Skocz do zawartości

Fora sojuszowe


Kicha

Forum sojuszu na forum OGam  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chciałbyś założyć sobie taki forum dla swojego sojuszu ?



Rekomendowane odpowiedzi

Fora sojuszowe na Naszym forum. Co sądzicie o takim pomyśle ?

 

Na forum zostałby utworzony nowy dział, w którym znajdowałyby się fora sojuszów, które wyraziłyby na to chęć. Oczywiście każde forum chronione hasłem, które będą znali tylko członkowie tego sojuszu.

Jakie to niesie korzyści ? Dla Was to problem z głowy jeżeli chodzi o hosting, nie trzeba się martwić reklamami, czy składkami na abonament w przypadku hostingów płatnych. Taka opcja to również wszystko w jednym miejscu, członkowie sojuszu nie muszą się rejestrować na kilku stronach.

Dla Nas to po prostu większy ruch na forum ;).

 

Dodaję ankietę. Proszę uważnie przeczytać pytanie !

Zachęcam do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem na tak (zgodnie z głosem oddanym w ankiecie), bo jest to bardzo dobry pomysł, który możliwe że by ściągnął dodatkową rzeszę ludzi na forum, jednakże zawsze musi być jakieś ale. Nasz sojusznik, przechodzi do wrogiego obozu, a wiadomo że nie będziesz siedział 24h/dobę przy forum, by zmienić hasło dla danego podforum, po to by nie dał on dla wrogów aktualnego hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem na tak (zgodnie z głosem oddanym w ankiecie), bo jest to bardzo dobry pomysł, który możliwe że by ściągnął dodatkową rzeszę ludzi na forum, jednakże zawsze musi być jakieś ale. Nasz sojusznik, przechodzi do wrogiego obozu, a wiadomo że nie będziesz siedział 24h/dobę przy forum, by zmienić hasło dla danego podforum, po to by nie dał on dla wrogów aktualnego hasła.

 

 

Też o tym myśleliśmy. Popatrz na to inaczej - macie swoje forum na jakiś hostingu i sojusznik zdrajca może zrobić dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt może zrobić to samo, nie pomyślałem o tym w ten sposób, tylko jeszcze zachodzi ta różnica, że tutaj na forum by odebrać prawa do oglądania tej części forum o której mowa, prawdopodobnie będzie miał tylko Kicha i Ty, więc tu zachodzi zależność taka, że jeśli będzie się mijać owa osoba odpowiadająca za forum sojusznicze z adminami forum, to będzie to się troszkę ciągnęło, gdy przykładowo opiekun tego forum sojuszniczego napisze PW o zmianę hasła o 12:00, a wszem i wobec wiadomo, że admin również człowiek i wejdzie dopiero o 20:00, to owa część forum może być dostępna dla ogółu przez 8 godzin (bo istnieje taka możliwość, że w ogóle ów gracz by podał hasło do podforum na SB), gdzie na hostingu wystarczy, że ten admin by wziął i usuną delikwentowi konto (przy rejestracji wymagającej akceptacji admina, jak wiadomo nic więcej nie potrzeba).

Reasumując należałoby po prostu robić oddzielne grupy dla każdego sojuszu i temu opiekunowi forum sojuszniczego nadać możliwość wyrzucenia członka z grupy tej sojuszniczej, do grupy ogólnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł tylko pobieżnie dobry.

Teraz sobie pomyśl, mamy trzy Uni, sporą grupę sojuszy. Niech chociaż 20-30 z nich chce mieć forum tutaj. To daje 20-30 dodatkowych grup, które trzeba kontrolować.

Dodatkowo dodanie/usunięcie z grupy też może odbywać się za pośrednictwem mnie, czy Deusa, co takie rozwiązanie stawia w gorszej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl ... :D

 

A co do praw to : mozna by nadac na forum w tym nowym dziale prawa Zalozycielowi Sojuszu oraz jego Zastepcy czy tez Prawej Rece na usuwanie owych graczy (np. w przypadku zdrady i przejscia do innego Sojuszu) ... :P

 

Albo poprostu Zalozyciel Sojuszu wybral by 2 lub 3 osoby ze swojego Sojuszu (wiadomo) przesiadujace bardzo czesto na forum i podalby ich nicki do "Kichy" a on by dal im prawa umozliwiajace do wywalenia owej osoby i zmiany hasla ... ;) Wtedy osoba posiadajaca te uprawnienia odrazu wchodzi na forum do Swojego Fora Sojuszowego i 1 kliknieciem usuwa owa osobe i zmienia haslo ... :) Potem w grze wysyla PW do Sojuszu z nowym haslem .

 

Wtedy Administracja ma spokoj ... :ok: I wszyscy sa zadowoleni :brawo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowienia końcowe.

 

Założyciel sojuszu (bądź jakaś inna kompetentna osoba, w przypadku, gdy założyciel ma bana, czy też olał grę) zgłasza się do mnie z prośbą o forum dla swojego sojuszu. Dane jakie należy podać do Uni, nazwę sojuszu (ewentualnie tag), hasło jakie forum ma mieć ustawione oraz zarys działów.

Utworzone forum zostaje zabezpieczone hasłem, które znam tylko ja i Założyciel sojuszu. Nikt więcej ode mnie o haśle się nie dowie. To, kto je dostanie zależy tylko od założyciela. Istnieje oczywiście (i jest zalecana !) opcja zmiany hasła. Wtedy hasło może być ustawione przeze mnie losowo, bądź ponownie wybrane przez założyciela. Uchroni to przed przeglądaniem forum przez niechciane osoby.

 

Na forum sojuszu nie obowiązuje regulamin forum. Nie będzie warnów, czy banów za treści znajdujące tam się, gdyż nikt nie będzie tego przeglądał. Wyłączony zostaje licznik postów, więc o duble również nie trzeba się martwić. Proszę jednak pamiętać, że skrajne przypadki wandalizmu, czy nadmiernego wulgaryzmu będą wiązać się z jakimiś konsekwencjami, gdyż forum to nie śmietnik ;).

 

Z głównych spraw to chyba tyle.

Zapraszam i zachęcam do zakładania u Nas działów ;).

Wszelki kontakt przez PM na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sojusz BC jako pierwszy ma zalozone forum i mam przyjemnosc je przetestowac... po kilku sekundach idzie zauważyć bardzo denerwujaca rzecz.. wpisywanie hasla :[ mianowicie wchodzac do kategori sojusz lub dyskusje a nastepnie zmieniajac sobie forum z ogloszen na raporty wojenne lub regulamin itd. za kazdym razem trzeba wpisac haslo, a przeciez caly czas znajdujemy sie na forum sojuszu?! nigdzie nie wychodzimy a tylko zmieniamy fora :oO: wydaje mi sie ze powinno być one wpisane raz przy próbie wejscia na forum sojuszowe...

przyklad na naszym forum:

(forum sojuszowe-> uni2-4-> nasz_sojusz(haslo) ) a aktualnie jest: (forum sojuszowe-> uni2-4-> nasz_sojusz-> sojusz/dyskusje-> ogloszenia(haslo)-> rw(haslo)-> wojny(haslo) itd........)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.