Skocz do zawartości

Zadania


Mustafa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

 

Opiszę tu kilka moich spostrzeżeń dotyczących gry , a konkretnie zadań jakie są zawarte w grze.

Rozumiem że "Zadania" miały uatrakcyjnić grę i stworzyć pewne nowe możliwości dla graczy w otrzymaniu surowca do gry.

Myślę , że jest to dobry pomysł. Niestety , niektóre zadania nie poprawiają jakości gry ,a raczej powodują brak "właściwej" aktywności w grze.

Co to znaczy " właściwej".

Właściwej to takiej która powoduje że gracz rozwija się w grze. Że aktywność jego wiąże się z grą a nie z samym zadaniem.

Podam kilka przykłądów:

1. Zadanie 2500 ataków- w tym momencie owe zadanie polega na tym że upatruje jednego idlera wysyłam na niego flote 50 LM klikam atakój kontynuj - backspace - kontynuuj -backspace- i tak wkółko do 2500 ataków. Czy mnie to rozwija czy poprawia coś w mojej grze? NIe w zupełności nie - powoduje tylko ze 100 wariatów robi to jednoczeście obciażając tylko serwerek.( dobrze że serwerek to wytrzymuje) ale czy rozwija gre? NIE bo w jaki sposób? Nie lepiej było zrobić Np:

100 ataków gdzie debris przekracza minimalny próg NP: 2.000.000 %. Powoduje to automatycznie że musimy skanować szukać budowac atakować. Cztery warianty do rozwoju gry spełnione.

2. Zadanie -zadanie z bankiem- zgromadź w banku po 80 kkkk kazdego surowca. No i czemu to ma służyć.

Posłużyło chyba tylko farmieniu. Ale na U5 Nie ma co farmić ,a ufarmić taka ilosć jest trudno. wiec zbieramy surkę kitramy w banku pożyczamy od sojuszników dalej kitramy, nie rozwijamy kopalnie nie budujemy floty, a raczej ja demontujemy .. po to tylko by ukitrać na tą żądaną ilość.Czy gra sie rozwija?Dopiero jak wszyscy ukitrają, czyli przez około miesiąc uni martwe , ST raz na 5 dni itd.( pewnym rozwiazaniem mogło by być że w banku liczy sie tylko surka z ataków i np wartość 20 kkkk).

3 zadanie - 30 000 szpiegowań- znowu idler i klikanie 30 tys. razy w jeden przycisk... do czego to służy .. chyba do bólu palca. Napewno nie do rozwoju gry.

4 zadanie zniszczcenie 300 monów- znowu idler i walka z tym zadaniami , albo planty sojusznika w jednym miejscu i latanie na zmiane , znisczcznie mona próba monowa, i tak w kółko. A nie lepiej było zniszccenie 30 monów graczą z top 100 np? Była by rozróba .. było by fajnie.

Można by opisać jeszcze kilka zadań , ich wady , i podać rozwiazania.

Wiem,że rozwiązania nigdy nie będą idealne, i nie zadowolą wszystkich , ale dobzre by pomyśleć nad ich sensownoscia.

Mozna by stworzyć na forum osobny temat dotyczący tych zadań , gdzie gracze wpisywali by swoje pomysły , a admin wybrałby te które najbardziej mu się podobają , i są najbardziej sensowne.

 

Zadania miały spowodować że gra bedzie bardziej atrakcyjna.Niestety dołożyliśmy 10 % atrakcyjności odejmując 30% aktywności.(sensownej aktywnosci- klikanie w klawiature 30 tys. razy nie świadczy o aktywnosci).

Uni 5 po 2 miechach wyglada jak U 4 po 9 miechach zero flot do złomowania zero ściagania monów zero wyliczania , zero rozwoju , tylko tępe klikanie w klawiature..

 

Proszę uczestników gry o sensowne wypowiedzi i stwierdzenie czy obecne zadania przynoszą im jakieś korzyści oprócz surki jaką otrzymują po ich wykonaniu. !!!

 

 

Ament!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak co do zadania z bankiem, samo się zrobi, gdy będziesz zbierał surkę z poprzednich zadań :D

A potem i tak stracisz sporą część, bo ostatnie zadanie robi sourcekilla :D

 

Niby masz trochę racji, tak więc weź teraz przygotuj konkretną listę zadań, którą byś teraz dołożył po 28 lvl nanitów :) Chłopaki tylko czekają by jakieś sensowne propozycje wrzucić do gry. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uczestników gry o sensowne wypowiedzi i stwierdzenie czy obecne zadania przynoszą im jakieś korzyści oprócz surki jaką otrzymują po ich wykonaniu. !!!

 

Surowce to korzyść i satysfakcja z wykonania zadania.

 

A że nie ma flot to jest twoje przekonanie, bo w panelu ich sporo widzę

 

Zadania są w wersji beta, cały czas czekamy na wasze opinie co poprawić, zmienić.

 

Mówisz, że niektóre zadania są bezsensu, nie podając zamiennika ich, czyli np:

 

usunąć 30.000 szpiegować, w to miejsce wrzucić zadanie:

Zeskanuj planetę, na której jest zatrzymana flota (misja zatrzymaj).

Łatwe zadanie, pokaże ono nowicjuszowi jak wygląda w RS flota na misji zatrzymaj.

 

I nagroda adekwatna do zadania.

 

 

Czekam na opinię podpartą argumentami i zamiennikami, bo samo powiedzenie że coś jest bezsensu jest równie bezsensu co zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus i za takie zadanie żeby zrobić 1 RS 52 bln deu w nagrodę :D?? ooo to zaraz zaczną flotki latać :D

a tak na poważnie, jeżeli byście doszli do tego, że nikomu nie są potrzebne nanity na 28 lvl i mielibyście likwidować to zadanie, przemyślcie rekompensatę dla graczy, którzy jednak już to zrobili i naprawdę wtopili...

miałem 162 bln deu, na podniesienie 2 lvl nanitów wydałem prawie 110 bln... nagroda 52 bln... czyli totalnie w plecy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko pewne przykłady i pewne propozycje , jak ktoś czyta uważnie to je dostrzeże.

I dałem pod rozwagę. Nie jest to krytyka tylko próba konstruktywnej rozmowy.

 

 

Wiem,że rozwiązania nigdy nie będą idealne, i nie zadowolą wszystkich , ale dobzre by pomyśleć nad ich sensownoscia.

Mozna by stworzyć na forum osobny temat dotyczący tych zadań , gdzie gracze wpisywali by swoje pomysły , a admin wybrałby te które najbardziej mu się podobają , i są najbardziej sensowne.

 

 

Chciałbym by wszyscy sie zastanowili nad tym , pomyśleli a nie na szybkiego napisali ze pisze idiotyzmy.

Chciałbym by to był w pewien sposób projekt wszystkich graczy a nie tylko jednego.

Dlatego chciałem by storzono na forum osobny dział z propozycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że te zadania które są wcale nie są złe. Bo jednak trzeba trochę czasu spędzić by je wykonać. Skany ataki itp bym zostawiła. Generalnie wszystkie zadania jak dla mnie są ok. Jedyne na co mogę narzekać to że ich jest jednak zbyt mało.

Można by dać kilka propozycji Deusowi - może część z nich wprowadzi. Przykładowo - Wartość punktowa wszystkich budynków powinna przekraczać tyle i tyle ( to do uzgodnienia ) zamiast klepania nieopłacalnych kopalni. Inny przykład - Posiadanie na planecie tylu i tylu jakichś tam statków. Demontownia z tego co widziałam będzie mniej opłacalna - więc jednak trochę tych flot by na uni powstało. I już lekkie ożywienie bo jest na co latać. Pomysłów jest podejrzewam mnóstwo nie tylko u mnie w głowie jak i u was. Wystarczy to wszystko zebrać do kupy i przedstawić Deusowi gotowy plan, przedyskutować to z nim, wprowadzić poprawki. Kwestia dogadania się :smile:

 

 

http://www.iv.pl/images/94499181953488503891.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wprowadźcie te pomysły, mustafa i princess bo ja już mam zastrzeżenia do waszych propozycji zadań ... a skoro nie są to oficjalne projekty, nie ma co się tera wykłócać.

 

Mam propozycję, stwórzcie osobne podforum z regulaminem, gdzie każdy może założyć temat z kilkoma propozycjami co do nowych zadań. Po kilkudniowej dyskusji, parę pkt wyleci, parę zostanie zmodyfikowanych, parę wejdzie w życie tak jak autor zaproponował. Tylko trzeba to mieć wszystko w jednym podforum, bo już są chyba w tej sprawie 3 tematy w przeróżnych miejscach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mozna by wprowadzic alternatywe do zadania NP:

BY kazdy mógł sobie wybrac zadanie jakie chce.

NP kolejne zadanie 1) klikam w 1 1000 razy

2) klikam w 1i 2 500 razy

 

By kazdy miał jakas alternatywe nP : flociaż i ekowiec

bY nie było tak ze ekowiec musi wybudowac mega flote by zrobic zadania a flociaz nie stawiał jakiegos okreslonego budynku na jakis okreslony poziom jesli to mu nic nie przyniesie.

Teraz nie wykonanie zadania powoduje ze nie mozna isc dalej w zadaniach , a alternatywa dawałaby teoretycznie podwójne szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest to kolejny hałas o nic!

 

Wielu graczy nie stać na zakup sami wiemy czego i jakikolwiek przypływ surowców może nastąpić właśnie w formie "nagrody"

 

za wykonanie zadania.

 

Wszyscy doskonale wiemy z czego powstało kilka największych flot na wszystkich uni i nie ma się co oszukiwać ponieważ w większości

 

przypadków nie decydują umiejętności gracza tylko zasobność jego portfela.

 

 

A dla mnie jest to typowy spam, który nie wnosi nic do tematu za zaczyna inny wątek.

warn

deusx

 

 

Widzę, że prawda boli.

 

Ewidentnie napisałem, że wykonane zadania przynoszą surowce graczom! czyli odniosłem się do "Proszę uczestników gry o sensowne wypowiedzi i stwierdzenie czy obecne zadania przynoszą im jakieś korzyści oprócz surki jaką otrzymują po ich wykonaniu. !!!" - czytaj ze zrozumieniem adminie!

 

Uważam, że warn zupełnie niezasłużony. Nikogo nie chciałem urazić i w jakikolwiek sposób podważyć sensowność zakupu tzw. dodatków.

Wiem, że z tych wpływów są pokrywane koszty użytkowania serwera i utrzymania gry.

 

Zmiana ustalonych zasad wykonywania zadań przynajmniej w obecnym kształcie, kiedy większość zadań mam wykonanych (jak i pewnie wielu innych graczy) jest nieuzasadniona. Jakiekolwiek pomysły na nowe zadania powinny już odnosić się do nowych wymyślonych przez admina lub uzgodnionych przez np. graczy zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Widzę, że prawda boli.

 

Ewidentnie napisałem, że wykonane zadania przynoszą surowce graczom! czyli odniosłem się do "Proszę uczestników gry o sensowne wypowiedzi i stwierdzenie czy obecne zadania przynoszą im jakieś korzyści oprócz surki jaką otrzymują po ich wykonaniu. !!!" - czytaj ze zrozumieniem adminie!

 

 

 

czytanie ze zrozumieniem rzecz dobra nawet po maturze

 

co do tematu to zgadzam się że zadania typu 2500 ataków czy skanować nie służą graczom w rozwoju. Jestem ciekaw jakie to pomysły macie na nowe zadania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można by np zrobic takie zadanie: zniszcz np. 15 flot o wartosci większej niż X , ale nie mozna atakowac kilka razy tego samego gracza. to by spowodowalo , ze wszyscy by sie zaczeli lać : > trzeba by bylo zaatakować 15 różnych graczy, a co za tym się wiąże, na pewno by były odwety, wiec poprawiloby to sensowna aktywność graczy i rozruszało universum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wszystkim ;] rozumiem, że chcecie tutaj podzielić zadania dla górników jak i złomiarzy :) a co z takim mną gdzie jestem i jednym i drugim ?:)

pomyślcie..

Albo.. jest sobie górnik,osiągajakiś etap w grze,ma mega wydobycie i chce przejsc na flote bo też porafi grac i co ? należą mu się zadania z eko jak i z floty?! NIE :) Dlatego zadania są ogólnie dla każdego :) Taka gra a nie podziały jakieś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy tu to dać ale że sprawa dotyczy zadań umieszczę to w tym temacie. Jeśli błędny temat proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Pewien gracz napisał do mnie z prośbą bym umieścił to na forum. Nie wiem czemu nie założy konta i sam nie napisze ale co tam nic mnie to nie kosztuje :)

08-31 18:34:08 +0200 Mariuszek [1:389:9] Brak Tematu

- Cześć Kanah. Miałbym prośbę. Czy mógłbyś w imieniu słabszych graczy (top 30-100) którzy nie wykonali jeszcze zadania z niszczeniem 300 moonów napisac na forum, że zadanie jest z każdą chwilą coraz mniej wykonalne z powodu malejącej w zastraszającym tempie ilości moonów? Ja mam dopiero 167 moonów na koncie (100 w 2 dni, reszta już 5 dni) i zadanie w tej chwili jest już okropnie długie i ciężkie z racji że ciężko znaleźć moona odpowiedniego (poniżej 6k). Na niektórych galaktykach moonów nie ma wcale już. Gdybyś mógł na forum dać znać o tym problemie (nie mam konta na forum) byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie konto zrobić. Nowe zadania nie będą mieć ale niektórzy chcieli by stare dokończyć bo aktualnie 2 kolejne mam już gotowe. Tylko nie mogę przebrnąć przez te 300 moonów. Aktualnie mam 176. W tym tempie zejdzie mi z tym zadaniem jeszcze miesiąc (nie mówiąc już ile może takie zadanie zająć osobom które je dopiero zaczynają). Może rozsądnie byłoby zmniejszenie liczby moonow do 150 jak i również nagrody za to zadanie o połowe? Lub dodanie możliwości jego pominięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej znalesc wam jakies nie aktywne konto gdzie jest kilka planet obok siebie z obroną i latac.

 

A tak a propo juz wiele razy było pisane ze zadania sa dopiero w wersji beta i ze kazdy robi je na wlasną ręke czy zdąży czy nie to juz jest wasza sprawa. I mowione było tez od jakiegos czasu żeby wstrzymac sie z zadaniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.