Skocz do zawartości

Automatyczne usuwanie nieaktywnych graczy


ProKielbasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak po tytule widać chciałbym żeby do ogam.online weszło że jak ktoś nie gra dwa miesiące (bez urlopu) to automatycznie mu usuwało konto ponieważ większość graczy nie gra już dłuższy czas i zwolniło by się dużo miejsc na nowe planety oraz by nie zawalało tak serwera ,że np. jest 1000 graczy a z tego gra 300 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszałem już ten temat, ale niestety nic to nie dało.

Owszem, jest do przejęcia, ale dopiero po 50 dniach nieaktywności, zresztą chyba nikt takich kont nie przejmuje, każdy woli swoje nowe konto.

Usuwanie konta po 30-50 dniach byłoby bardzo korzystne. Byłoby więcej planet :14 wolnych do kolonizacji, podczas szpiegowania nie trzeba byłoby tyle klikać i czytać raporty nieaktywnych kont na które nie opłaca się lecieć. Chyba jedyną wadą automatycznego kasowania kont byłoby to, że deus nie mógłby się już chwalić tak dużą ilością zarejestrowanych użytkowników, bo by ich ubywało. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho dobrze by było stworzyć skrypt, który leci po wszystkich idlerach (30dni) i usuwa im planety, które mają wartość punktową mniejszą niż x (do ustalenia). Mógłby być odpalany raz na tydzień w nocy, żeby nie robić obciążeń. To załatwiło by wasze problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl jest dobry... nawet po 30 dniach nieaktywnosci... ale nie wszystkie konta.

np tylko te ktore maja mniej niz 5 lub 10kkk pkt... a te "lepsze" niech zostana, to moze ktos inny by mogl je przejac, i tak tych kont po 5 czy 10kkk pkt nikt nie wezmie i tylko miejsce zajmuja niepotrzebnie, i czesto 14 ... zadna z nich farma, nic.

 

ja pomysl popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - gracz top 10 przestaje grać i konto zostaje usunięte? + gracze nieaktywni to farmy, często bardzo dobre. Uważam to za głupi pomysł.

 

...jeżeli przestał grać to chyba znudziła mu się ta gra i nie powróci. 8)

 

Pomysł OK. Podoba mi się. :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie konta nieaktywne przez chyba 30 dni

 

To nie jedyna zasada żeby konto poszło do przejęcia. Nie może być zbyt silne więc jest jakiś tam próg punktowy.

 

Wystarczy więc wziąć listę kont do przejęcia i usunąć wszystkie o ilości pkt poniżej jakiegoś progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat.

 

Chciałem ostatnio wrócić na swoje stare konto założone na U6 ale przypomniałem sobie dlaczego przestałem tam grać. Powód był oczywisty, galaktyki zawalone nieaktywnymi kontami (planetami) w najbardziej strategicznych i ekonomicznych miejscach.

 

Czy ta sprawa zostanie załatwiona i konta nieaktywne których nikt nie przejmuje a i jako farmy są do du.. będą usuwane, czy temat zmarł i już nie wróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja wraz z kilkoma kolegami dołączyliśmy do gry, gdyż jest  jedną z najlepiej odwzorowanych do ogame . Bez żadnych nowości. Można powiedzieć- dobry stary ogame. Lecz jest jeden bardzo nurtujący problem nowych graczy( myślę że nie tylko nas). Skanując cała galaktykę 3/4 raportów jest zupełnie nieprzydatna.. a klikanie jest już nudzące. Nie wspomnę o kolonizowaniu planet... gdyż większośc zajmują graczę, którzy pograli z 2,3 godziny zrobili kilka planet w najbardziej dogodnych miejscach; a obecnie są bezużyteczni, tylko przeszkadzają w miłej grze. Dlatego proponuje usunąć graczy poniżej top 3000 jak nie wyżej. i tak gra 400 osób, a taki zabieg bardzo poprawi płynność gry. I myślę, że nowi gracze nie wyłącza tego po kilkunastu minutach...  Mam nadzieję, że większość graczy się ze mną zgadza :)
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.