Skocz do zawartości

Ograniczenie w ilości jednostek wysyłanej floty


Catalyst

Rekomendowane odpowiedzi

Z demontażu Ismaela wyszło prawie 1kkkkk jednostek derbisu. Postawiłem 15kkk recków, by to ogarnąć. JD najpierw poleciał i dopiero kiedy zrobił wisienke ja wysłałem zbieraczy, ważniejsze było bowiem samo trafienie niż derbis. Problem pojawił sie w momencie wysyłania. Wszedłem na pezeta i wybrałem opcje zbieraj, która sama określa ilość niezbędna do pozamiatania - poleciało około 2.100.000.000 recków pomimo iż do przytulenia wszystkiego potrzebnych było ich kilka razy wiecej. Wyjaśnie, że nie chodziło o brak dyxu na lot, bo tego były grube biliony.

Kiedy poleciała pierwsza fala, nie zwracając wiekszej uwagi na cyfry, zdemontowałem reszte, która została na moonie. Dopiero po chwili zorientowałem się, że to co leci to będzie za mało. Musiałem postawić po raz drugi zbieraczy i po raz drugi sytuacja się powtorzyła - najazd na pezeta, wybrana opcja zbieraj i znów tylko ok. 2.100.000.000 pomimo, że pierwsza fala reckow uszczupliła już troche pz-ta, ale i tak to co zostało było kilka razy większe od tego co mogłoby zmieścić sie w te 2.1kkk .

Chciałbym wiedzieć na przyszłość dlaczego tak się stało, by mieć to ewentualnie na uwadze?! Dodam tylko, że w między czasie kiedy leciały moje recki, JD wysłał również około 2kkk swoich, które wleciały kilkadziesiąt sekund przed moimi. Nie zmienia to jednak faktu, że w momencie kiedy naciskalem opcje zbieraj prawie cały pezet jeszcze leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem flotke Ismaela na moonie i by w pełni wykorzystać moment zaskoczenia nie bawiliśmy się w wysyłanie najpierw recków, by kilka minut później atakować, dlatego też od razu poleciały aurory. Sam fakt trafienia był dla nas bowiem ważniejszy niż ewentualne przytulenie derbisu. Taką kolejność rzeczy wymusiło podejrzenie, że obrońca jest online...

 

Ismael jak się już odbudujesz i będziemy lecieli z odwiedzinami do ciebie po raz drugi i po raz drugi będzie sytuacja, że najpierw cię zezłomujemy, by później posprzątać po sobie, to wówczas specjalnie z myślą o tobie wyśle zbieraczy wpisując im kordy twojego pz-ta! :P

Do tego jednak czasu nie obiecuje ci, że będę zbierał tym sposobem, choć zapewne możesz liczyć na MiG-a i Packa, że ci będa pielęgnować tą mało praktyczną sztuke zbierania istniejących już wisienek wysyłając recki z zakładki floty;)

 

 

 

DOWN

 

Jest to ograniczenie integer, które jest narzucane przez ajax. Po co to jest ? Jest to filtracja różnorodnych dziwnych wymysłów przez "hakerów", skrypterów itp., chroni to przed włamaniami, kopiowaniem, prościej nazywając bugowaniem.

 

Dzisiaj spojrzę na to dokładniej w celu napisania ew. innego zabezpieczenia, które nie będzie oparte o int, które nam zmniejsza wartość na maksymalną dozwoloną mieszczącą się w tablicy.

 

Pacek i MIG napewno o tym wiedzieli, ale powiedzieć nie chcieli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.