Skocz do zawartości

Planety z pozycji 14


L&M

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to może pomysł, ale raczej prośba, czy też zapytanie. Wielu graczy chce skolonizować planety o magicznym numerze 14, nie ma w tym nic złego. Pojawia się tu jednak problem, nowi gracze np. ja takim jestem, nie mają szans na skolonizowanie tychże planet, ponieważ są już zajęte. Nie mam naturalnie pretensji, wiadomo kto pierwszy ten lepszy, ale np. na uni5 w galaktykach 2,4,5 nie ma możliwości skolonizowania pozycji 14. Wydaje mi się jednak, iż można by coś z tym zrobić, ponieważ zaobserwowałem, iż na oko(wiem, że na oko to jeden w szpitalu umarł)ok 30% może więcej, może mniej graczy ma status nie aktywnych od 28 dni. Czy nie istnieje jakaś techniczna możliwość usunięcia tych "graczy" z gry? Po co trzymać konta nie aktywnych(nie mam tu na myśli urlopowiczów), które zabierają tylko miejsca tak cenne do kolonizacji? No chyba, że tylko dla farmienia, ale czyż nie lepiej walczyć z kimś kto może się bronić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wytłumaczę dokładniej czym "grozi" wysoka temp. Im niższa temperatura planety tym więcej deuteru wydobywa nasz ekstraktor, czyli na ciepłej 4 będziemy mieli mniej niż na zimniejszej 14.

 

Z drugiej strony, na cieplejszej planecie satelity dają więcej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jeszcze drobne porównanie dodam.

Wydobycie deuteru na zimniej i gorącej planecie.

 

Kopalnia deuteru 64lvl

Temp. planety a) -99/-59*C

Temp. planety b) +99/+59*C

 

wydobycie dzienne z geologiem

a) 160 666 419 643

b) 100 080 991 711

 

Jak widać różnica jest nie tylko że kolosalna. Ona jest porażająca

 

 

@ Neriel

 

Neriel pragne tylko zauważyć, że na pozycjach 14 metal i kryształ kopią się tak samo jak wszędzie.

Lubisz przeliczać na metal wszystko, więc dodam, że po przeliczeniu wydobycia deuteru na metal, różnica jest jeszcze bardziej obrazowa :D

a) 642 665 678 572

b) 400 323 966 844

 

 

@ biohazard

Posta tego nie napisałem, żeby Deus coś zmieniał, ani w celu przekonywania kogokolwiek, że sytuacja z wydobyciem jest zła.

Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Trzeba sobie tylko zdawać sprawę z wpływu temperatury na wydobycie deuteru :D

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w kolonizowaniu 14-stek. Czasem nawet 100 kolonizatorów na jedną planetę nie wystarczy. A zdarzają się perełki po -99/-59 i 430 pól

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przerażająca..

To tylko deuter - jest jeszcze kryształ i metal.

U mnie deu stanowi 40% wydobycia więc ogólnie wychodzi ok 25% mniejsze wydobycie przy różnicy max / min temperatur.

 

Może po prostu w końcu zajmiemy się moją propozycją sprzed wieeeeee(i tak stąd do Ameryki)eeeeeele miesięcy temu

http://forum.ogam.ne...h__1#entry46132

 

W tym przypadku są co najmniej 4 przyzwoite planety do zasiedlenia.

 

Sam temat trzebaby tylko przedyskutować, bo średni moona 8.500 to mam wrażenie ciut za dużo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.