Skocz do zawartości

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II / Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

http://1.fwcdn.pl/po/60/21/476021/7383312.3.jpg?l=1309166139000

 

reżyseria: David Yates

scenariusz: Steve Kloves

premiera: 15 lipca 2011 (Polska) 2011-07-15 7 lipca 2011 (Świat) 2011-07-07

produkcja: USA, Wielka Brytania

gatunek: Fantasy, Przygodowy

 

W drugiej części widowiskowego zakończenia serii walka sił dobra z siłami zła świata czarodziejów przeistacza się w otwartą wojnę. Stawka nigdy nie była tak wysoka; nikt nie może czuć się bezpieczny. Być może w trakcie nieuchronnie zbliżającej się ostatecznej rozgrywki z Lordem Voldemortem to Harry Potter będzie zmuszony do ostatecznego poświęcenia. Tak kończy się cała opowieść.

 

Ostatnia część przygód Pottera. Trzeba przyznać, że o niebo lepsza od pierwszej części, w której z grubsza wiało nudą. Nie jestem jakimś wielkim fanem tego tytułu, ale nie przeszkadzało mi to w oglądaniu z zaciekawieniem wydarzeń na ekranie.

Film posiada świetne efekty, zabawne sytuacje (co w obliczu totalnej zagłady nie wiem, czy jest na miejscu) oraz lekko przesadzoną fabułę. Niektóre rzeczy (w moim odczuciu) nie wynikały z siebie, były jakby naciągane na potrzeby chwili. Z drugiej zaś strony otrzymujemy pytania, które mogliśmy sobie postawić w pierwszej części. I tutaj znowu niektóre odpowiedzi są banalne, moim zdaniem aż za bardzo. Odrobina skomplikowania wyszłaby wszystkim na dobre. To właśnie wtedy mówimy sobie "No rzeczywiście, tak to mogło być", a tak to spotykamy się tylko z "Wiedziałem ...".

Klimat filmu jest zachowany w mrocznych barwach, co mnie osobiście do gustu bardzo przypadło.

 

Jeszcze jedna rzecz, która nie podobała mi się to budowanie napięcia. Wszystkie fajniejsze sceny występują na początku i w środku filmu. Pod koniec, gdzie widz jest najbardziej pobudzony - spotykamy się z brakiem efektów, fabuła zwalnia. Uważam, że albo napięcie powinno być trzymane do końca, albo jak już widz na wejściu ma styczność z takim rozwojem sytuacji, to tempo i towarzyszące temu efekty powinny nie ustawać do końca (tak, jak miało to miejsce chociażby w Transformersach ;)).

 

Reasumując, film jest jednak bardzo ciekawy, warto go obejrzeć, żeby zamknąć przygodę z Naszym ulubionym czarodziejem.

Polecam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Kicha ty masz czas na ogładanie tych filmów.?

A teraz moja recenzja :

 

Film strasznie spłycony do książki , czasami trudno połapać sie o co biega.

Efekty na poziomie normal... czyli bez finezji ... bez zaskoczenia...

Efekty 3 D do d..y praktycznie zero , stworzone chyba tylko po to by większą kasę wyciągnąć od widza.

Film słabo trzyma w napięciu.. jedynie co go wyróżnia to ze lepszy od poprzedniej części ..a o to nie było trudno.

w skali 1-10 taka piąteczka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3D to ten film ma dopiero wyjsc za jakis czas w calosci, z tego co mi wiadomo. poki co nie wypowiadam sie konkretnie na temat filmu bo nie ogladalam, jedyne co moge dodac to od zawsze wiadome bylo ze film nie odzwierciedli ksiazki w 100% bo musialby trwac po 5-6h. w przypadku tej czesc HP nawet i dluzej. takze nie ma co porownywac nawet. zawsze tak bylo o nikt ani nic tego nie zmieni. dodatkowo czytajac sam sobie kreujesz swiat, bohaterow wyobrazajac sobie jak wygladaja. wiec zawsze bedziesz zawiedziony. mi sie filmy wszystkie z serii podobaja i tego sie bede trzymac. ten podejrzewam ze bedzie rownie dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem stary Koń .. nie jedno już widziałem i myślę , że coś wiem o filmach bo obejżałem je w tysiącach i cieżko mnie zadowolić.Ale też staram się podchodzić obiektywnie do tego co oglądam. Potter nawet przeczytałem, wiec mogę sie odnieść do książki, i stwierdzić , ze na jak na ostatnią część to mogli się bardziej postarać.

Poprzednie ekranizacje nawet podobały mi się względem książki, ta niestety słabo się przedstawia , oczekiwałem czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.