Skocz do zawartości

Ruch palikota


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o partii Palikota ?

 

Może i lekki oszołom - ale wg. mnie nie. Na początku się lekko wybił robiąc skandale, z tym, że skandale miały sens i dotyczyły spraw ludzi i tych prostych i milionerów, jak np.

 

zakaz malowania własnego domu, bo jest w centrum i trzeba mieć pozwolenie

 

wyszedł na przekór, kupił taki dom w warszawie i zaczął go sobie sam malować, po czym dostał mandat i zaniósł go byłemu prezydentowi. Dwa tygodnie później ustawa została poprawiona.

 

To, co mi się podoba to podejście do naszych spraw a nie spraw miliardórów (bo z nich największy dochód), palikot stawia na mniejsze przedsiębiorstwa i co najważniejsze ich powstawanie. Ostatnio powiedział, że większości jest bieda, bo nawet mając doskonały biznes plan człowiek nie jest w stanie otworzyć malutkiej firmy, bo nie ma na to żadnych pieniędzy, a tym bardziej nie dostanie kredytu na założenie firmy. Tym samym kraj stoi i będzie stał w miejscu, bo tylko bogaci będą otwierali przedsiębiorstwa małe i duże. Śmiał się z tzw. kredytów na wyprawki szkole - lecz powiedział wprost, że tego się już poprawić nie da, w polsce tak już po prostu będzie, że płaca mała a wszystko drogie i już jest za późno, żeby nagle wszystko poszło w dół.

 

 

Za rządów PO też się troszkę stało, z mojego miasta idzie nowa autostrada A1, porobili pełno nowych (porządnych) dróg. Może im się po części udało, bo trafili na euro, gdzie stadiony powstają itp. przeróżne inwestycję. Ceny sporo podrożały, a pamiętajmy, że miały na to czynniki zewnętrzne (powodzie itd) i przede wszystkim chciwość producentów, którzy mimo, iż wyszli na plus to cen nie zniżali, bo po co - kupują w wyższej cenie to w takiej będą nadal kupować.

 

Moim zdaniem za rządów PO nie było źle, było średnio. Wiadomo że często się obiecuje i często się nie robi. Lecz moim zdaniem to nie jest tak, że się nie chce robić, tylko po prostu brakuje na coś gotówki. Bo gdyby było 100 miliardów wolnej gotówki, to wystarczy papierki podpisać i wszystkie obetnice były by ok. Lecz tutaj problem nie leży, problem leży w zbyt dużej ilości urzędników, nie optymalna praca państwa, to co robi 100 ludzi mógł by zrobić jeden człowiek z bardziej optymalnymi programami i nowymi szybkimi komputerami (a nie jak obecnie większość placówek ma stare graty) a przede wszystkim nie skomplikowanymi papierami.

 

Skoro płacę podatek za auto, to po co mi na cholerę wypisywać długi pcc 3 i jakiś załącznik na współwłaściciela, jak wystarczyłyby 4 róbryki imię, nazwisko, nip, vin a nawet wystarczyłby sam przelew z tymi informacjami w tytule, bo tak to oczywiście musimy w okienku zapłacić 2 zł za kartkę z potwierdzeniem.

 

Szkoda, że żadna partia się optymalizacją państwa nie interesuje na poważnie. Zacofany kraj, gdyby prezydentem był 20 letni informatyk bez znajomości prawa, polityki to podejrzewam, że polska stała by się lepsza i nowocześniejsza. Obecny prezydent to po prostu śmiech, żeby nawet angielskiego nie znać i nawet nie mieć chęci się go nauczyć. Ponadto uważam, że płaca polityków powinna wynosić tyle, co najniższa krajowa. Polityk jest przedsiębiorczy, większość osób w rządzie ma własne firmy, własne dochody mimo to pobierają poselską pensję - i tutaj nie ma ograniczeń, a jak chcemy dofinansowanie na książki, to dochod 500 pln / osoba nie możne przekraczać. Albo fer dla wszystkich, albo nic dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za rządów PO nie było źle, było średnio. Wiadomo że często się obiecuje i często się nie robi. Lecz moim zdaniem to nie jest tak, że się nie chce robić, tylko po prostu brakuje na coś gotówki. Bo gdyby było 100 miliardów wolnej gotówki, to wystarczy papierki podpisać i wszystkie obetnice były by ok. Lecz tutaj problem nie leży, problem leży w zbyt dużej ilości urzędników, nie optymalna praca państwa, to co robi 100 ludzi mógł by zrobić jeden człowiek z bardziej optymalnymi programami i nowymi szybkimi komputerami (a nie jak obecnie większość placówek ma stare graty) a przede wszystkim nie skomplikowanymi papierami.

 

To nie stary sprzęt jest problemem tylko starzy ludzie pracujący w urzędach, ich zacofanie i zacofanie systemu informatycznego.

Gdyby w urzędach zastosować dobre systemy zarządzania danymi, usprawnić obecne oraz obsadzić stołki młodyki ludźmi, wszystko by było robione o wiele szybciej, sprawniej i przede wszystkim milej niż jest to teraz. Dodatkowo zmiana prawa na bardziej przejrzyste (a nie pięćset dodatków do jednego punktu) i lepiej zorganizowane systemy informatyczne pozwoliłyby na redukcję zatrudnienia, przez co spadek biurokracji.

 

Obecnie w naszym kraju największym problemem jest sztywne i nieprzyjazne obywatelowi prawo, a nie brak środków na koncie państwa.

Gdyby politycy zamiast się przepychać do koryta usprawniliby prawo, powstałoby więcej firm jednoosobowych - obecnie bez dużego nakładu gotówki nic się nie da rozkręcić, a bez znajomości prawa można sobie tylko zaszkodzić, a ludzi to odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodziło zastąpienie tych 15 letnich, bo one ledwo już działają na niewymagających programach, samo odczytanie danych z chipu zajmuje u mnie w przychodni 15 sekund, a to tylko ID przekazywane do komputera. Starzy ludzie to nie jest problem, tak samo 80 latek jak i 20 latek mogą obsługiwać komputer, wystarczy tylko chęć. Skoro chęci nie ma, to zwalniamy z pracy. Tylko w Polsce jest przekonanie, że 60 latek to już jest głupi, nic nie umie i nie potrafi myśleć normalnie - oczywiście są tacy, na własne życzenie, nie chce się chodzić to się tyje, nie chce się czytać o nowinach używać nowości to się głupieje i jest się zacofanym.

 

 

Prawo jest w porządku, w każdym państwie jest podobne, paragrafy, podpunkty - nie da się napisać nie wolno kraść, trzeba opisać dokładnie co to jest kradzież, jakie są jej typy itd. Tutaj nie ma miejsca na ogólniki.

Choć prowadzenie samemu działalności bez biura rachunkowego to już strach. Jeden błąd (i nie ważne, czy dasz za dużo czy za mało) kara jest taka, że biznes splajtuje, większość się właśnie tym martwi a nie prawem, a przecież prowadzenie na zasadach ogólnych firmy to 100zł miesięcznie w biurze rachunkowym (mamy oc i wszystko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodziło zastąpienie tych 15 letnich, bo one ledwo już działają na niewymagających programach, samo odczytanie danych z chipu zajmuje u mnie w przychodni 15 sekund, a to tylko ID przekazywane do komputera. Starzy ludzie to nie jest problem, tak samo 80 latek jak i 20 latek mogą obsługiwać komputer, wystarczy tylko chęć. Skoro chęci nie ma, to zwalniamy z pracy. Tylko w Polsce jest przekonanie, że 60 latek to już jest głupi, nic nie umie i nie potrafi myśleć normalnie - oczywiście są tacy, na własne życzenie, nie chce się chodzić to się tyje, nie chce się czytać o nowinach używać nowości to się głupieje i jest się zacofanym.

 

Prawo jest w porządku, w każdym państwie jest podobne, paragrafy, podpunkty - nie da się napisać nie wolno kraść, trzeba opisać dokładnie co to jest kradzież, jakie są jej typy itd. Tutaj nie ma miejsca na ogólniki.

Choć prowadzenie samemu działalności bez biura rachunkowego to już strach. Jeden błąd (i nie ważne, czy dasz za dużo czy za mało) kara jest taka, że biznes splajtuje, większość się właśnie tym martwi a nie prawem, a przecież prowadzenie na zasadach ogólnych firmy to 100zł miesięcznie w biurze rachunkowym (mamy oc i wszystko).

 

Prawo w Polsce nie jest dobre - mogłoby być o wiele mniej ograniczeń, mogłoby być też o wiele prostsze w zrozumieniu.

Są miejsca na świecie (nie pamiętam już dokładnie gdzie, ale kiedyś był o tym artykuł w dobrym serwisie internetowym - i nie mówię tu o portalach typu gazeta.pl), gdzie Firmę można rozkręcić zakładając są przez Internet w jeden dzień bez wychodzenia z domu. W Polsce musisz latać z papierkami przez tydzień żeby załatwić pozwolenie na wycięcie drzewka na swojej działce, więc o Firmie już nie wspominam...

 

A co do starych ludzi, to tak, są tacy którzy by potrafili się nauczyć dobrej i szybkiej obsługi komputera. Tyle że większość to typowe Panie Zosie, które na komputerze umieją uruchomić tylko pasjansa i godzinami rozmawiać z koleżankami z okienka obok o du*** maryni i spijać kawkę co 30 minut...

I takie pruchno jest dalej trzymane w urzędach.

 

Jeszcze co do starych komputerów - jakby ktoś napisał dedykowany System oparty o Linuxa to nawet na tym 15 letnim sprzęcie można by sporo w danej materii zdziałać. Ale fakt, jakieś tanie jednostki za 500zł przydałbyby się w urzędach.

 

Póki ktoś Polaków za du** nie złapie i wywróci nasze życie do góry nogami, to nic w tym kraju się nie zmieni lub zajmie to dziesiątki lat.

 

#down:

Ja nigdzie nie powiedziałem że Palikot jest dobry lub zły. Jest oszołomem, to prawda. Ale nic poza tym nie mogę o nim powiedzieć, bo niezbyt interesuje się jego poczynaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było. Temat jednak mnie zainteresował.Taaaaaki temat na taaaaaaakim forum. Polityka. Politycy. Hmmmm przecież oni patrzą tylko jak się nachapać. Nic nie robiąc zrobić sobie dobrze, wychodząc z założenia śmierć frajerom. Wyborcy są im potrzebni tylko raz na cztery lata.Czy ktoś ich rozlicza z obietnic wyborczych??? Czy pamiętacie co obiecywał Tusk. Jak patrzę na te zakłamane mordy w telewizji to mnie nagły szlak trafia. Nieroby i złodzieje. Bagno polityczne.

 

Zbliżają się wybory....ale jak tu wybrać między kiłą a rzeżączką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obiecywało, pis również wcześniej obiecywało i co, też coraz gorzej i drożej było, ale za pisu żadnego ruchu nie było widać w polsce, za po jednak widać budowy itp.

 

Dlatego warto się zastanowić nad partiami alternatywnymi, bo debata miała być w piątek, to pis i sld powiedziało, że "są nieprzygotowaniu" i nie przyszli... ;D

 

Dla mnie ani PO ani PIS nie są dużo warci, SLD jeszcze do niedawna troszkę było, ale napieralski jak troszkę się dostał do władzy po zaczął pokazywać fochy, robiąc to samo co reszta, czyli nic, nieprzygotowany jestem itd.

 

Ruch palikota będzie działał moim zdaniem w dobrym kierunku:

Likwidacja finansowania Kościoła z budżetu, w tym likwidacja funduszu świadczeń kościelnych.

miliardy dla budżetu państwa

 

Poparcie dla przedsiębiorców

W końcu będzie można bez kłopotu otworzyć firmę, zaryzykować. Obecnie nie mamy nawet opcji zaryzykowania, bo nie mamy za co opłacić firmy, nie ma kredytów na rozpoczęcie firmy z odroczniem płatności.. nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile czasu rządziło PO a ile PiS, logiczne ze za PO działo się więcej.

 

Palikot, wypromowany przez POwcow i innych oszołomów, zaistniał dzięki ohydnemu językowi i jego teoriach spiskowych o alkoholiku Kaczyńskiemu i homoseksualiście i innych śmiesznych twierdzeniach.

 

stanowczo NIE.

 

Zabierzmy kościołowi pieniądze, ale dajmy na refundowanie in wiatro. Przecież ci co chorują na raka nie potrzebują pieniędzy.

 

Napisałeś że wybił się przez skandale. Lepper (niech mu ziemia lekka będzie) tez się wybił, no ale demokracja pokazała jak to można nawet chłopa wynieść na wyżyny ale pokazała również jak można go z tego zrzucić i tego samego życzę Palikotowi i bandzie jego śmiesznych popleczników jakich widywałem i sluchalem na jego wiecach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Markizek czy ty wiesz czym jest polityka chociaż ?

 

Palikot nie wybił się dzięki PO , on ma po prostu pieniądze żeby bawić się polityką i co więcej w 3/4 ma racje PiS rządził 4 lata w tym pan premiem Jarosław się nie popisał zbytnio co więcej zobacz ile był premierem.

 

po 2 Kościół - najlegalniejszy wyłudzacz pieniędzy w Polsce (tylko zus im dorównuje), rząd głupi bo religijny jest , ale nic się kościołowi z budżetu państwa się nie należy (wystarczająco na tace dostają)

 

Ceny idą w górę bo jak byś ogarniał sytuację w jakiej jest Polska to byś wiedział że długi trzeba jakoś spłacać , za czasów PiS pieniądze były trwonione (dlatego też nasz były premier został zdymisjonowany) a od Gierka po SLD to dług sporo wzrósł (mamy szczęście że nam sporo długów anulowali).

 

Co do RPP i PO , Palikota na premiera bym puki co nie chciał , bo moim zdaniem musi się sporo nauczyć a co do PO jestem jak najbardziej za , może to co się słyszy to prawda skandale i afery ale za każdej kadencji tak było (potęga mediów) i zawsze będzie. PO coś bynajmniej robi a puki co nie ma lepszej partii na objęcie władzy (na pewno nie zagłosuję na partie co wywodzi się z korzeni komunistycznego PZPR czyli SLD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sami zauważyliście PO trafiło na EURO 2012 i było zmuszone do inwestycji choć też za nie swoje tylko z dotacji jakie Polska dostaje z Unii. Co takiego zrobiło PO z własnej inicjatywy a nie pod przymusem? Wiecie dlaczego w ogóle to zrobili? Wyobraźcie sobie co by się stało z PO gdyby FIFA odebrała nam EURO. To byłaby ich polityczna śmierć.

 

W Polsce jest dobrze.

Mój dalszy kolega 20 lat spędził w US i zatęsknił za Polską i za rodziną. Mając na koncie 3KK dolców wrócił. Chciał w Polsce żyć jak i tam gdzie miał piękny dom w NJ i dobra pracę. Kupił więc apartament w Wa-wie za który zapłacił coś koło 1.7KK plus urządzenie domu i samochód. Chciał rozkręcić jakiś biznes ale... i tu się zaczęły schody. Nie był przygotowany na to wszystko co się w Polsce dzieje a konkretnie na tą biurokrację. Jego zamierzeniem było otworzenie sieci sklepów (chciał zacząć od jednego później następny) z elektroniką - PC i inne - Lecz jak wystąpił w kilku przetargach o ziemię pod sklep to okazało się że nie może gdyż nie ma odpowiednich dokumentów. Tak przez pół roku go zwodzili a przetargi powygrywały zachodnie koncerny - które zawsze są mile widziane - lub znajomki. To jest nagminne w Polsce. Ręka rękę myje. Kolega dałby pracę wielu ludziom i byłby to swojski biznes gdzie zyski zostawałyby w Polsce ale lepiej dać zagranicznym koncernom które zyski wywiozą za granicę. Zrezygnował z pomysłu i poszedł do pracy. Zarabia ok 8K i musiał sprzedać apartament bo nie było go na niego stać. Z pensji nie wystarczało na utrzymanie. Taki to jest dobrobyt w Polsce.

 

Co do Palikota czytałem jego książkę "Kulisy platformy". Nie jestem do niego przekonany ale jeśli to co opisywał było choć w 50% - w 30% - prawdą to współczuję swoim rodakom jeśli pójdą zagłosować na PO. Ja zdaję sobie sprawę że nie ma złotego środka w polskiej polityce gdyż zarówno PO jak i PIS robią wszystko pod publikę i jak ktoś napisał wyżej tylko w czasie wyborów liczą się z nami bo nas potrzebują, dlatego może faktycznie można zagłosować na mniejsze partie by weszły do rządu bo będzie miał kto patrzeć na ręce tym z PO i PIS? Śp. Lepper jaki był taki był ale część tych rozgrywek wychodziło na światło dzienne. Teraz jak do rządu wejdzie tylko PIS i PO oraz SLD to nikt nie będzie miał nad tym kontroli jak w ostatnim czasie. W aferze hazardowej cała góra PO maczała palce. Myślicie że wzięli lepszych, uczciwszych? Wątpię.

 

Co do zakładania firmy.

Mieszkam od 5 lat w Anglii i tu wystarczy 20 minut i telefon. Dzwonię w odpowiednie miejsce i zgłaszam chęć otworzenia działalności. Po podaniu odpowiednich danych mogę rozpoczynać działalność a całość rozmowy trwa 20 minut. Dodatkowo dopuki obrót nie przekroczy 4K funtów nie płacę nic. W Polsce może dojdziemy do tego za 50 lat.

 

Reasumując choć nie wierzę już żadnemu politykowi w Polsce to jednak jak ma być źle to przynajmniej wesoło jak ktoś wyżej zauważył i z nowymi gębami niż byt w tym g***u jaki jest teraz ze znanymi złodziejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz tutaj problem nie leży, problem leży w zbyt dużej ilości urzędników, nie optymalna praca państwa, to co robi 100 ludzi mógł by zrobić jeden człowiek z bardziej optymalnymi programami i nowymi szybkimi komputerami (a nie jak obecnie większość placówek ma stare graty) a przede wszystkim nie skomplikowanymi papierami.

 

To jest demokracja. Biurokracja jest jaka jest. I to jest najgorsze.

 

Moim zdaniem władze w państwie powinien posiadać jeden człowiek który za pomocą rządu powinien jednogłośnie wymierzać nowe cele i je realizować.

 

To prawda nie jestem za demokracją. Raczej popieram system władzy znacznie bardziej prawicowy.

 

Moim zdaniem jest wazny ogół niz sama jednostka. To na ogóle nakręca sie gospodarka. Sama jednostka nie potrafiła by rozruszać gospodarki. A nawet jeżeli to nie na dłuższa metę.

 

Dlatego większość partii w Polsce jest zbędna. Polsce jest potrzebna silna władza a nie ciągle kłócące sie partie... walczą o regiony , miasta... a nawet o wsie... wydarli by sobie tego 1 wyborce z gardła. I gdzie w takich ludziach znajdziemy patriotę ? nigdzie bo patriotyzm w Polsce nie istnieje w okresie jednostki. Zauważyć go można jedynie w sensie ogółu.

 

Dlatego nie bede glosować w tych wyborach bo żadna z partii mnie nie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.