Skocz do zawartości

Wrogowie publiczni / Public Enemies (2009)


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

http://1.fwcdn.pl/po/70/91/467091/7270276.3.jpg?l=1247937942000

 

reżyseria: Michael Mann

scenariusz: Ann Biderman,Michael Mann(więcej...)

premiera: 17 lipca 2009 (Polska) 2009-07-17 18 czerwca 2009 (Świat) 2009-06-18

produkcja: USA

gatunek: Dramat, Gangsterski

 

Historia o najsłynniejszych amerykańskich gangsterach lat 30tych - Johna Dillingera, Baby'ego Face'a Nelsona i Pretty Boya Floyda. Kierowana wówczas przez J. Edgara Hoovera FBI z małej agencji stała się potężną organizacją o światowej sławie miedzy innym przez swoje wysiłki zmierzające do schwytania przestępców.

 

Film ponoć na faktach ... jednakże nie wiem, czy tak do końca się tych faktów trzymali.

Są sceny, gdzie główny bohater wchodzi do banku, bierze pieniądze i wychodzi jak gdyby nigdy nic. Tak samo wchodzi na komisariat (już jako b. znany i niemniej poszukiwany gangster), przechadza się po nim, a następnie wychodzi nierozpoznany przez nikogo.

Trzeba jednak przyznać - film ma klimat. Elegancja, wdzięk i finezja. Coś, co już nigdy nie wróci. Takiej uprzejmości już raczej nie uświadczymy, a na pewno nie w dziedzinie przestępczości.

W filmie jest taka scena, gdzie Deep ze swoją ekipą okradają już któryś z kolei bank. Depp chodzi po tym banku i widzi, jak jakaś para wyjmuje swoje pieniądze (jakieś grosze z kieszeni). Podchodzi do nich i mówi: "Proszę to schować. Okradamy banki, nie ich klientów".

 

Mnie się film podobał, aczkolwiek niczego górnolotnego sobą nie przedstawia. Słyszałem wiele słów krytyki na jego temat i z wieloma należy się zgodzić. Jednakże różne są gusta i guściki ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw przeczytałem książkę a dopiero potem obejrzałem film i muszę przyznać że książka jest znacznie lepsza ale sam film jest świetny:) Jak Kicha wspomniał ma klimat dawnych lat wartką akcje świetne dialogi no i gra Johnego Deppa. Uwielbiam tego aktora i nie zawiodłem się na nim. Dla samego głównego bohatera warto obejrzeć ten film. Szczerze polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.