Skocz do zawartości

Zmiana temp planet


vegetaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm..

Budynek potrzebujący trytu do funkcjonowania ;D (coś na zasadzie Elektrowni fuzyjnej)

Pasuje? ^^

 

http://img163.imageshack.us/img163/8702/planrm.png

 

Do wyboru w budynku mamy o ile obniżyć temperaturę na planecie, a budynek pobiera odpowiednia ilość trytu. Co najmniej raz dziennie trzeba będzie znaleźć nieco trytu.

Oczywiście większe obniżenie więcej kosztuje, więc można utrzymać mniej planet dziennie np. jeśli -120°C kosztuje 960 to dziennie max 6 planet bym utrzymał ale na -50°C już wszystkie. Przy -30°c można spokojnie wszystkie planety zasilać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel bardzo nie podoba mi się Twój pomysł. A dlatego, że niejako sam sobie zaprzeczasz.

 

Przypomnij sobie jakie były Twoje plany z ilością pól i wielkością moonów przypisanych do pozycji.

Teraz wychodzi na to, że można sobie postawić ciepła planetę na 4-6, trytem ja schłodzić do -120*C a moony będą tam 9.9k.

 

Moje zdanie jest takie, że zaczynacie przekombinowywać jeśli chodzi o zastosowanie trytu.

Spalanie i skracanie badań w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ten pomysł choćby w kolejce? ;P

Ja już o nim zapomniałem.. stąd to zaprzeczenie.. Ale sam również o czymś nie pomyślałeś.. Jeśli ktoś chce mieć takiego moona to poświęci już tą 1 planetę i nawet bez eka by ją miał. Ze względu na koszt trytu nie będzie mógł zasilać ich wiele. Ponadto wielkość planet nie pozwoli mu się dostatecznie rozwinąć żeby tą temperaturę wykorzystać. Flociarz prędzej przeznaczy tryt na oszczędność paliwa która jest w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie temperatury planet może być zmienne i odpowiadać może ilości Trytu jaki posiadamy . Np : masz tryt budynek do obniżenia temperatury pracuje , nie masz temperatura wraca , a jak masz budynek na wysokim poziomie a nie masz trytu to nawet wzrasta. Bedzie to kolejny bodziec do latania na ekspedycje, i pewne z nim związane niebespieczeństwo. Nie można robić tylko tak że mamy z pewnego załozenia tylko plusy , musi sie pojawić jakiś mały minus dzięki któremu bedziemy kalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie temperatury planet może być zmienne i odpowiadać może ilości Trytu jaki posiadamy . Np : masz tryt budynek do obniżenia temperatury pracuje , nie masz temperatura wraca , a jak masz budynek na wysokim poziomie a nie masz trytu to nawet wzrasta. Bedzie to kolejny bodziec do latania na ekspedycje, i pewne z nim związane niebespieczeństwo. Nie można robić tylko tak że mamy z pewnego załozenia tylko plusy , musi sie pojawić jakiś mały minus dzięki któremu bedziemy kalkulować.

 

Budynek pracujący za tryt, w celu obniżania temperatury, pomysł fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cycu... Chyba nie chciałeś zbierać tydzień ilości trytu pozwalającej skracać badania o 2 tygodnie.. :P

Mi tak nawet pasi - zamiast 4 miechów skracam sobie naukowcem, procentami za tryt i jeszcze 10 dni co daje razem 2 miechy. A że żeby tak sobie skrócić o 2 miesiące to niestety trzeba polatać i pozbierać co najmniej tyle samo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to powiem Ci, że taki miałem zamiar ale deus niespecjalnie mnie zrozumiał ;)

Pisząc "jednokrotne skrócenie czasu badania" miałem na myśli, że w tym momencie - nie przez "x" dni czy dla "n" badań. Odebrał to zaś w taki sposób, że można dane badanie skrócić tylko raz.

No cóż... nie do końca tak miało być ale co tu gadać nie jest źle. Tu się skróci o 20 dni, tam się skróci o 10 dni, a niektóre z badań można nawet w parę sekund w ten sposób zrobić w całości.

 

Co do możliwości wykorzystania % oraz dni w tym samym badaniu to mam pewność - sprawdziłem na uni testowym. A co tam sprawdzę i jeszcze raz - nawet screenem zarzucę ;)

http://img97.imageshack.us/img97/2416/dowjv.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.