Skocz do zawartości

Gra o Tron


paciorkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam książeczkę "Gra o tron"- George R.R.Martin.

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy oraz starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, ale tyranowi udało się zbiec; śmierć dosięgła go z ręki gwardzisty. Niestety, obalony władca pozostawił potomstwo, równie nieobliczalne jak on sam... Opuszczony tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

 

To pierwsza pozycja sagi Pieśń Lodu i Ognia .Pozycje tą zacząłem połykać po obejrzeniu serialu emitowanego na HBO.Był na tyle dobrze zrobiony że nie mogąc się doczekać kontynuacji postanowiłem poczytać.

Powiem krótko , kniga z wysokiej półki , bardzo wciagająca , postacie ciekawe, historia zawiła i nieszablonowa, zaskakujące zwroty akcji.

Przeczytałem wszystko co est dostępne w Polsce po polsku.I jestem wkurzony że resztę części jeszcze nie wydano.

 

Części :

 

 

Gra o tron (A Game of Thrones, 1996) (wyd. pol. 1998)

Starcie królów (A Clash of Kings, 1999) (wyd. pol. 2000)

Nawałnica mieczy (A Storm of Swords, 2000), wydana w Polsce w dwóch częściach:

Nawałnica mieczy: Stal i śnieg (wyd. pol. 2002)

Nawałnica mieczy: Krew i złoto (wyd. pol. 2002)

Uczta dla wron (A Feast for Crows, 2005), wydana w Polsce w dwóch częściach:

Uczta dla wron: Cienie śmierci (wyd. pol. 2006)

Uczta dla wron: Sieć spisków (wyd. pol. 2006)

Taniec ze Smokami – (premiera anglojęzycznego wydania miała miejsce 12 lipca 2011) – polskie wydanie zapowiedziane na listopad 2011 – Wydawnictwo Zysk i S-ka.

The Winds of Winter – w przygotowaniu

A Dream of Spring – w przygotowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.