Skocz do zawartości

Wybory 2011


Gość

Wybory 2011  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosowałbyś w wyborach do Sejmu 2011?

    • Liga Polskich Rodzin
      0
    • Nowa Prawica
      1
    • Partia Kobiet
      0
    • Platforma Obywatelska
      7
    • Polska Jest Najważniejsza
      0
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Prawo i Sprawiedliwość
      8
    • Ruch Poparcia Palikota
      15
    • Sojusz Lewicy Demokratycznej
      2
    • Unia Polityki Realnej/Prawica Rzeczpospolitej
      0
    • Samoobrona
      0
    • nie głosuję
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami.

 

Czy rząd Tuska będzie pierwszym po 1989 roku, który utrzyma się u władzy na drugą kadencję?

 

Czy rzeczywiście jest szansa/ryzyko, że Jarosław Kaczyński jesienią znów będzie premierem?

 

Jak na preferencje wyborcze wpłynie katastrofa smoleńska?

 

Czy SLD zdoła pokonać wewnętrzny kryzys i będzie znowu liczącą się siłą polityczną?

 

Jakie koalicje są możliwe po wyborach?

 

Czy jest szansa na sukces nowych partii: PJN, Ruchu Poparcia Palikota?

 

Na kogo możemy zagłosować?

 

Na kogo zagłosujesz?

 

Czy wogóle będziesz głosować?

 

 

 

 

Dla tych, którzy nie interesują się polityką i nie wiedzą na kogo głosować, jakie cele i założenia mają poszczególne partie:

 

-Liga Polskich Rodzin

 

http://www.lpr.pl/

 

-Nowa Prawica

 

http://nowaprawica.org.pl/

 

-Partia Kobiet

 

http://www.polskajestkobieta.org/

 

- Platforma Obywatelska

 

http://www.platforma.org/

 

-Polska Jest Najważniejsza

 

http://www.stronapjn.pl/

 

-Polskie Stronnictwo Ludowe

 

http://www.psl.org.pl

 

-Prawo i Sprawiedliość

 

http://www.pis.org.pl/main.php

 

- Ruch Poparcia Palikota

 

http://www.ruchpoparciapalikota.pl/

 

-Samoobrona

 

http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 

-Sojusz Lewicy Demokratycznej

 

http://www.sld.org.pl/

 

-Unia Polityki Realnej/Prawica Rzeczpospolitej

 

http://www.upr.org.pl/main/index.php

http://prawicarzeczypospolitej.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie co do partii , każda ma ambitny plan ale żadna nie z realizuje go w 100% ...

 

ogólnie trzymam się głosowania patrząc na przeszłość partii a tylko 3 się liczą w wyścigu więc :

 

SLD = PZPR (inaczej powstało z zgliszcz komunistycznej partii ... głosować na nich będę dopiero kiedy będzie tam tylko świeża i polska krew)

PiS tutaj nie rozwinę historii tej partii ale człowieka który wg mnie jest chory psychicznie to jako premiera sobie odpuszcze

PO może i złodzieje ale lepsze mniejsze zło :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

PO może i złodzieje ale lepsze mniejsze zło :S

 

Gratuluje wyboru.

Paliwo w Polsce 5PLN u zachodnich sasiadów 1,55 €

 

Podróż z Krakowa do Warszawy i z powrotem - 240 PLN. Niemcy ta sama odległość 26€ , Anglia 30€

 

Wszystko w skali porównawczej 2.000PLN vs 2.000€

 

Jest wolność wyboru, ale ja nie znam narodu, który byłby bardziej okradany niż my - Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEON, LEON, LEON... A gdybyś miał taką rozpiskę z czasu, kiedy PO przejmowało rząd, to by można było inaczej na to spojrzeć, a tak to jest tylko jak dla mnie bardziej w jakiegoś sceptycyzmu, względem danej partii (mam nadzieję, że nie za sprawą pana Jarka). Przedstaw realnie jakieś ceny, które zostały wywindowane podczas kadencji PO, ale żeby nie tylko przedstawiać to co wzrosło, to pokaż również te ceny które spadły.

 

Gratuluje wyboru.

Paliwo w Polsce 5PLN u zachodnich sasiadów 1,55 €

 

Swoją drogą jak nie liczyć, to i tak u nas jest tańsze paliwo. No, ale względem zarobków, jest i tak nazbyt drogie, no ale w końcu Polska jest taka nie od dzisiaj i nie od wczoraj, że zarabiamy zbyt mało względem tego co miesięcznie, na jakieś podstawowe tam rzeczy wydajemy. Ty widzisz tylko to, co chcesz widzieć, wszak nam Polakom "należy się więcej" i chyba tego się trzymasz.

 

Osobiście popieram Chesia, adekwatnie tego, że na "psychopatę" nie zagłosuje (bym nie zagłosował). Bo jak dla mnie, on bardziej jest nastawiony na to, by kogoś oczerniać, obrzucać błotem i dodatkowo jeszcze przywrócić krzyż xD

 

Gdyby nie fakt, że podczas wyborów będę nadal poza granicami naszego kraju, to swój głos również bym oddał na partię Palikota, bo zawsze to byłby swoistego rodzaju powiew świeżości, ze względu na fakt, że nie ma w naszym sejmie drugiego tak niekonwencjonalnego człowieka, a możliwe że tego potrzebuje nasz kraj.

 

vv down

Podaj nick i uni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się ostatnio plotki, że polska jest okradana przez zachodnich/wschodnich sąsiadów. I najbardziej mnie irytuje komentarz czegoś, czego nie rozumiemy...

Po pierwsze, co za różnica czy pójdę na zakupy do lidla czy do tesco ? Niemcy vs UK. W każdym zarobimy najmniejszą krajową, może 200, 300 pln ponad minimalną.

 

W czym nas niemcy lub anglia okradą ? Dają nam tanie zakupy, miejsca pracy, płacą podatek do naszego państwa i nas okradają ? To, że niemiec czy anglik nabije kieszeń z własnej firmy to nie jest okradanie cudzego kraju, a jego własna dochodowa przedsiębiorczość, oczywiście lepiej żeby zapłacił podatek, a resztę rozdał bardziej "potrzebującym".

 

Uznajmy, że polska jest właścicielem biedronki. Ta sama płaca, te same warunki, ten sam podatek. I polak nabije kieszeń i co ma z tego nasz kraj ? Jego samochody przed jego domem nic poza tym :)

 

Wychodzi na to, że co za różnica, czy w nasz kraj inwestują inne państwa ?

 

Obietnice wyborcze... Od wieków wiadomo, że obietnice obietnicami a w praktyce zawsze mniej zrobione lub co innego, więc po co te tematy drążyć ? To, że za rządów Tuska jest paliwa po 5 pln to nie jest wina rządu, my nie mamy własnych złóż ropy, a wina ogólnoświatowego kryzysu, wszędzie tyle paliwo kosztuje u nas jest ono i tak tanie. Oczywiście kupimy mniej za naszą pensję niż zachodni sąsiad - ale co wy porównujecie ?

 

Porównajcie Polskę do innych krajów, byliście kiedyś zagranicą - nie w dużym mieście, stolicy ? Belgia - syf, ukraina to polska sprzed 50 lat, białorus sprzed 30 lat, litwa to samo. Ile jest krajów, w których jest gorzej niż u nas ? dziesiątki i to nawet te znane i nie wydające się np. Brazylia. Nie wspominając już o krajach jak izrael, iran, irak, egipt, maroko i pochodne.

 

 

Ja głosuję na palikota, tusk dobrze sobie radzi, jednak nie potrafi powiedzieć kolegą "nie" nie potrafi również zwolnić nikogo, ba, zatrudnić potrafi i to rekordową liczbę osób, to jest największa zmora, dlatego nie chcę aby on dalej kierował rządem.

 

 

P.S. Ostatnio się zastanawiałem, czemu wybraliśmy komorowskiego ?

Zastanawiam się, czy on potrafi się posługiwać pakietem Office, nie zna języków, nawet angielskiego w podstawach ! A to prezydent... przecież można się nauczyć w 3 miesiące w stopniu komunikatywnym, ale po co, mamy tłumaczy. Poza tym, wygląda jak typowy polski wieśniak - tylko czysty, zacofany... zło konieczne :)

 

P.S.2 Najśmieszniejsza jest Nowa Prawica, jak się roześmiałem jak zobaczyłem plany Mikke, usunąć podatki (produkt bez podatku jest tańszy przez co częściej kuponowany i tym samym szybciej napędza gospodarkę, tym czym ? smakiem?, wszystko chce publiczne, żadnej prywatyzacji i w dwa tygodnie stan wojenny ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus co do Twojej wypowiedzi Biedronka należy do portugalskiego koncernu Jeronimo Martins. Ale kit piękny nam wkręcają w reklamach. To trzeba przyznać.

 

 

Dalej - co do paliwa - zgadzam się. To, ile kosztuje ropa nie zależy od nas bo jest to towar eksportowy, którego ceny narzucają nam dostawcy. Do tego doliczyć koszty dystrybucji, transportu etc. i mamy ceny jakie mamy.

 

 

Temat: Komorowski - nasz naród ma w sobie coś takiego, że zamiast głosować na kogoś kto naprawdę się nadaje (chodź ja osobiście żadnego odpowiedniego kandydata nie widzę osobiście), głosuje na tzw. "mniejsze zło". Ty sposobem mamy rząd jaki mamy, prezydenta jakiego mamy i stołki obsadzone nieodpowiednimi ludźmi.

 

 

W tych wyborach liczę, że zwłaszcza młodzi ludzie ruszą w końcu tyłki i pójdą zagłosować zamiast mówić "To i tak nie ma sensu bo wygra partia X albo Y". Z takim podejściem to my tak naprawdę nie zmienimy nic.

 

 

I ostatnie - najważniejsze - oczywiście głosuję na Palikota. Może i postać kontrowersyjna, troszkę nawywijał ale ma świetne plany, które DA SIĘ zrealizować. Samo zmniejszenie liczby posłów/radnych itp jest dla mnie świetnym pomysłem. Bo co z tego że takie PO ma w sejmie iluś tam posłów jak 50% nic nie robi, kolejne 25% praktycznie wogóle się nie pojawia w sejmie, a ostatnie 25% pokazuje się gdy jest jakaś afera. Nie oszukujmy się ale po co to komu? Ograniczyć biurokrację - jestem jak najbardziej za. Polska potrzebuje ogromnych zmian i wątpię, by którakolwiek inna partia odważyłaby się na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ograniczyć biurokrację - jestem jak najbardziej za. Polska potrzebuje ogromnych zmian i wątpię, by którakolwiek inna partia odważyłaby się na nie."

 

Princess... Ograniczenie biurokracji przekłada się na zwiększenie władzy dla mniejszej liczby osób. A tam gdzie kończy się biurokracja zaczyna się totalitaryzm. Juz w którymś z postów powiedziałem co miałem powiedzieć na ten temat. Potrzebujemy stabilnych rządów. Komuna nie była taka zla jak się wydaje. Tyle mego :D ja NIE głosuje bo nie ma dla mnie nikogo kto by mi zaimponował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Princess... Ograniczenie biurokracji przekłada się na zwiększenie władzy dla mniejszej liczby osób. A tam gdzie kończy się biurokracja zaczyna się totalitaryzm. Juz w którymś z postów powiedziałem co miałem powiedzieć na ten temat. Potrzebujemy stabilnych rządów. Komuna nie była taka zla jak się wydaje. Tyle mego :D ja NIE głosuje bo nie ma dla mnie nikogo kto by mi zaimponował.

 

Tak, więc jeśli nie głosujesz, to i nie powinieneś później narzekać, bo można narzekać, że źle rządzą ludzie, których samemu się wybierało, bądź gdybać, że gdyby wygrali Ci, na których głosowałem, by było lepiej, a jeśli nie głosujesz, to po wyborach, jedyne co powinieneś robić, to narzekać sam na siebie, że zawsze to może ten jeden głos by coś zmienił.

 

Swoją drogą, o jakim totalitaryzmie mówisz, to czy będzie 400 paru chłopa głosowało za ustawą, czy 200 paru, nie czyni ustroju totalitarnego, tylko że zamiast z partii A by było 90 ludzi, to będzie przykładowo 50, z partii B zamiast 55, będzie 30 itd, itd, nadal rozkład sił może być taki sam, tylko że nie trzeba utrzymywać całej watahy nierobów, a tylko część, która obecnie jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam taka akcję jak to PO nie była jeszcze u władzy która nazywała się 4 X TAK. Nie pamiętam jakie to były obietnice dokładnie lecz tam chodziło o zmniejszenie ilości ludzi w sejmie i ograniczenie administracji by państwo było tańsze. Chciałbym sie spotkać z takim Tuskiem i zapytać go o to bo to on latał za ludźmi i prosił by podpisywali listy. Po wyborach gdzie wygrali zapomnieli o tym wszyscy a ponoć listy podpisała masa ludzi w Polsce. Pytanie jak w dobie kryzysu wygląda cięcie wydatków na rząd i administrację?

 

Deusx napisał że "przyjmijmy że jest polska" a nie ze jest polska. Poza tym Ci co są w temacie zdają sobie sprawe z tego że "nasza" kochana Biedronka to nic innego jak wielka pralnia pieniędzy. Kiedyś żona tam pracowała jako kierownik. Pytanie: Jaka firma utrzymuje sklep który rocznie generuje 500.000 zł. strat a na same kradzieże ma obliczoną sumę na 100.000 rocznie? Trochę to dziwne bo za te 100.000 mogą zatrudnić 5 ochroniarzy na cały rok i nie byłoby strat z tego powodu a ludzie mieli by miejsca pracy dodatkowe. Nie wiem jak jest teraz ale tak było kilka ładnych lat temu.

 

Co do zachodnich koncernów fakt zyski płyną do macierzystych krajów i zanim dogłębnie nie przemyślałem sprawy tez obstawałem za tym że powinny być polskie molochy bo pieniądz zostawał by w kraju. Lecz... Parę osób miało by kasę i gdzie by tą kasę trzymali? W skarpetach? Nie poszli by z tym do banku który obracając gotówką zarobiłby ładną prowizję. Problem w tym że my nie mamy już swoich banków. Więc zarobione pieniądze i tak by wypłynęły. Jak nie kijem to go pałą. I tu nie zgadzam się ze zdaniem że prywatyzacja jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Weźmy szpitale. Te które powstały niedawno mają się dobrze ale to jest nieznaczny odsetek. Co mają zrobić szpitale te 80% które wraz z prywatyzacją dostały bagaże 20.000.000 zadłużenia na dzień dobry? I gdzie tu prawo równości? Jak one mogą mieć szanse konkurowania z tymi niedawno powstałymi? Tak wyniszczono masę szpitali które próbują wiązać koniec z końcem a na tym wszystkim cierpią ludzie przeważnie starsi których nie stać na prywatną opiekę a państwowa wiemy jak działa.

 

Ci sami starsi ludzie kiedyś zostawiali swoje zdrowie w fabrykach i innych zakładach bo wmawiano im że robią to dla przyszłości kraju i swoich dzieci. I co teraz z tego mają? Pomyślmy jak oni się czują jak nie starcza im na podstawowe życie a pan premier wydaje 30.000 miesięcznie - z kasy partii, która dostaje pieniądze od państwa - na garniturki, buciki itp. Nie twierdzę że tylko Tusk tak robi ale chodzi mi o hasła taniego państwa które propagował. Gdzie jest to tanie państwo? To jest jeden z największych obłudników i krętaczy jacy byli na scenie politycznej ostatnich 22 lat.

 

W związku z tym głosowałbym na Palikota. Gość ma kasę więc nie musi się o to martwić i może faktycznie wniesie choć troszkę świeżości w ten gnój zwany rządem polskim. Może przewietrzy to troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że pieniądze, możliwe że nie będą jego priorytetem. Tutaj raczej nikt, się nie łudzi że może, któraś partia nie będzie pobierała dotacji. Po prostu większość posłów ma w głębokim poważaniu sprawy państwa, pokazuje się na sali sejmowej od czasu do czasu, by ludzie non stop nie gadali, że bierze pieniądze za darmo, a na korytarzach sejmowych coraz da się go zauważyć, bo jak człowiek się pokaże w telewizji, to już może mu dobyć tych kilka głosów. Tak więc, reasumując argument o pieniądzach Palikota jest tylko tym, że możliwym jest, że nie będą one dla niego priorytetem, a jedynie miłym dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijając temat Biedronki wytrzymałam tam 2 miesiące pracy. Bo więcej się nie da. W KAŻDYM supermarkecie jest zasada, że każdy pracownik ma swój dział i odpowiada za jego straty w mniejszym lub większym stopniu, jest ochrona lepsza lub gorsza ale jest. W Biedronkach to działa tak, że są straty i nikt za nie nie odpowiada. One po prostu są. A zysków ona za wielkich nie przynosi. Tu się zgadzam.

 

Next - ostatnio zauważyłam, że nic co w Polsce ma miejsce nie jest już polskie. Ani banki, ani sklepy (chyba, że te maleńkie osiedlowe... Ale skąd ono czerpie towar? Od zagranicznych koncernów oczywiście), praktycznie 90% produktów, które nas otaczają są sprowadzane z zagranicy. Nawet kupując warzywka od pana X na targu nie mamy pewności czy wyhodował je sam czy może jednak sprowadził je z jakiejś większej hurtowni, która ma wszystko z importu... Coraz mniej Polski w Polsce. To dobrze? Źle? Nie mam zdania ; ] Jest jak jest, żadna partia z tym nic nie zrobi. Co do prywatyzacji szpitali mam swoje odrębne zdanie. Jeśli jakaś placówka miałaby przejść w prywatne ręce, nowy właściciel powinien na starcie zobowiązać się do spłaty zadłużenia. W innym wypadku jaki sens ma ciągnięcie tego? Zamykane są kolejne oddziały bo trzeba spłacić dług i trzeba ciąć koszty. U mnie w miasteczku prywatacja zaowocowała tym, że zamknęli pogotowie ratunkowe. Teraz trzeba czekać na karetkę, która musi przejechać prawie 30km. Paranoja.

 

Co do emerytur - dla mnie jest chore, że moja babcia, która pracowała w jakiejś tam fabryce przez 40 lat(!) dostaje marne 800zł emerytury. Na co to wystarcza dla osoby która mieszka sama? Na czynsz, prąd, gaz... A gdzie reszta? Lekarstwa? Nie mówiąc już nawet o jedzeniu. Ostatnio wprowadziła się do mojej klatki kobieta, która przez 25 lat pracowała w Danii. Przeszła na emeryturkę i wróciła do Polski, do rodziny. I jak teraz żyje? Ma emerytke która pięciokrotnie przekracza emeryturkę mojej babci. Dlaczego w Polsce nie może być tak aby starsi ludzie żyli godnie... Żyli normalnie? Trzeba coś w naszym chorym państwie zmienić i wątpie aby nasze dwie przodujące partie coś zmeniły skoro myślą tylko o tym, by pod ich tyłkami były miękkie podusie. Zero myślenia o społeczeństwie.

 

Co do Palikota - od samego początku widać, że pieniądze to nie jest to ona czym mu zależy najbardziej. Chce wyplenić tych wszystkich myślących tylko o własnym tyłku idiotów. I mam nadzieję, że mu się to w końcu uda bo momentami to już mnie krew zalewa jak patrzę na to co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument, że ma pieniądze jest najważniejszy... Mysslisz, że nie będzie pobierał dotacji na partie i na posłów?

Jak dotąd wszyscy co byli u władzy to gołodupcy. Te świnie patrzyły jak utuczyć swoje świńskie ryje w korycie jaki dawała im władza. Skoro Palikot nie utuczył się do tej pory mimo kasy która posiada i nie trzymał się kurczowo PO - pokazał to swoimi wystąpieniami i tym że nikt w PO mu nie mógł nic zabronić ( to oni go potrzebowali ze względu na kasę i układy ) przy której mógł pomnożyć to co ma, wierzę że cokolwiek musi się zmienić jeśli jego partia będzie miała głos w sejmie.

 

Bardzo ciekawie wygląda wynik ankiety. Myślę że nawet jak na tak nie dużą ilość głosów odzwierciedla to jednak nastroje ludzi. Jakby tak wygłądały % prawdziwe wyniki byłoby bardzo ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że pieniądze, możliwe że nie będą jego priorytetem. Tutaj raczej nikt, się nie łudzi że może, któraś partia nie będzie pobierała dotacji. Po prostu większość posłów ma w głębokim poważaniu sprawy państwa, pokazuje się na sali sejmowej od czasu do czasu, by ludzie non stop nie gadali, że bierze pieniądze za darmo, a na korytarzach sejmowych coraz da się go zauważyć, bo jak człowiek się pokaże w telewizji, to już może mu dobyć tych kilka głosów. Tak więc, reasumując argument o pieniądzach Palikota jest tylko tym, że możliwym jest, że nie będą one dla niego priorytetem, a jedynie miłym dodatkiem.

 

Palikot nie wziął nigdy ani złotówki z państwa, nie pobierał diety poselskiej itp.

 

Z generowaniem strat w bierdronce jest trochę śmiesznie, od każdego towaru i tak muszą oddać vat a od dochodu dodatkowe 32%, sklep ma stratę więc dochodu żadnego, czyli 32% zysku, tak się robi w każdym kraju, bo ile można mieć tych procentów 23% + 32% = 55% trzeba oddać do państwa.

 

 

Jeżeli chodzi o emerytury to jednak działają w tym kierunku. System emerytalny jest idiotyczny i zrobiony był z myślą o zarobku dla państwa a wyszło na odwrót. Każdy powinien odkładać wyłącznie na siebie a w razie śmierci zus powinien fundować pogrzeb itd. dopiero po tych wydatkach zatrzymać sobie resztę dla "rozwoju". Jak dożyję 130 lat i braknie mi "mojego" funduszu, to zacznę udzielać wywiadów jako najstarszy człowiek świata i odłożę na kolejną emeryturę ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx ten rozwój ZUS to stawianie kolejnych molochów wykończonych niejednokrotnie tak że i w Belwederze tak nie ma :)

Nadwyżki z Zus'u powinny być składane a nie wydawane na ich nowe budynki. Zapłacono 26.000.000 zł za program dla ZUS i zapłacił za to rząd więc pytanie skoro stać ich na budowanie budynków to czemu na taki program ich nie było stać? Wiem dokładnie ile i komu bo jeden z moich znajomych był jednym z piszących ten program.

 

Niech przestaną rozpieprzać państwowe pieniądze to nie będzie takich dziur w budżecie.

 

Co do Biedronki sam widzisz że to jeden wielki przekręt. W Polsce wszystko jest możliwe.

 

Przeczytałem ten wywiad z Palikotem "Kulisy Platformy". Poza tym że myślą przewodnią jest to kto, co, ile pije i ile może wypić :) naświetlił tam i potwierdził że to obłudnicy i "kolesie". Jest partia która jest podzielona na dwór Tuska i resztę. Pokazał mechanizmy obstawiania stanowisk - co było ciekawostką :) - jak i system odcinania się Tuska od niewygodnych spraw oraz jak to on potrafił poświęcać osoby z najbliższego otoczenia gdy zaszła taka potrzeba. W tej książce Palikot jedzie równo po wszystkich. Nie ważne czy z platformy czy nie. Mówi jacy są poza sejmem na prywatnej stopie a co robią jako osoby publiczne. Nie jest to porywające dzieło ale myślę że warto poczytać by mieć jakiś wgląd w scenę polityczną. Niech z tego 50% będzie prawdą to i tak już dużo można się dowiedzieć choć gdyby opisywał tam nieprawdę to już miałby na głowie 100 pozwów do sądu. Skoro ich nie ma to widocznie część z jego wypowiedzi jest prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak... U mnie w miasteczku ZUS - w wierzchu niepozorny a w środku? Prawie jak w pałacu jakimś. Aż dziw bierze, że nie mają pozłacanych ścian. A co by mogli zrobić z nadwyżkami? Zrobić jakieś dodatki dla osób które mają malutkie emeryturki, zwiększyć zasiłki pogrzebowe, które moim zdaniem są zdumiewająco śmiesznie niskie, pomysłów jest mnóstwo. Ale po co mieliby wydawać to na ludzi, skoro gdyby mogli to by sobie basen postawili przed swoją "wspaniałomyślną" instytucją.

 

 

Co do emeryturki, którą nam zafunduje państwo - czuję, że będzie jeszcze gorzej. Ogromna rzesza młodych ludzi ma problemy z podjęciem pracy, jak już coś znajdzie to zazwyczaj kończy się to na pracy "na czarno" gdzie o odkładaniu z tego czegokolwiek na fundusz emerytalny możemy sobie pomarzyć. Sam mój ojczym, gdy dostał ostatnio kwitek z ZUSu to złapał się za głowę, po 25 latach pracy jego przeliczona emeryturka wynosi 450zł. Nierealne? A jednak prawdziwe. A co będzie z nami? Najlepiej nie dożyć tych 60ciu lat i się nie martwić co będzie jutro. Z dniem odejścia na emeryturę najlepiej po prostu strzelić sobie w łeb.

 

 

Co do wywiadu "Kulisy Platformy" - Palikot raczej nie jest osobą, która ściemnia bo ma taki kaprys. On lubi wyolbrzymiać wiele rzeczy, podkreślać momentami w zadziwiający sposób to, co mu nie odpowiada, ale kłamstwa póki co w jego wykonaniu nie zauważyłam. Więc uważam, że może to wszystko jest na wyrost - ale jednak prawdziwe. Zresztą jak napisał kanah - gdyby to były kłamstwa posypałyby się setki pozwów do sądu. A takowych nie ma. Jaki z tego wniosek? W końcu ktoś pokazał jak to wygląda od środka. Szkoda tylko, że tak mało osób w to wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość nowynowy

zmieniły sie i to juz dawno

ja na ostatnich wyborach nie bylelem i na nastepne tez nie pujde

kto by sie nie dopchał do włądzy to lepiej i tak nie bedzie, tylko gorzej...

 

źle myślisz jak dla mnie, ja uważam że to jest obowiązek każdego z nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.