Skocz do zawartości

Nowy kalkulator


Neriel

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach praktyk i poćwiczenia języka C# zrobiłem kalkulator pod Windowsa - nie trzeba już mieć Excela, z którym nieraz ktoś miał problem.

 

Do kalkulatora dołączone są 3 pliki tekstowe - potrzebne są do wyświetlania informacji na temat budynków.

Obliczanie floty w proporcji zaokrągla w dół, więc podczas konkursu radzę skopiować flotę do 1 zakładki i sprawdzić czy nie można dodać jeszcze kilku statków - mogą one zadecydować o wygranej w przypadku trafienia na taką samą flotę.

 

http://speedy.sh/73g...ulator-Ogam.rar

 

Do uruchomienia potrzebny pakiet NET Framework 4.0 do pobrania tutaj (50 MB)

 

http://www.programos...-framework.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator Ogam.exe - Błąd inicjowania środka .NET Framework

 

Aby uruchomić tę aplikację, najpierw trzeba zainstalować jedną z następujących wersji platformy .NET Framework: v4.0.30319

 

Skontaktuj się z wydawcą aplikacji, aby dowiedzieć sie, jak uzyskać odpowiednią wersję platformy .NET Framework

 

 

Cos takiego mi wyskakuje gdy chcę zainstalowac tego kalkulatora. Co mam zrobic ? nie mam tej platformy jakiejs zainstalowanej czy ty cos nakręciłes ? ;P

 

Mimo wszystko zapowiada sie niezly bajer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko jasno napisane ;)

Net Framework potrzebny m.in do GTA jak pamiętam gdy się chciało modyfikować auta. Więc ja miałem od dawna.. to rzeczywiście zapomniałem o tym poinformować :P

 

Wersja powinna być najnowsza - 4.0

 

Ja mam stąd

http://www.programos...-framework.html

 

@EDIT

Jutro podrzucę nową wersję - dodana opcja z 1 postu i nieco uszczuplony kod - zamiast 300 linijek jakieś 15.... mój "pracodawca" nieco pomógł ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zmienić ?

Na pierwszy rzut oka - ikonę programu :D.

Następnie podatność okna roboczego na maksymalizację programu.

Separator znaków (tzn . kropki między zerami 1.000.000)

taPage5 nie zawiera żadnych informacji - delete? ;)

 

Mógłbyś dodać budynki (wydobycie, koszt, czas budowy, czas zwracania) :).

 

 

Ogólnie świetna robota ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 strona przeznaczona jest (właśnie na to wpadłem) na planowanie pól planety. Z wejściem nowego uni będzie mniej pól i trzeba będzie planować czy starczy nam miejsca, co ew. usunąć itp.

 

Separator jest, a w proporcjach nie ma z jasnego powodu - można tą liczbę skopiować i wkleić do stoczni. Jakby były kropki musiałbyś je usuwać bo stocznia nie przyjmie liczby z kropkami.

Jeśli chodzi o pola do wpisywania posiadanej surki.. to ew. zapytam swego mistrza czy udzieli mi wiedzy na ten temat xD

 

Ta podatność okna to chodzi ci, żeby zablokować możliwość zmiany rozmiaru okna? Zrobi się :P

 

A co do ikony.. to poproszę o pomoc bo we właściwościach samego pliku nie mogłem tej opcji znaleźć. Zazwyczaj zmieniałem tylko wygląd folderu :s

 

 

W sprawie budynków mam mały problem ale myślę, że szybko go rozwiążę ;>

 

Aha.. i ten koszt rakiet.. jasne dodam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raczej na myśli coś zupełnie odwrotnego ;P.

 

Przy maksymalizacji okna cały obszar roboczy powinien się proporcjonalnie powiększyć. Natomiast przy zmniejszaniu, po przekroczeniu tej optymalnej wielkości dla całego pola roboczego można zablokować dalsze zmniejszanie.

Chyba, że nie chce Ci się tak bawić :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, tak da się i nie jest to wcale takie trudne :)

 

.neta nigdy nie miałem ale to o czym Ci napiszę powinno Cię trochę nakierować.

 

Mój sposób, nigdy tego nie próbowałem, dopiero go wymyśliłem ale wiem, że będzie działać ;):

 

Zapisujesz do zmiennych wartości width i weight formy. Przechwytujesz zdarzenie Resize i w tym zdarzeniu sprawdzasz o ile został zmieniony rozmiar formy. Wyciągasz z tego % o ile tu i tu. I mnożysz wartości width i weight wszystkich położynych komponentów przez 1 + procent jaki Ci wyszedł ze zmiany rozmiaru formy. Po tym w zmiennych width i weight od formy zapisujesz nowe wartości jakie przybrała forma. Wychodzi dopasowane mniej więcej tak jak to zrobiłeś na początku. Różnica max 1% wielkości.

 

Ale to wszystko mogą być farmazony :P Jak mówiłem nie znam .net i nigdy tego nie widziałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem o co chodzi ale to raczej niepotrzebna zabawa :P

Okno i tak powinno być małe, żeby móc wygodniej przepisywać / kopiować wartości.

 

Zablokuję możliwość powiększania okna i minimalna wielkość = wielkości pól tekstowych po lewej.

 

 

Taa programista nie ma łatwo ale wolę to niż interpretowanie wiersza czy słuchanie jak to powstały okręgi przemysłowe.. ;)

BTW: miałeś mi zrobić jakiś tam bajer, w którym można dostosowywać SD statków ;]

Nowe uni już za tydzień, a myślałem, że wyrobimy się na czas.. jeśli nie masz nic przeciwko dodaj też możliwość zmiany wszystkich cech statku - opancerzenie, atak itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oke.. posiedziałem przy tym kolejne 6h i wydaje mi się, że ukończyłem :P

 

W razie czego wiadomo.. pisać tu lub na gg

 

W budynkach należy otworzyć plik z danymi do wybranej kopalni więc te pliki tekstowe trzeba sobie gdzieś zachować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.