Skocz do zawartości

Pierwsze wrażenia z Ekspedycji


Gość Braus

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem tutaj opisać swoje spostrzeżenia dotyczące Ekspedycji.

Nie są niestety pozytywne.

 

Ale po kolei.

 

Postawiłem 450.000.000 szperaczy - koszt w deuter to 5.625.000.000.000

Wysłałem w sumie 45 ekspedycji. Na początku latały po 150kk szperaczy ale za względu na wysokie straty zacząłem latać po 50kk.

Z posiadanych 450kk zniszczeniu uległo 304.050.000 - koszt w deuter to 3.800.625.000.000

Szperacze przywiozły w sumie (paliwo i dodatki) 3.259.500.000.000 deuteru

 

Teraz krótkie podsumowanie:

 

Czarna dziura 3.800.625.000.000

Zysk po lotach 3.259.500.000.000

 

Bilans całodziennej zabawy wynosi -541.125.000.000 deuteru

Poziom Technologi Ekspedycji 20 lvl

 

 

Możliwe, że tylko ja miałem takiego pecha, ale delikatnie zasugerowałbym obniżenie procentów na utratę floty.

Jutro powtórzę testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś pecha ;)

 

Nie podałem jeszcze poradnika i nie widziałeś jak to wygląda po prostu.

Najszybciej jak dam radę napiszę go,żeby takie sytuacje nie miały miejsca.

 

Otóż kluczowym elementem w ekspedycji jest sama technologia ekspedycji - ja to nazywam skrótem PTE.

 

PTE na 20 i chyba jeszcze 21 poziomie przyniesie na 100% straty. Dopiero od 22 poziomu są zyski w surowcach. Jak zauważyłeś, rzeczą oczywistą jest, że zyski będą przekraczać straty w postaci statków, wiec prawie codziennie będzie trzeba dobudować Szperaczy. Teraz straty są minimalne, ale 2 poziomy więcej i już zyski zamienią twój minus na plus i jeszcze go przekroczą. Najkorzystniejszym poziomem będzie 27 - od tego poziomu jest 2%zamiast 3% na utratę całej floty. Niby niewiele, ale zyski na tym poziomie skoczą z 3 bln deu do 4-5 bln deu. Jest to poziom dosyć wysoki i wymaga jak się nie mylę 2-4 miesięcy badań, więc nie będzie to surka uzyskana specjalnie łatwo i szybko. Do tego zaznaczam, że takie 4-5 bln deu uzyska się tylko przy 150 kk szperaczy na 5 ekspedycjach wysyłanych przez cały dzień co godzinę (oczywiście nie 24h w ciągu dnia ale co najmniej 12)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa.

Wszystkie powyższe wyliczenia biorą w łeb. Koszt szperacza w stoczni jest metal 20.000 i kryształ 15.000. Dla tych wartości są przeprowadzone obliczenia.

 

A w rzeczywistości szperacz kosztuje metal 30.000 i kryształ 20.000.

Przydałoby się zmienić opis w stoczni.

Wobec odkrytego przekłamania bilans wczorajszej zabawy jest zupełnie inny i wynosi: -2.061.375.000.000 deuteru w plecy.

 

Uważam, że jakieś zmiany muszą nastąpić. W przeciwnym razie nikt na ekspedycję latał nie będzie bo zbankrutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony dobry pomysł z drugiej nie.

Fajnie by było wysłać na całą noc i rano sobie odbierasz ekspedycje np.

 

A tak jak jest to za to ktoś wysyła statki na ekspedycje one wracają w nocy a ty je złomujesz :P

 

A pro po nie można by było np wprowadzić szczątek jeśli 30% floty rozwala się o kometę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje wyniki z serwera testowego. Obecnie mamy dostępną niepoprawną ilość slotów (drobne nieporozumienie :P), a mianowicie PTE/5 + 1. Tego "+1" nie powinno być.

Wykonałem 60 ekspedycji - mniej więcej tyle ile w ciągu dnia da się zrobić np. w godzinach: 7,//szkoła//, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 1.

 

Tabelka przedstawia ilość uzyskanych wyników, ich % we wszystkich ekspedycjach oraz na dole konkretne ilości.

PTE - Poziom Technologii Ekspedycji (po lewej w rogu)

Łączny zysk po odjęciu straconych statków po prawej. Jakby dodać do tego surowce za dodatki......

 

Wszystkie floty liczyły 150kk statków.. może miałem takie szczęście, że nie straciłem ani razu całej floty, ale to nie problem - zamierzam jeszcze wykonać co najmniej jeden test na mniejszym poziomie PTE.

 

http://img198.imageshack.us/img198/1538/exp115.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo mowic :) trzeba podnieść PTE i bedzie cacy ;] ja mam 16 poziom ekspedycji i jest padaka straszna :) wiecej trace niż zyskuje :) ale latam sobie dla przyjemnosci bo nie mam co robic :P

 

Ciekawe jakim cudem w ogóle latasz?

Szperacz jest możliwy do wybudowania dopiero od 20 lvl Technologi Ekspedycji.

Ciekawe też jakim cudem gracze z 19 lvl latają na 7 slotów a ja z 20 lvl na 5 slotów.

 

 

Deusx - proszę naprawić błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci się LEON udało! pierwszy raz powiem.. Polać mu :P

 

Szperacz

 

Stocznia (Poziom 10)

Technologia szpiegowska (Poziom 20)

Technologia ochronna (Poziom 20)

Technologia energetyczna (Poziom 20)

Napęd nadprzestrzenny (Poziom 15)

Technologia Ekspedycji (Poziom 20)

 

Moj poziom ekspedycji to 16 :P Zaznacze tez, że gdy wszedł szperacz do gry byl od 15 lvlu ekspedycji także luz ;)

Ja przy 16 lvlu mam 5 slotów ekspedycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wyniki z 21 PTE i chyba jestem niezłym szczęściarzem, bo jakoś nie widzę tych strat o których tyle się mówi.

 

@EDIT

Poprzednia tabelka miała mały błąd - nie odjąłem strat z utraty 100% floty - poprawione.

Zysk i tak przekroczył oczekiwania, ale wystarczy 1 utrata całej floty.. i peszek ;D

 

http://img585.imageshack.us/img585/6646/exp221.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt iż mogę tylko wysłać 0/4 Ekspedycje przy Technologia Ekspedycji ( Level 24 ) :(

 

coś jest chyba nie tak skoro inni gracze mają więcej slotów !

 

dodam że gram na uni 4 i w rekordzie jest [Technologia Ekspedycji 25 ] , to chyba powinna być większa ilość slotów na ekspedycje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx a może rozpatrzysz pomysł, żeby do profitów zwożonych z ekspedycji dodać jeszcze jeden pakiet.

 

Tracimy całe floty, lub 30%. Moja propozycja jest taka, żeby można było znaleźć 15% statków. Konkretnie szperaczy.

Tylko nie jako opcja zamienna, za któryś z obecnych składników, ale jako opcja dodatkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.