Skocz do zawartości

Zuzycie paliwa


manna26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moj pomysl dotyczy zwiekszenia roznorodnosci w skladach flot, poprzez zmiany ilosci zuzycia deuteru w locie dla poszczegolnych jednostek.

Kazdy kto zaczyna bawic sie w latanie ma mniejszy, badz wiekszy dylemat odnosnie wyboru rodzaju statkow. Jednak po blizszym zapoznaniu sie z tematet i paru prostych rachunkach okazuje sie, ze dylemat ten sprowadza sie w sumie do wyboru pomiedzy gsami, a aurorami.

 

Zrobilem symulacje. Za 4250000 deuteru (wartosc 1 gsa) kupilem maksymalnie mozliwa ilosc poszczegolnych statkow bojowych tzn 3400 lmow, 1214.3 cmow, 404.8 krazkow itd. Zalozylem, ze wszystkie te jednostki maja podobny potencjal w walce, a glownym kryterium weryfikujacym wybor floty mialo byc dla mnie zuzycie paliwa. Kazda z flot skladajaca sie z jednego rodzaju jednostek o wartosci 4250k dyxu wyslalem na odlegosc 100 ukladow, a oto przyblizone wyniki jakie otrzymalem:

 

Krazki 169.6

OW-y 157.9

Bobowce 147.8

CM-y 127.7

Niszczarki 107.6

LM-y 94.7

Pancki 34.7

Aurory 11.7

GS-y 2*

 

* (wszystkie te wartosci moga minimalnie roznic sie od faktycznego zuzycia bowiem na wczesniejszym etapie zaokraglalem liczby po przecinku)

 

Wniosek z tego, ze GS-y potrafia latac na oparach, a aurory wcale nie pala tak wiele jak mogloby sie wydawac i na tych dwoch jednostkach konczy sie przyzwoite zuzycie dyxu. No ambitni, zwracajacy mniejsza uwage na wir w baku maja jescze pancki, choc niektore ich loty na wiekszych odleglosciach juz moga bolec i okazac sie nieoplacalne. Reszta statkow to dla mnie nieporozumienie, bynajmniej w kwesti zuzycia paliwa. Moze mozna byloby zmniejszyc zuzycie LM-ow, o beznadziejnych niszczarkach i bombowcach nie wspominajac, bo te z racji malego potencjalu powinny latac tak jak GS-y na oparach. Zrozumiale jest dla mnie zuzycie mocnych OW-ow, choc i tak zdecydowanie za duze, ale np. krazki, ktore padaja jak muchy przy byle czym, a w dodatku pala hektolitry - kto je kupi?

 

 

Temat do dyskusji - zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.speedyshare.com/files/26162116/Ogam_statki.xls

 

Tu masz dokładne informacje co do prędkości, spalania i ich stosunku do siebie oraz siły. (W Excelu)

GŚ to nie problem, bo jak widać jest dużo słabsza, Aurora ma już jako taką siłę, a spalanie małe więc wszyscy je robią.

 

Pomysł do przemyślenia ale chyba nie najgorszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała różnorodność jest używanych statków tutaj.

Obniżyłby spalanie dla niszczarek i bombowców pancerniki też można delikatnie zmiejszyć.

 

Równiez bym sie zastanowil na zmiejszeniu spalania w zalezności od jakiego % prędkosci lecimy zwłaszcza przy fsach

 

lot przez 20 układów sprawdziłęm to na mojej flocie:

1.571.928.448.612 na 100% prędkość

1.510.699.387.251 na 10% prędkość

 

troche ponad 60 milairdów deu tylko różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno należy oprawić o.O

Chociaż o połowę przy FSach żeby było..

 

Mniej więcej proporcje to:

LM - 5

CM - 7

Kr - 10

OW - 9

Bomb - 9

NC - 6

Panc - 2

Aurora - 1

GŚ - 0,000082

 

 

Najwięcej palą OW, bombki i kręgi, reszta średnio ale mogą zostać.. Ogólnie lepsza flota więcej pali :P

 

Proponuję takie proporcje:

LM - 2

CM - 4

Kr - 4

OW - 3

Bomb - 4

NC - 3

Panc - 2

Aurora - 1

GŚ - 0,000082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proporcję jakie podał Neriel są przystępne.

Mi się podoba taki pomysł ;)

 

 

Wpadłem jeszcze na coś takiego,

że jak lecimy z Fleet Slov może być mniejszy koszt FS, bo jak się leci na atak to raczej bez niego - to czemu by tego nie wykorzystać?

Chociaż z drugiej strony to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.