Skocz do zawartości


KANAH

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem sobie GS potrzebne do ściągania moonów - tych dużych - i jakież było moje zdziwienie jak okazało sie że lecąc 200 układów by zniszczyć moona moje GŚ spalą 6.697.736.664.959 deuteru. No tu to chyba was pogięło. Statek jest wolny i duzo osłabiony względem OW oraz innych statków i pali takie ilości deuteru? Czy wy myślicie że duże moony macie na zawołanie? Ja muszę przelecieć te 200 układów. 10 duzych moonów do zdjęcia to jest wydatek 60KKKK deuteru ( oczywiście wysyłam tyle by nie było straty w GS na pewno ) a dostaje za to zadanie 26KKKK To chyba gdzieś się pogubiliście.

 

Przelot z 2 do 11 gali kosztuje bagatela 55.565.940.203.645 deuteru. Neriel czy Ci coś na główke nie spadło przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaj nie róbmy jak jedziesz z zachodniej Europy do wschodniej Azji to się dziwisz, że 10x tankować pełny bak musisz?

 

Ślesz tam pewnie po 200kk ich to tyle jarają.

 

GŚ ma spalanie 4,5x mniejsze od LM.

10 kk na 2 galaktyki pali 137 mld paliwa. Wysłanie więcej / dalej to twój wybór. Możesz posłać 2x po 2kk. 10% na utratę i ryzykujesz tyle co nic. Pamiętaj że atakujesz dużego moona - gdyby możnabyło go zniszczyć tak jak każdego innego - dosyłając GŚ to na grzyba byłyby te wielkości moonów?

 

W niedalekim czasie (w sensie, nie za rok xD) myślę, że zmienimy wzory tworzenia moonów, niszczenia ich, oraz utraty GŚ. Nie ma jednak co liczyć, że na 9k moona polecisz z 0% na utratę GŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz oczywiście już mówisz o korelacji cenowej GŚ do LM. Jak sprawą było obniżenie sprawności GŚ do innych statków to krzyczałeś że cena nie ma nic do tego a teraz to wykorzystujesz? To jest właśnie problem z ludźmi że biorą tylko to pod uwagę co im aktualnie pasuje. Mówiłeś że nie można przeliczać siły GŚ na cenę bo w tym wypadku OW za 2/3 ceny posyłały je do piachu. Teraz masz na myśli że ilość surowców za jaką kupisz GŚ przetworzona w LM powoduje że LM palą więcej. Więc powiedz mi na jakiej zasadzie pracuje twoje myślenie skoro wtedy nie brałeś ceny pod uwagę a teraz to robisz? Co ma cena do spalania? Moim zdaniem miała wiecej do bitwy między statkami niż do samego spalania. Tym posunięciem sprowadziliście GŚ do roli tylko niszczyciela moonów i to nie bedzie sie chciało nikomu tego czynić ze względów na koszty lotu jak i zagrożenie utraty floty.

 

Te pare GŚ - 2KK - czasem dla nowych graczy jest wielkim osiągnięciem, no chyba że przyjmiemy zasadę że każdy kupuje dodatki i za nie stawia wszystko a eko to tylko mały dodatek na opłacenie badań. Powinieneś nad tym pomyśleć bo kolejny statek po MT, DT i bombowcach idzie do lamusa.

 

Trzeba czytać forum kolego, zostało podniesione spalanie. :)

Spodziewałem się podniesienia ale nie tego że aby wysłać flote przez 10 gali bedę mysiał wydać 0.3% tej floty na jeden przelot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej wtedy nie zrozumiałeś co miałem na myśli mówiąc, że nie można przeliczać na cenę. Nie widzę tego cytatu, więc nie wiem czy o to chodzi ale zgaduję, że miałem na myśli samą cenę - ceną 5kk mety, 4kk krysi i 1kk paliwa. Ta cena nie ma nic do siły czy spalania statku.

Gdybym nie przeliczał siły GŚ na cenę to w jaki to magiczny sposób bym ją dostosował? Chybił trafił czy jak to widzisz?

 

Przede wszystkim nie możesz stwierdzić, że nikomu nie będzie się chciało tego czy tamtego tylko na podstawie własnej opinii. Od 2 miesięcy nikt nie narzekał na spalanie GŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z Toba że to jest nie efektywne latanie i telepki załatwia sprawe ale mam w zadaniu zdjęcie 10 moonów ponad 8000. Teraz Neriel mówi mi jak mam niszczyć moony!!! Dlaczego mam ryzykować 2KK GŚ jak moge takiego moona zdjąć tym co mam nie ryzykując? Tylko czemu 1.000.000.000 GS jak lecę w tej samej gali mam tracić prawie 7KKKK deuteru? Przecież przy moim ogromnym eko w 2 dni na jeden lot zbiore. To jest nie poważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sobie oblicz, co Ci sie bardziej oplaci.

1. Wysłać kilka serii po 2kk GŚ przy małym spalaniu ryzykując stratę;

2. Wysłać jedną serię 1kkk GŚ nie ryzykując straty.

 

myślę, że to pierwsze. zresztą i tak wątpię, że cokolwiek zmienisz tym tematem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam ryzykować 2KK GŚ

 

Żeby mniej spalić.

W dużych moonach właśnie o to chodzi, żeby nie był możliwy lot bez ryzyka. Właśnie to czyni te moony dużymi.

 

Był temat dot. spalania, był czas na dyskusje ile co powinno palić, więc chyba nie ma już co dalej tego ciągnąć.. No chyba, że deus ma coś jeszcze do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.