Skocz do zawartości

Paciorkowiec i to co polecam!!!!


paciorkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

 

Jak większość ludzi z mojego rocznika jeszcze wiem co to książka .

Trochę ich przeczytałem , i mogę kilka pozycji polecić.

 

Główny nurt w jakim się obracałem to książki Fantasy.

 

Pierwszą pozycja jaka chcę polecić to :

 

Cook, Glen - "Słodki srebrny blues"

 

Powieścią „Słodki srebrny blues” rozpoczyna się wielotomowy cykl Glena Cooka o przygodach prywatnego detektywa Garretta. Zaliczany jest on do humorystycznego nurtu fantasy i uznawany jako jedna z ciekawszych i ważniejszych pozycji w tej kategori.

 

Jest tam duża baz humoru naprawdę duża. Książkę przeczytałem raz po raz dwukrotnie. I to z powodu specyficznego humoru jaki tam jest.

 

Oczywiście polecam resztę tomów z przygód dedektywa Garretta , a jest ich wszystkich bodajże 6.

Oprócz tej sagi tego autora polecam jeszcze :

 

"Czarną Kompanie" - moze tylko 5 pierwszych tomów bo reszta jest tylko dla wytrwałych.

Celem tej sagi jest historia armi najemników, oczywiście nadal umiejscowienie oni są w krainie Fantasy..

 

 

 

Jeśli a ktoś ma jakieś interesujące książki fantasy to niech rzuci kilka tytułów bo obecnie szukam czegoś co mnie wciągnie w nurt czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Jeżeli lubisz klimaty rodem z Warhammera lub AD&D polecam ci gorąco pierwszą z sześciu wydanych książek

"strażnicy płomienia" tom pierwszy pt. Śpiący smok.

 

Książka w skrócie opowiada o grupie przyjaciół, którzy pewnego wieczoru grając w jedną z gier fabularnych przenoszą się w świat, który wykreowali :)

Książka pełna przygód, namiętności, sexu i dużej ilości krwistych scen, które można sobie cudownie wyobrazić dzięki ciekawym opisom.

 

Sam zabieram się właśnie za 5 z serii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe fantasy

Saga o wiedźminie czarny humor ciekawa wciąga tak w kilku słowach można ją opisać i wg mnie to wystarczy by zachęcić;)

hmm z takich o zabarwieniu fantasy ale głównie przygodowe to polecam książki Clive`a Cusslera. Naprawdę fajnie i dosyć szybko się czyta.

Dla ludzi lubiących to trochę przygodę to horrory polecam Kinga przeczytałem większość i naprawdę kto nie spróbował niech żałuje odradzam na początek czytać te na których podpisał się pseudonimem Bachman bo te są przeważnie słabe na początek polecam Miasteczko Salem i Ręka Mistrza.

 

Z klimatów wojennych Kompania Braci Stephen`a Ambrose`s dużo opisów fajnie się czyta każdy fan wojny naprawdę musi to przeczytać. niedługo mogę dać opisy różnych książek wraz z recenzją teraz tak tylko na szybko i w zarysie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Michaela Crichtona - Linia czasu.

Maszyna czasu i te sprawy ;) ciekawie napisana.

 

Opis ;)

 

Właściciel wielkiej firmy komputerowej realizuje odwieczne marzenie ludzkości : konstruuje prototyp maszyny czasu. Zamierza zbić fortunę na czymś, czego jeszcze nie było- turystycznych podróżach w przeszłość. W południowej Francji tworzy średniowieczny park rozrywki. Główną atrakcją ma być wizyta cją ma być wizyta w wieku XIV, w czasach krwawej wojny stuletniej. Ale czy linię czasu można przekraczać bezkarnie?

 

Faktycznie Clive Cussler szybko się czyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

matik3652 konkretnie chodzi Ci o ksiazki osadzone w swiecie Warhammera 40k? z tych co czytałam moge polecic "Oko Terroru" Bayley'a. reszta jakos mi podeszla.

 

cos ode mnie - dla tych co lubia czytac. naprawde bardzo lubia.. Saga o Ludziach Lodu. Dla cierpliwych i wytrwalych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saga o ludziach lodu około 47 tomów. Saga o czarnoksiężniku 15 tomów, saga o czymś tam(chyba o królestwie światła) 20 tomów wszystkie serie się łączą w jedną całość, jak czytałem (dobre kilka lat temu) to nawet nawet kilka lekcji mnie ominęło ;). Również polecam - Tangel rządzi :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O to te sagi mają powiązania? Tego nie wiedziałam. Ale są w kolejce do przeczytania. Kończę już 46 tom także czymś trzeba będzie się zająć.

 

@paciorkowiec powiem Ci, że to nie jest ciężka przeprawa. Pewnie sama małżonka poświadczy, że czyta się to lekko i przyjemnie. Dużo akcji, praktycznie cały czas coś się dzieje, ani jednej chwili nudy no i przede wszystkim nie ma bezsensownych opisów tego, co nie jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.