Skocz do zawartości

Dead Space


matik3652

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawnictwo EA Games

Studio EA Redwood (czy jakoś tak :))

 

 

 

 

Tylko strach trzyma Cię przy życiu W odległej galaktyce, statek wydobywczy USG Ishimura natyka się na tajemniczy artefakt pozostawiony przez nieznaną rasę obcych. Kontrola lotów traci wszelki kontakt z załogą.

 

Z odsieczą przybywa inżynier Isaac Clarke, który ma za zadanie naprawić systemy komunikacyjne. Na miejscu zastaje makabryczny widok. Statek przypomina dryfującą w przestrzeni kosmicznej rzeźnię - załoga padła ofiarą pradawnej pozaziemskiej epidemii i została nieludzko okaleczona.

 

Misja Clarke’a przeradza się w walkę o przetrwanie i próbę zwrócenia artefaktu na rodzimą planetę… za wszelką cenę!

 

Co do tego opisu ze strony producenta jest on BARDZO zgodny sam nie mogłem się oderwać od gry bo chciałem się dowiedzieć co się stanie z naszym technikiem. Ta gra to nie jest jakiś relaksator czasem nawet skakała mi adrenalina.Spróbujcie sobie wyobrazić chodzicie w ciemnym dużym pomieszczeniu muzyka nie jest zbyt ciekawa jak by coś miało na Ciebie wyskoczyć i urwać ci głowie (taki przykład :)) i nagle zauważacie drzwi odruchowo do nich biegniecie ale z szybu wentylacyjnego nad wami wyskakuje Ksenomorf stworzony przez "szalonego doktorka", który wierzy ,że to jest kolejne stadium ewolucji i nie da się przed nim uchronić a co do tego Ksenusia jest nie śmiertelny tzn. można go spowolnić odstrzelić nogi itp. także użyć "Stazy" czyli takiego spowalniacza coś w rodzaju Slow Motion z "Matrixa" ale działa tylko na to w co celujemy.

Do tego gra oferuje różne bronie ulepszenia do tych "zabawek" oraz lepsze kombinezony RIG dla tych którzy nie wiedzą do ulepszania służą tzw. Generatory (z wolnego tzn. mojego tłumaczenia bo nie przechodze gier ,w których jest możliwość gry po angielsku ze spolszczeniem tylko po obcojęzycznym) momentami gra zaskakuje ale widać ,że jest oskryptowana taki przykład po przejściu przez drzwi mutant po prostu traci nami zainteresowanie a tych jest kilka rodzajów na trudnym poziomie trudności (wiem ,że to głupio brzmi :)) mięsem armatnim do ,którego trzeba wpakować magazynek Piły Plazmowej są niby ludzie z wystającymi z jamy brzusznej rękoma i dłońmi a zamiast dłoni kończyn górnych mają ostrza bądz pazury jeśli podpuści się je zbyt blisko wtedy zaczną wam się wgryzać w tkanke obok obojczyka, która niestety nie jest opancerzona ( Piła Plazmowa -taki pistolet jak by ktoś nie wiedział)

Są jescze wymutowane "pieski" , które potrafią łazić po ścianach i przecinać postać ogonem całość dopełniają "zmutowane bobasy" (przynajmniej na takie wyglądają),które wyciągają macki i "strzelają" w was jakimś ładunkiem wybuchowym te ostatnie potrafią napsuć krwi szczególnie na wyższych poziomach trudności. Jednak pomimo tego ją polecam ja szczerze mówiąc chyba kupie sequel, w którym Isaac budzi się ze śpiączki na statku na ,ktorym byli ludzie teraz koszmar powrócił :). Miłego czytania jeśli są jakieś błędy proszę napisać nie jestem chodzącym słownikiem.

 

Tutaj mały filmik nie mój potem postaram się coś nagrać ale teraz nie ma czasu miłego oglądania

http://www.youtube.com/watch?v=mRo01DemCqY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dosyć tej profanacji... bo widać fantastyke znacie eno z gier...

 

Kilka linków wyjąsni świetną fabułe (jestem skromnym fanem gatunku):

 

opis gry:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dead_Space

 

opis filmu:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dead_Space:_Downfall

 

megawideo (uwega mimo że animowany - to dosyć mocny):

 

http://www.megavideo.com/?v=K1OECRT7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.