Skocz do zawartości

9 (2009)


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

http://gfx.filmweb.pl/po/02/75/240275/7280037.3.jpg?l=1250073679000

 

reżyseria: Shane Acker

scenariusz: Pamela Pettler

premiera: 18 września 2009 (Polska) 2009-09-18 19 sierpnia 2009 (Świat) 2009-08-19

produkcja: USA

gatunek: Animacja, Przygodowy, Sci-Fi

 

Kiedy 9 (głos Elijaha Wooda) pierwszy odzyskuje przytomność, znajduje się w post-apokaliptycznym świecie, gdzie wszyscy ludzie zniknęli. Przypadkiem odkrywa małą społeczność podobnych do siebie, ukrywających się przed przerażającymi maszynami, które przemierzają ziemskie obszary z zamiarem o ich wytępieniu. Pomimo bycia neofitą grupy, 9 przekonuje innych, że kryjówka nie jest dobrym wyjściem. Muszą przejść do ofensywy jeśli chcą przeżyć oraz odkryć, dlaczego maszyny chcą ich zniszczyć. Przyszłość cywilizacji może zależeć od nich.

 

Kolejna animacja, która mnie urzekła. Nie wiem, czy to wina alkoholu, czy też zmęczenia, ale wydawało mi się, że dźwięk dopasowany do tego filmu (wszelkie odgłosy, szmery) były idealne. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z animacją, która byłaby tak dobrze dopracowana w tym calu.

Fabuła ... sama fabuła jest raczej standardowa. Ludzie (coś, jakby Szwaby?) stworzyli roboty, które miały im oczywiście pomagać. W czasie wojny był wysyłane na front wraz z żołnierzami. Zbuntowały się w końcu i zabiły wszystkich ludzi. Jedynymi istotami, które przeżyły jest 9, wraz ze swoimi kompanami.

Animacja ładna, klimaty II wojny w połączeniu z obecną technologią dały fajne połączenie. Dosłownie pożerałem ten film ;].

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.