 i nie uświadczysz tam wolnej 14, a wszystkie pozajmowane głównie przez ilderów...

i w takiej sytuacji chyba też do nich dołącze po pół dnia grania bo to niw ma większego sensu skoro na ponad 200 planet nie znalazłem żadnej nawet 250+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uni3 (bo takie pytanie padło ) jest całkiem nienajgorzej z pozycją 14. Uni jest "słabo zaludnione", sporo układów jest całkowicie pustych. Co do uni2, mimo że gram, się nie wypowiem bo szczerze mówiąc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To znajdź mi taką. Na U5 jest grupa graczy którzy codziennie przez kilka godzin szukają wolnej 14, przez wszystkie 11 galaktyk. Tutaj nie ma żadnej wolnej 14. Jedyne co się może na chwilę pojawić to wynik poprawiania wielkości i temperatury planet przez niektórych graczy. Nie wierzysz to załóż sobie tutaj konto i coś znajdź. A jeśli nie to proszę nie nazywaj nas wszystkich szukających tutaj plant nieudacznikami, bo ich tu na prawdę już nie ma od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zmianą wzorów na tworzenie moona zmieniłem nieco plan wielkości planet.

Deus, stuknij to szybko - ile to limity wielkości pozmieniać :P

 

http://img685.imageshack.us/img685/2273/polay.png

 

 

Tabela jest ok, jednak rozbieżności pól powinny być dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem że to nie potrzebne - na co komu planeta z 80 polami?

Tak będzie lepiej - ciemniejszym kolorem zaznaczyłem planety na których w pełni można się rozwinąć, a więc od 9 do 15. Aż 6 planet do wykorzystania zamiast standardowych 2 może 3. No pozostałych nie da się zrobić np. laboratoriów albo kopalni kryształu itp.

 

Z mniejszymi planetami tylko pola by się marnowały jak teraz - 14 pozajmowane a reszta free albo matki.

 

Zastanawia mnie jeszcze temperatura, bo obecnie mamy losowaną, a w tabeli dałem konkretne temperatury, więc jakby co to można dać po prostu losowanie od tej podanej do 20-40 większej np. dla 15 minimalna od -100 do -80, a maksymalna od -60 do -40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna by do tej tabelki jeszcze dodac tabelke z wielkosciami moona zaleznymi od miejsca planety, zwiekszyc ilosc energii potrzebnej do zbadania grawitonow oraz dac zastosowanie do wyzszych lvli grawitonow i będzie super projekt moim zdaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, to teraz zróbcie tak, żeby starzi gracze mogli sobie poprzemieniać kolony. Bo dlaczego ja mam mieć o 20 stopni większą temperature, niż gość, który sobie niedawno zaczął kolonizować planety, akurat na pozycji 14. On ma losowo - 90

a mój maksimum wynosi np -70 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, to teraz zróbcie tak, żeby starzi gracze mogli sobie poprzemieniać kolony. Bo dlaczego ja mam mieć o 20 stopni większą temperature, niż gość, który sobie niedawno zaczął kolonizować planety, akurat na pozycji 14. On ma losowo - 90

a mój maksimum wynosi np -70 :)

 

 

Trzeba było kolonizować do odpowiadającej ci liczby pól i temperatury. Poza tym, temperatury będą bardziej losowe, pola też. Kolonizacja odpowiedniej planety powinna sprawiać co prawda mały, ale jednak problem.

Powiększymy jednak ilość pól na wielu pozycjach (prawdopodobnie wszystkich), przedstawię dzisiaj nerielowi moją wizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś jest podana jakaś oficjalna tabela ? Zamiast się od razu wykłócać lepiej podawać swoje propozycję dot. ilości pól i temperatury.

Na pewno temperatura nie może być niższa/wyższa na określonych pozycjach niż obecnie, bo faktycznie by to było nie fer, a i wydobycie deuteru by sporo wzrosło dla nowych w porównaniu do starych planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus ja się nie kłócę, tylko mówie, żebyście to wzięli pod uwagę jak już mają być takie turbo zmiany, bo wpłyną one strasznie.

Tempertatury zostawcie takie jakie są, tylko ilość pól zwiększcie. To wystarczy, bo o to przecież się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pola zmienić wystarczy. Temperatura chyba jest ok chociaż nie wiem jak jest konkretnie.

A taki rozkład wielkości planet jest idealny - ok 6 planet wartych uwagi, ale żadna nie jest tak wielka, żeby zrobić wszystko na rekordowe poziomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temperature obecnie nie mozna narzekac. zuzylem okolo 2000 kolonizatorow, na wiekszosci kolonii (okolo 15) mam temperature ponizej -90 stopni, na trzech udalo mi sie nawet osiagnac -100° :) więc jedynym problemem są pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.