Jump to content

Trylogia Millenium

KANAH
 Share

Recommended Posts

Trylogia Millenium została zrealizowana na podstawie książki Stiega Larssona o tym samym tytule.

Z początku bardzo sceptycznie podszedłem do tego filmu gdyż produkcje szwedzkie, duńskie jak i niemieckie nie były moimi ulubionymi pozycjami :) Jednak ta produkcja i kooperacja wszystkich krajów mile mnie zaskoczyła. Faktem jest że do obejrzenia tej pozycji przekonały mnie wyniki na Filmweb oraz opisy na jednym z forum.

Millenium I: Mężczyźni Którzy Nienawidzą Kobiet (2009)

Ocena: 7,7/10 (7602 głosy)

Gatunek:Thriller

Produkcja: Dania, Szwecja

Czas trwania:152 min.

Data premiery: 6 listopada 2009 (Polska) 2009-11-06 27 lutego 2009 (Świat)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/74dc67598fea.jpg

Skazany w procesie o zniesławienie dziennikarz śledczy podejmuje się niezwykłego zlecenia. Na prośbę właściciela koncernu przemysłowego bada tajemniczą sprawę kryminalną sprzed lat. Wraz z pomagającą mu młodą hackerką Lisbeth zagłębia się w mroczną i krwawą historię rodziny. [opis dystrybutora]

Millennium II: Dziewczyna, która igrała z ogniem (2009)

Ocena: Filmweb 7,2/10 (1925 głosów)

Gatunek:Kryminał, Thriller

Produkcja: Dania, Niemcy, Szwecja

Czas trwania:128 min.

Data premiery: 18 września 2009 (Świat)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ee36098eb8fc.jpg

W kolejnej, po "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet", części trylogii Millennium główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić. Dwoje dziennikarzy, Dag i Mia, docierają do niezwykłych informacji na temat rozległej siatki przemycającej z Europy Wschodniej do Szwecji ludzi wykorzystywanych w branży seksualnej. Wiele zamieszanych w to osób piastuje odpowiedzialne funkcje w społeczeństwie... [opis empik]

Millennium III: Zamek z piasku, który runął (2009)

ocena: Filmweb 7,5/10 (1303 głosy)

Gatunek:Dramat, Kryminał, Thriller

Produkcja: Dania, Niemcy, Szwecja

Czas trwania:148 min.

Data premiery: 27 listopada 2009 (Świat)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ec9a3ce7bc62.jpg

Trzecia i ostatnia część serii Millennium zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Mikael Blomkvist sięga w skrywaną przeszłość Lisbeth i rusza w pogoń za prawdą. Pisze ważny tekst, który ma oczyścić nazwisko Lisbeth Salander i wywołać trzęsienie ziemi w rządzie, służbach bezpieczeństwa i całym kraju. Lisbeth Salander w końcu ma szansę pogodzić się z własną przeszłością. [opis empik]

Po obejrzeniu całości jestem pod wrażeniem i na pewno moje zdanie o kinie skandynawskim zmieniło się diametralnie :) Film zrealizowany sprawnie. Klimat thriller'a utrzymany znakomicie. Dobra gra aktorska oraz bardzo dobre ujęcia - zdjęcia. Polecam