Skocz do zawartości

Niby co jest nie tak z tym mailem.


KANAH

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem maila wg wzoru o oddanie floty. flota zwrócona i dziękuję za bardzo szybką reakcję. Ale ze stwierdzeniem że mail żle napisany już nie mogę się zgodzić.

 

To ten mail:

 

W dniu 3 lipca 2011 05:20 użytkownik napisał:

 

Uniwersum: 3

Nick: Kanah

ID MATKI: 31136

 

Zniknęły mi Gwiazdy Śmierci

 

Nie wiem w którym dokładnie momencie to się stało lecz GŚ wracały z misji napadaj na gracza Dymek. Nie mogę powiedziec w 100% czy statki zniknęły po powrocie czy w czasie teleportowania ich. Nie wiem czy dotarły do księżyca bo jak tylko skończyło sie odliczanie do powrotu w podglądzie wszedłem w budynki/teleport i nie patrząc na nazwy statków klikałem przy wszystkich max w teleporterze. Gdy teleport dokonał przeskoku zauważyłem że brakuje tych GŚ. Przeszukałem wszystkie planety i moony i nie

ma ich nigdzie. To że je miałem, widać na RW z tej nocy.

 

Proszę o zwrot tych 250.000.000 (250000000) Gwiazd Śmierci

 

 

 

To jest wzór:

 

Prawidłowo wypełnione podanie:

 

Uniwersum: 2

Nick: deusx

ID matki: 23344

 

Temat: Awaria serwera - zniszczona flota

 

 

Przebieg:

Dnia 22.04.2011 o godzinie 22:00 serwer nie odpowiadał - był wyłączony, popsuty ? Próby logowania do godziny 23:00 nic nie dawały, dlatego poszedłem po prostu spać. Skutkiem awarii jest zniszczona flota, nie mogłem przewidzieć kiedy serwer będzie naprawiony dlatego też nie mogłem ochronić floty czy koczować całą noc przy komputerze.

 

Proszę o zwrot:

 

Flota:

Pancernik: 1.234.567 (1234567)

Fleetslov: 1 (1)

Gwiazda Śmierci: 10.000.000 (10000000)

 

Załączniki:

Screen z SB (rozmowa ludzi na temat awarii)

Link do tematu forum, o którym jest mowa o awarii

Link do raportu wojennego

 

 

Może powiecie dokładnie co jest nie tak to następnym razem ludzie nie będą popełniać błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to:

 

Flota:

Pancernik: 1.234.567 (1234567)

Fleetslov: 1 (1)

Gwiazda Śmierci: 10.000.000 (10000000)

 

Aby to było na zasadzie " Nazwa : ilość (ilość) " To w sumie przegięcie - tak czy siak podano nazwę i ilość prawidłowo tyle że w innej kolejności z małą modyfikacją, która nie wpływa na ogólną przejrzystość maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podanie zostało rozpatrzone, jednak chciałbym, abyś następnym razem rozpisywał sekcję słowami "temat", "przebieg", "proszę o zwrot". To podanie, było dobrze napisane bez nazw sekcji, ale czasami bywa tak, że jest kilka ataków i nie wiadomo co zwrócić i co się dokładniej stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx czy w życiu prywatnym też jesteś takim pedantem? To co napisałeś jest raczej niedorzeczne i nawet w armii gdzie służyłem nie było aż takich wymogów. To tylko gra, rozrywka i podanie o zwrot floty a nie prośba o stworzenie ustawy czy zlecenie stworzenia programu. Wzór to tylko wzór a nie coś co trzeba kopiować. Zawarte informacje dogłębnie wyjaśniają mój punkt widzenia sprawy i to co wiem. Masz to podzielone na sekcje które są identyczne ze wzorem. Jeśli chcesz byśmy pisali dokładnie tak jak piszesz to we wzorze powinieneś napisać że:

"W podaniu proszę umieścić wszystko dokładnie tak jak jest napisane poniżej" Wtedy możesz wymagać by było tak napisane. Czy nie tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanah napisałem, że twoje podanie było ok, uwierz mi, że większość podań wyglądają tak:

 

uni:

id matki:

nick:

 

Miałem 2kkk statków o łacznej wartosci 30kkkk surowca podstawiłem jeszcze flotę z zapasów z banku i kolega się jeszcze podstawił na planetę. nastąpił lag i straciliśmy część floty.

 

 

Oczywiście tekst jej zazwyczaj dłuższy i jeszcze bardziej skomplikowany, mimo, że z podania nie da się nic zrozumieć, rozdzielając go na sekcję (najważniejsza "proszę o zwrot") da się wszystko już zrozumieć i ew. sprawdzić.

 

 

I tak wiem, że podania nie będą nigdy pisane w 100% ze wzorem, ale ciągłe upominanie daje już spore efekty, bo kiedyś 50% mailów było odrzucanych, teraz jest to 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.