Skocz do zawartości

Pomysł na konkurs


Chesiu91

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż z tego co widzę to konkurs fotograficzny nie zbyt wypalił(fajna kreatywna rzecz ale cóż) za pewne dlatego że nie każdy posiada dobry aparat czy też lustrzankę. Dlatego moim pomysłem (na kiedyś kiedyś o ile się ktoś z władzy zdecyduje) jest wykorzystanie portali rozrywkowych typu Kurnik.

Strona oferuje mnóstwo gier karcianych (pan , tysiąc itp) logiczne (sudoku , majong) czy też gry typu Scrable czy też literaki.

 

Początek.

 

otóż na samym początku przed zrealizowaniem albo admini czy też gracze za pomocą ankiety zdecydowali by się na wybór rodzaju gry.

wybór portalu rozrywkowego przez administrację bądź za pomocą ankiety przez graczy

zapisy opierały by się na nicku z forum + nicku z danego portalu rozrywkowego (polecam kurnik)

 

Przebieg by wyglądał następująco.( jest to na przykładzie gry karcianej w Tysiąc )

 

-Rozlosowane zostały by pary (po 3 osoby na każdy stół) i były by organizowane w dniach (ustalonych pomiędzy graczami a administracją czy też tylko przez adminów)

-Po ustaleniu par i podania konkretnego dnia i godziny pod nadzorem jednego z administracji (bądź osoba zaufana) toczyła by się jedna rozgrywka aż do uzyskania 1000pkt , bądź przekroczenia limitu czasowego.

-W przypadku przekroczenia limitu czasowego wygrywa osoba która uzyskała najwięcej pkt.

-Osoba która wygra przechodzi dalej pozostali odpadają (możliwy wyjątek).

-Konkurs odbywał by się etapowo (minimalna liczba osób wynosiła by 18 lecz zalecane jest 36) w dniu i o godzinie wyznaczonym przez administrację bądź za porozumieniem między Graczami a Administracją.

-Przed rozegraniem partii Administrator (bądź osoba zaufana) tworzyła by stół chroniony hasłem gdzie hasło przekazywane było by tylko danej parze która w danym momencie ma rozegrać partię.

-Administrator (bądź osoba zaufana)nadzorująca daną partie jest za obowiązana do poinformować graczy o nazwie pokoju i zaproszenia ich do właściwego stołu na którym ma rozegrać się partia.

-W przypadku finału gdy jest nie proporcjonalna liczba uczestników zostaje wyłoniony szczęśliwy przegrany który podczas fazy półfinałowej uzyskał największą ilość punktów nie wliczając zwycięzców (oni zawsze przechodzą automatycznie i na wzgląd że finał dwuosobowy nie ma sensu)

-Termin finału jest ustalany w porozumieniu między graczami a administracją

-Zwycięzca turnieju może otrzymać (Range na forum , dodatki bądź inna nagrodę ustaloną przez głównych administratorów deusxa i kichę)

 

 

Inne:

 

Zabrania się.

 

-Wysyłania spamu o problemie z kontem bądź zmianie nicku z danych powodów wyjaśnionych przez gracza w innym przypadku osoba ta zostanie zdyskwalifikowana.

-Nie dotrzymania terminu zgłoszenia się w danym dniu o o danej godzinie w pokoju do rozgrywki wyznaczonym przez administratora (bądź osoby zaufanej)

-Manipulowanie rozgrywką (specjalne przedłużanie gry gdy wynik dla danej osoby jest korzystny) wówczas osoba zostaje zdyskwalifikowana a do dalszego etapu przechodzi osoba która uzyskała najwięcej pkt.

-Wulgarnego zachowania podczas rozgrywki , szydzenia bądź wyśmiewania się z danego gracza. (jeżeli administrator bądź osoba zaufana stwierdzi że poziom wulgaryzmu i braku kultury jest wysoki to dany gracz zostaje zdyskwalifikowany)

-Zasiadania na konto (portalu rozrywkowego) przez inną osobę która nie zgłosiła się do turnieju co jest równe z dyskwalifikacją.

-Każdy gracz gra osobno czyli podczas rozgrywki nie pomaga innemu graczowi poprzez rzucanie kart na korzyść gracza. Jeżeli nadzorujący zaobserwuje taki czyn to dana osoba zostaje zdyskwalifikowana.

-Ucieczka z rozgrywki poprzez odłączenie internetu (jeżeli dana osoba ma problem z łączem "bo mu się rozłącza" to w jego interesie jest zadbanie o sprzęt bądź łącze internetowi) jest karane dyskwalifikacją gdzie osoba nadzorująca w porozumieniu z Administratorem ustala czy należy rozegrać nowa partię czy też przechodzi osoba która przed końcem rozgrywki miała najwięcej pkt.

-Wszelkich prób ingerencji w rozgrywkę.

 

Wskazane jest.

 

-Punktualność najlepiej 10minut przed rozgrywką wstawić się w danym pokoju w którym rozegra się partia.

-Dobry Humor

-Kulturalne zachowanie

-Dobra zabawa

-I inne pozytywne rzeczy i emocje.

 

 

Z góry mówię iż jest to tylko propozycja dla administracji i graczy

Jest to tylko przykładowa rozpiska (równie dobrze zamiast tysiąca mogą być literaki , czy też 3-5-8 lub inne)

Jeżeli turniej się odbędzie to Administracja decyduję o formie nagród (bądź tylko jednej nagrody)

 

@W razie czego pomysł + rozpiska jest mojego autorstka (gdyby było podejrzenie o plagiat bądź kradzież pomysłu)

 

Pozdrawiam Chesterone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem tylko przykład ci konkursu który ma duże szanse powodzenia od czasu do czasu możesz zejść z tematyki gry , skoro (ogólnie fajny) pomysł kichy nie wypalił , większość gier z ogame nie przejdzie tutaj chyba ze połączysz jakimś cudem wszystkie uni.

 

Nie licząc że przy zwykłych prostych konkursach zyskasz ludzi odwiedzających forum a przy czym prestiż serwera i wyższe miejsce w top listach.

 

Mogę ci otwarcie powiedzieć że konkursy typu (na najlepszą fotografie , kolekcje mrówek , najbardziej zacnego psa czy tez kota , pisanie wierszy) mają nikłe szanse powodzenia. Bo jak dla mnie to wyglądało przy wystawach czy tematykach prac typu najlepszy gamepley o ogam , najlepszy filmik o tematyce kosmosu itp to potrzeba koło 10 osób żeby to miało ręce i nogi a wiadomo że większość osób nie umie się obsługiwać sony vegasem czy też nie posiadają dobrych aparatów kończąc tym że po prostu zrobi się zastój na forum.

 

Najlepiej będzie w takim razie jak zamkniesz temat no chyba że chcesz się wcześniej wypowiedzieć jeszcze : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi parafkę albo poczytaj LEON bo teraz napisałeś głupotę, o zgodę na turniej karciany musisz się ubiegać wtedy kiedy jest to gra w których zyskujemy korzyści materialne. Gry takie jak tysiąc , 3-5-8 , pan , itp (nie licząc pokera , black jacka , baccarat) są legalne jeżeli sa rozgrywane rekreacyjnie :P

 

Ranga na forum czy dodatki w grze to niezbyt pasują do "def. korzyści materialnych" bo każde konto należy do portalu ogam.online xd

 

a zresztą nie to nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem odmiennego zdania niż Deus. Uważam, że turnieje oparte o kurnik mogą być ciekawą formą rozrywki. Jednakże ilości graczy podanych przez Ciebie chesiu raczej nie mamy szans osiągnąć. Taki ruch forum posiada tylko przy wysypaniu się gry, także nie liczmy na cuda :D.

Myślę, że 10 osób jak się uzbiera i dotrwa do rozegrania partii to będzie już jakiś cud.

 

Ze swojej strony mogę zaproponować wsparcie techniczne, jednakże na ingerencję w grę wybraną przez graczy nie macie co liczyć. Deus raczej też czasu nie będzie miał. Jeżeli nikt z teamu (pozostała tylko Night jakby nie patrzeć) się nie zgłosi, to po ustaleniu jakiejś grupy graczy sami kogoś wybierzemy. W końcu nie potrzeba więcej jak czasu, uczciwości i jakiegoś zaufania ze strony forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zawsze coś nowego , a nagrody nie muszą być z nieba wzięte jak w przypadku zabawy w złomowanie (wystarczy mieć świadomość że można coś wygrać) tutaj bym polecał wybór dla zwycięzcy np :

 

*Specjalna ranga na forum 3 tygodnie

*Darmowy Geolog 100% i Prowizja z banku na 3 tygodnie

*Uścisk dłoni prezesa

 

za 2 miejsce

*Specjalna ranga na forum 2 tygodnie

*Darmowy Geolog 100% i Prowizja z banku na 2 tygodnie

*uścisk dłoni vice prezesa

 

za 3 miejsce

*Specjalna Ranga na forum 2 tygodnie

*Darmowy Geolog 100% i Prowizja z banku na 1 tydzień

* uścisk dłoni Nightghoust

 

Wg mnie to są nagrody które można rozdać bez większych dyskusji (to jest przeznaczenie 144 dodatków + może 20 minut w tygodniu na poświęcenie rozgrywce) nie licząc frajdy i zabawy i że zawsze jest co zgarnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się pomysł podoba...czasem przyda się taka odmiana od gry :)

 

na ''obserwatora'' mogę iść ale nie wiem czy się nadam bo totalnie tej gry nie ogarniam, więc do gry tym bardziej się nie zgłoszę sad.gif

w Remika zagrałabym z przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.