Skocz do zawartości

Thor 3D / Thor (2011)


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

http://1.fwcdn.pl/po/54/18/325418/7366367.3.jpg?l=1301387585000

 

reżyseria: Kenneth Branagh

scenariusz: Ashley Miller, Zack Stentz (więcej...)

premiera: 29 kwietnia 2011 (Polska) 2011-04-29 21 kwietnia 2011 (Świat) 2011-04-21

produkcja: USA

gatunek: Fantasy, Przygodowy

 

Zrealizowany na podstawie kultowego komiksu o Thorze, władcy pioruna, synu Odyna, wydana została w 1962 roku. Thor, który walczy za pomocą Mjollnira, młota wykonanego z tajemniczego metalu, wygnany zostaje z Asgardu, siedziby najwyższych bogów, na Ziemię. Tutaj pozbawiony zostaje wszystkich swoich boskich atrybutów i jako dr Donald Blake, ma nauczyć się pokory i posłuszeństwa. O swojej przeszłości przypomina sobie dopiero kiedy przez przypadek znajduje Mjollnira. Tak rozpoczyna się jego walka o bezpieczeństwo ludzkości.

 

Marvel, Marvel, Marvel ... Czy można powiedzieć o nich złe słowo ? No właśnie ;].

Thor jest ekranizacją komiksu, który zaś ... oparty jest na pogańskich wierzeniach. Warto o tym wiedzieć zasiadając przed ekranem.

 

Ogólnie film jest zrobiony bardzo fajnie. Efekty - bajeranckie, muzyka - ok, 3D - brak ;]. Nieładne zagranie, żeby zgarnąć więcej kasy za nic. Jednakże film warty jest obejrzenia. Siedziałem wryty w fotel i czekałem na rozwój akcji. Jedyne co mi przeszkadzało to zakończenie. Przyzwyczajony jestem do tego, że pod sam koniec filmu efekty są najlepsze, wszystkiego jest najwięcej. Tutaj wszystko skupiło się na walce, która odbyła się w połowie filmu. Trochę szkoda, bo to później źle rzutowało na odbiór zakończenia.

 

Mimo wszystko gorąco polecam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.